cuzdan destek1 sunum bilgi gazete nakliye dunya gulenyuz yorum arti urun klasor elmas monitor iletisim telefon bilim anlasma alinti video canta soru sepet foto kalp ampul kampanya destek2 kullanici konum bina istatistik ok mouse kurumsal zar liste ev ceptelefonu sozlesme takvim duyuru yildiz menu saat pdf ayar whatsapp para deney tamir
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Doğum Koçluğu Eğitimi & Sertifikası

Ürün Fiyatı:
1290 TL 990 TL
Kampanya
Doğum Koçluğu Eğitimi & Sertifikası

Doğum koçluğu sertifika programı, üniversite iş birliği ile hazırlanan doğum koçu (doula) eğitimi programıdır. Doğum koçluğu eğitimi programına katılarak alınacak doğum koçluğu sertifikası ile doğum koçu olarak çalışabilirsiniz. Doğum koçluğu sertifikası eğitimi uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitim sonunda uluslararası geçerli üniversite onaylı sertifika alınmaktadır.

Doğum Koçluğu Eğitimi Nedir?

Doğum koçluğu, doğum ve gebelik konularında hamile kadına destek sağlayan, hamilelik ve doğum sürecinde yardımcı olan profesyonel destek sürecidir.

Doğum koçluğunun eğitimine katılan katılımcılar, koçluk ve psikolojik destek vermek için yeterli bilgileri elde ederler. Eğitim sürecince hamilelik, doğum ve doğumdan sonraki süreçler hakkında tüm bilgileri edinirler.

Doğum koçu olmak ve doğum koçu iş imkânlarında bir adım öne çıkmak için doula eğitimi programına katılarak doula sertifikası almalısınız. Sertifika üniversite onaylı olup uluslararası geçerlidir.

Doğum Koçu (Doula) Nedir?

Doğum koçu (doula),  anne adaylarının doğum, hamilelik ve annelik sürecini daha kolay, daha sağlıklı ve daha mutlu geçirmeleri için, anne adaylarına destek vermek üzere eğitimler almış olan profesyoneldir.

Doğum koçu (doula) yoğun ilgi gören yıldızı parlayan bir meslektir. Hamilelik ve doğum sonrasında hamileler psikolojik destek ve koçluk talep etmektedir. Anne adayları bilinçli ve sağlıklı bir doğum süreci için doğum koçu kursu almış olan doğum koçları ile gebelik ve doğum süreçlerini en iyi şekilde geçirmeyi tercih etmektedir.

Doğum Koçluğu Nasıl Olunur?

Doula nasıl olunur? Doğum koçluğu nasıl yapılır? Doğum koçu olmak için öncelikle üniversite iş birliği ve uzman kadro tarafından hazırlanan doğum koçluğu eğitimine katılıp üniversite onaylı doğum koçluk sertifikası alınmalıdır. Eğitim sonunda alınacak doğum koçu sertifikası ile doğum koçu olunur.

Doğum koçu son zamanlarda yıldızı parlayan meslekler arasındadır. Anne adayları sağlıklı ve bilinçli doğum süreci için doğum koçu kursu almış doğum koçları ile gebelik ve doğum süreçlerini en iyi şekilde geçirmeyi tercih etmektedir.

Doğum Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır?

Doğum koçluğu eğitimi veren yerler tarafından doğum koçu eğitimi programları düzenlemektedir. Bu eğitim programlarına katılıp eğitimi başarı ile tamamlan eğitim sonunda yapılan doğum koçluğu sınav sorularını başarı ile çözenler doğum koçu (doula) sertifikası almaya hak kazanırlar. Doğum koçluğu sertifikası sağlık bakanlığı bünyesinde bulunan özel sağlık kurumlarında doğum koçu olarak çalışmanız için gerekli olan sertifikadır.

Doğum Koçluğu Sertifikası Nereden Alınır?

Uzman kadro tarafından hazırlanan ve eğitim sonunda üniversite onaylı doğum koçluğu sertifikası veren yerlerden sertifika alınmalıdır. Kurumumuz uzman kadrosu tarafından hazırlanan eğitim programı sizlere üniversite onaylı doğum koçluğu sertifikası sahibi olma fırsatı sunmaktadır.

Eğitim uzaktan eğitim şeklinde yapılmakta olup Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden eğitime katılabilirsiniz. Uzaktan eğitime katılarak alınacak sertifika üzerinde uzaktan eğitim ibaresi yer almaz.

Doğum Koçluğunu Kimler Yapabilir?

Doğum koçu kimler olabilir? Doğum koçu olmak isteyenlerin öncelikle gebeye ve bebeğe destek olmaya istekli olmalı, etkin dinleme ve empatik anlayışa sahip olması gerekmektedir. Ayrıca sorun ve çözüm üretme becerilerine de sahip olmaları gerekmektedir.

Doğum koçluğuna ilgi duyan ve bu alanda çalışmak isteyen sağlık çalışanları ve kişisel gelişim, koçluk alanı ile ilgili bireyler eğitime katılabilir. Eğitime katılan bireyler, doğum koçluğu hakkında gerekli bilgi ve beceriyi kazanarak doğum koçu olarak çalışabilirler.

Doğum Koçluğu Sertifikası Kimler Alabilir?

Doğum koçu (doula) eğitimine kimler katılabilir?

– Diyetisyenler

– Fizyoterapistler

– Sağlık çalışanları

– Özel eğitim uzmanları

– Tıp mezunları ve öğrencileri

– Pdr mezunları ve öğrencileri

– Psikoloji mezunları ve öğrencileri

– Sosyoloji mezunları ve öğrencileri

– Sosyal hizmet mezunları ve öğrencileri

– Çocuk gelişimi mezunları ve öğrencileri

– Sınıf öğretmenliği mezunları ve öğrencileri

– Hemşirelik bölümlerinin mezunları ve öğrencileri

– Okul öncesi öğretmenliği mezunları ve öğrencileri

– Eğitim, sağlık, kişisel gelişim ve koçluk alanı ile ilgili bireyler eğitime katılabilir.

Doğum Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar?

Doğum koçu nerede çalışır? Doğum koçluğu sertifikası ile doğum koçu (doula) olarak doğum koçluğunu yapabilirsiniz. Doğum koçları özel sağlık kuruluşlarında ve bağımsız doğum koçluğu merkezlerinde ya da özel hizmet kapsamında çalışabilirler.

Eğitim İçeriği Nasıldır?

Doğuma hazırlık eğitici eğitimi 2021 eğitim içeriği;

– Doğuma ve anneliğe hazırlık sürecinde danışmanlık

– Anne adayına psikolojik destek

– Gebelik ve doğum psikolojisi

– Anne – bebek ilişkisi

– Temel doğum bilgisi

– Doğal doğum felsefeleri

– Doğum koçu ( doula ) eğitimi

– Bireysel danışmanlık teknikleri

– Doğum koçu olarak anne adayına destek süreci

– Gebelik, loğusalık ve emzirme döneminde görülen psikolojik sorunlar

– İlaç dışı rahatlatıcı ve tamamlayıcı teknikler / alternatif tıp

– Gebelikte beslenme

– Anne sütü ve emzirme teknikleri

– Loğusalık ve yeni doğan bakımı

– Gebelik ve loğusalıkta nefes

– Gebelik ve loğusalıkta egzersiz

Örnek Dersimizi Buraya Tıklayarak İzleyebilirsiniz.

Eğitim Süresi ve Şekli

Doğum koçluğu sertifika programı, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 120 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Kamu üniversitesi onaylı sertifika

Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim? Eğitime Nasıl Katılabilirim?

Doğum koçluğu eğitimi ve doğum koçu sertifikası fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için whatsapp ve iletişim bilgilerinde bizlere ulaşabilir yada aşağıdaki hemen bilgi al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın. Eğitim programına katılmak için kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp