cuzdan destek1 sunum bilgi gazete nakliye dunya gulenyuz yorum arti urun klasor elmas monitor iletisim telefon bilim anlasma alinti video canta soru sepet foto kalp ampul kampanya destek2 kullanici konum bina istatistik ok mouse kurumsal zar liste ev ceptelefonu sozlesme takvim duyuru yildiz menu saat pdf ayar whatsapp para deney tamir
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Drama Egzersizi Kimler Açabilir ?

Drama Egzersizi Kimler Açabilir ?

Drama Egzersizini Kimler Açabilir ?

Drama egzersizi kimler açabilir ? drama egzersizi açmak için gerekli belgeler nelerdir ? drama kursu açma şartları nedir ? okul öncesi öğretmeni drama kursu açabilir mi ? soruları drama egzersizi açacak eğitmenlerin en çok sorduğu sorular.

Drama kursu açma şartları yerine getirenler drama kursu açabilirler. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünce “Ders Dışı Eğitim Çalışmalarına Dair Esaslar” konulu 2010/49 sayılı genelgeyle belirlenmiştir. Bu etkinliklerin yürütülmesinde görev alacak öğretmenler ve her bir etkinliğe katılacak en az öğrenci sayısı ile benzeri diğer hususlar belirlenmiştir. Ders Dışı Egzersiz 53578 sayılı 2010/49 Nolu Genelge kapsamında kimlerin ders açabilecekleri belirtilmiştir.

Yaratıcı drama teknikleri , yaratıcı drama oyunları ve yaratıcı drama örnekleri verilen yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Ders dışı drama egzersizi açmak için ders dışı egzersiz kursu açılma şartları , ders dışı egzersiz ve ders dışı eğitim çalışmalarının açılması için genelge de bazı şartlar belirtmiştir. Buna bağlı olarak açılacak eğitim çalışmasını yapacak öğretmene ödenecek ek ders sayısı , okulun bir yıllık ders saati sayısının %6 sını geçememektedir. Ders dışı eğitim çalışmaları kesinlikle ders saati içerisinde yapılamaz ve mutlaka ders saati dışındaki bir sürede yapılmalıdır. Çalışmaların uygun bir biçimde yapılabilmesi adına yapılacak değişiklikler okul idaresine değişiklik yapılmadan önce bildirilmeli ve gereken onaylar alınarak ders dışı eğitim saatinde değişiklik yapılmalıdır. Yıllık çalışma programları ile aylık çalışma programlarında yapılacak olan etkinlikler açıklamalı bir şekilde planda uygun yerlere konulmalıdır. Yapılan her bir etkinliğin neleri içerdiği, ne şekilde yapılacağı ne gibi materyallere ihtiyaç duyulacağı belirtilmeli ve yıllık plan bu şekilde hazırlanmış olmalıdır.

Drama Egzersizi İçin Sertifika Almak Gerekir mi ?

Üniversite de bu dersleri görmüş olsanız da egzersiz açabilmeniz için ders dışı egzersiz 53578 sayılı 2010/49 nolu genelgeye göre drama egzersizi için sertifika alınması gerekmektedir. MEB de yaratıcı drama egzersizi açmak için sertifikayı sunmak gerekiyor. Yaratıcı drama diğer alanlardan farklıdır, hem yöntem hem derstir. Bunları egzersiz olarak uygulamak uzmanlık gerektirir.

Drama Egzersizi Açmak İçin Gerekli Belgeler

MEB bünyesinde 2010 / 49 sayılı genelge kapsamında egzersiz açmak için öğretmenlerin ihtiyaç duyduğu egzersiz evrak örneklerini aşağıda üzerine tıklayarak indirebilirsiniz. Egzersiz evrakları indir
Egzersiz açmak için dilekçe
Egzersiz veli izin belgesi
Egzersiz isim listesi

Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır ?

MEB’de drama egzersizi açmak için alınması gerekli sertifika , Gri danışmanlık – üniversiteler işbirliği ile hazırlanan yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programına katılarak sertifikanızı alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde yaratıcı drama eğitmeni olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak ve yaratıcı drama eğitmenlik sertifika programına katılmak.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp