Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Disleksi Eğitmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Disleksi Eğitmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Disleksi Eğitmenliği Sertifikası çeşitli rehabilitasyon merkezleri ve kliniklerde çalışabilmeniz için yetki belgesi niteliği taşımaktadır. Bu sayede disleksi konusunda uzmanlaşıp öğrenme güçlüğü çeken kişilere fayda sağlayabilirsiniz. Kurs Üniversite tarafından onaylı bir sisteme sahiptir. Birçok kurum ve kuruluşta istihdam edebilme imkanı sunmaktadır. Disleksi eğitmenliği, nörolojik olarak rahatsızlıklar yaşayan bireylerin anlama güçlüklerini iyileştirme odaklı bir kurstur. Bu sayede nitelikli eğitmenlerden ders alarak okullarda eğitmenlik yapabilirsiniz.

Kimler Disleksi Eğitmenliği Sertifikası Alabilir?

Disleksi Eğitmenliği Sertifikası alabilmek için ilgili bölümlerden mezun olunması gerekmektedir. Örneğin PDR, psikoloji ya da sosyoloji bölümü mezunları bu alanda başarı sağlayabilmektedir. Genellikle hedef kitlesi çocuklar olan disleksinin tedavi sürecinde bu alanlardan mezun olmak büyük oranda fayda sağlamaktadır. Dolayısıyla ilgili alanlardan mezun olup bu kursta başarılı olan herkes disleksi eğitmenliği yapmaya hak kazanmaktadır. Siz de çeşitli kurum ve kuruluşlarda istihdam ederek anlama güçlüğü çeken bireylere destek olabilirsiniz.

Disleksi eğitmenliği sertifikası programına katılacaklar şu şekildedir:

– Pdr mezunları ve öğrencileri

– Psikoloji mezunları ve öğrencileri

– Sosyoloji mezunları ve öğrencileri

– Çocuk gelişimi mezunları ve öğrencileri

– Özel eğitim bölümü (işitme-görme- zihin)

– Sınıf öğretmenliği mezunları ve öğrencileri

– Türkçe öğretmenliği mezunları ve öğrencileri

– Türk dili edebiyatı mezunları ve öğrencileri

– Okul öncesi öğretmenliği mezunları ve öğrencileri

– Dil ve konuşma terapisi bölümü öğrencileri

Disleksi Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Disleksi Eğitmenlik Sertifikası almak için kursa başvuru yapılması gerekmektedir. Daha sonrasında ise uzaktan olarak işlenen derslere katılım sağlanmalıdır. Siz de bu süreçte dersler katılım sağlayarak verimli bir eğitim dönemi geçirerek belge almaya hak kazanabilirsiniz. Kurs bitiminde yapılan çoktan seçmeli test sonucunda minimum 50 puan aldığınız takdirde yetki belgesi kazanabilirsiniz. Bu belge sayesinde çeşitli kurumlara başvuru yaparak istihdam edebilme şansına da sahip olursunuz. Eğitim sertifikasında ‘’Uzaktan’’ ibaresi yer almamakta ve pek çok yerde yetki belgesi niteliğinde kullanılabilmektedir.

Eğitim ve Sertifika Nereden Alınır?

Disleksi eğitmenliği sertifikası nereden alınır? Disleksi Eğitmenlik Sertifikası Gri Danışmanlık bünyesinden alınabilmektedir. Eğitim programında devamlılık ve başarı sağlayan herkes sertifika sahibi olabilmektedir. Bu sayede siz de kapsamlı ve nitelikli bilgiler ile donatılan bu kursa kayıt yaptırarak derslere katılım sağlayabilirsiniz. Disleksi rahatsızlığına sahip bireylere destek sağlamak amacı ile onlara özel dersler ve grup çalışmaları yaptırabilmek için bu sertifika oldukça gereklidir. Özel ve devlet okullarında çalışmak isteyenlerin başvurması gereken bu kurs, bitiminde vaat ettiği sertifika ile sizlere geniş çaplı bir iş fırsatı sunmaktadır.

Disleksi Eğitmen Eğitimi sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Disleksi Eğitmenlik sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın