Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Doğum Koçluğu Eğitimi Kayseri, Doğum Koçluğu Sertifikası Kayseri

Doğum koçluğu Eğitimi Kayseri programı, doğum koçluğu eğitim veren üniversiteler iş birliği ile yapılan programdır. Kayseri Doğum koçluğu eğitim programına katılarak alacağınız doğum koçluğu sertifikası ile Kayseri doğum koçu olarak doğum koçluğu yapabilirsiniz. Doğum koçluğu sertifikası Kayseri programı uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Kayseri Doğum koçluğu sertifika programı devlet üniversitesi onaylı doğum koçluğu sertifikası alınacak programdır. Doğum koçluğu eğitim Kayseri programına hemen başvurarak Doğum Koçluğu Sertifikası alabilirsiniz.

Doğum Koçluğu Eğitimi Kayseri, Doğum Koçluğu Sertifikası Kayseri

Doğum Koçluğu Eğitimi Kayseri programı, hamilelik süresince psikolojik olarak doğuma hazırlanmasında destek verecek kişilere gerekli bilgi ve becerileri kazandırarak doğum koçluğu yapabilmelerini sağlamayı hedefleyen bir eğitimdir. Doğum koçu sertifikası Kayseri programına katılan bireyler, yeni bir iş alanı olan doğum koçu (doula) olarak çalışma yetkisi elde ederler. Ancak Doğum koçluğu eğitimi Kayseri programına katılarak Doğum koçluğu sertifikası alan bireyler, doğum yaptırma ya da tıbbi müdahale uygulama yetkilerinin olmadığını ve sağlık profesyoneli olarak çalışamayacaklarını bilirler.

Kayseri doğum koçluğu eğitimi programına katılarak alınacak Kayseri doğum koçluğu sertifikası ile bireyler doğum koçu olarak çalışabilirler. Kayseri Doğum koçu ya da doula, belirlenecek doğum koçu ücretleri karşılığında gebelik, doğum ve doğum sonu dönemde kadına ve ailesine de destek hizmeti veren deneyimli bir rehber kişidir.

Doğum koçluğu eğitimi Kayseri programın temel amacı; gebeye ve ailesine; fiziksel ve duygusal desteği sağlayabilecek, gebenin yanında olan diğer (anne, abla, kardeş vb) doğum destekçilerini yönlendirebilecek, gebenin kolay doğum yapması için ilaç dışı yöntemlerini ve etkili iletişim becerilerini kullanabilecek, gebenin mümkün olduğunca kendisine ve bebeğine odaklanmasını sağlayacak kişileri yetiştirmektir.

Doğum Koçluğu Eğitimi Kayseri Programına Kimler Katılabilir?

Kayseri Doğum koçluğu sertifikasını kimler alabilir?. Doğum koçluğu eğitimi Kayseri programına kimler katılabilir.

– Psikoloji

– Tıp

– Pdr

– Sosyal Hizmet

– Sosyoloji,

– Çocuk Gelişimi,

– Özel Eğitim,

– Sınıf Öğretmenliği,

– Okul Öncesi Öğretmenliği,

– Diyetisyenler,

– Fizyoterapistler,

– Hemşirelik bölümlerinin mezunları ve öğrencileri,

– Sağlık Çalışanları, 

Ayrıca eğitim, sağlık, kişisel gelişim ve koçluk alanı ile ilgili bireyler eğitime katılabilir

İstihdam İmkanları

Kayseri Doğum koçluğu kursu sonunda alınacak doğum koçluğu sertifikası ile doğum koçu olarak çalışma ve doğum koçluğu eğitimi verme yetkisi elde edilir. Mesleğin yeterliğini yerin getiren bireyler, doğum koçu mesleğini yapmaktadır. Doğum koçları özel sağlık kuruluşlarında ve bağımsız doğum sağlık merkezlerinde yada özel hizmet kapsamında çalışabilirler.

Kayseri Doğum koçluğu sertifika programına Türkiye’nin her yerinden uzaktan eğitim ile katılarak sizde Doğum koçluğu sertifikası alarak kendinize yeni bir iş alanı oluşturabilir  ve ek gelir sağlayabilirsiniz. Kayseri doğum koçluğu eğitimi programına hemen başvurarak Doğum koçluğu sertifikası alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki linke tıklamak

DOĞUM KOÇLUĞU SERTİFİKA PROGRAMINA Katılmak İster misiniz?. Başvurmak ve Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat