Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Disleksi Eğitmen Eğitimi Sertifika Kursu

Disleksi Eğitmen Eğitimi Sertifika Kursu

Disleksi Eğitmen Eğitimi öğrenme güçlüğü çeken kişilere fayda sağlamanız için dahil olabileceğiniz bir programdır. Üniversiteler ile işbirliği içinde hazırlanan diksiyon eğitimi, Üniversite onaylı sistemi ile öne çıkmaktadır. Alanında profesyonel bir ekip tarafından dizayn edilen kurs içeriği oldukça faydalı bilgileri kapsamaktadır. Bu kursa katılım sağlayabilecek kişiler lisans derecesine sahip belli başlı bölüm mezunlarıdır. PDR, psikoloji, sosyoloji, okul öncesi öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı bölümü ve sınıf öğretmenliği gibi bölümlerden mezun olan herkes eğitime katılım sağlayabilmektedir.

Disleksi Eğitmen Eğitimi Nedir?

Disleksi Eğitmen Eğitimi sayesinde öğrenme zorluğu çeken kişilere fayda sağlayabilirsiniz. Bu alanda gerekli bilgileri uzman kişiler tarafından öğrenebilir ve kendi öğrencilerinizde uygulamalar yapabilirsiniz. Geniş bir istihdam alanı sunan bu kurs sayesinde disleksi rahatsızlığı olan bireylerin tedavi süreçlerini destekleyebilirsiniz.

Siz de bu kursa katılıp sertifika sahibi olarak rehabilitasyon merkezi, özel okullar ve çeşitli kurum / kuruluşlarda istihdam edebilirsiniz. Disleksi, okuma ve öğrenme güçlüğü çeken bireyleri sahip olduğu bir rahatsızlıktır. Bu nedenle çeşitli danışmanlık merkezleri ve kliniklerde de disleksi eğitmenlerine iş imkanı sunulmaktadır. Oldukça kapsayıcı ve nitelikli bir eğitim programını bünyesinde barındıran kurs, alanında uzman kişiler tarafından tasarlanmıştır. Siz de yetki belgesi almaya hak kazanarak bu alanda çalışabilir ve disleksi tedavi sürecindeki bireylere destek olabilirsiniz.

Disleksi Eğitmen Eğitimi Programına Kimler Katılabilir?

Disleksi Eğitmen Eğitimi oldukça kapsamlı ve nitelikli bir sisteme sahiptir. Bu nedenle lisans derecesinde mezuniyet şartı aranmaktadır. Sosyoloji, psikoloji, öğretmenlik ve PDR gibi ilgili bölümlerden mezun olan herkes eğitime katılım sağlayabilmektedir.

  • Pdr mezunları ve öğrencileri,
  • Psikoloji mezunları ve öğrencileri,
  • Sosyoloji mezunları ve öğrencileri,
  • Çocuk gelişimi mezunları ve öğrencileri,
  • Özel eğitim bölümü (işitme-görme- zihin),
  • Sınıf öğretmenliği mezunları ve öğrencileri,
  • Türkçe öğretmenliği mezunları ve öğrencileri,
  • Türk dili edebiyatı mezunları ve öğrencileri,
  • Okul öncesi öğretmenliği mezunları ve öğrencileri,
  • Dil ve konuşma terapisi bölümü öğrencileri ve mezunları katılabilir.

Eğitim ve Sertifika Nasıl Alınır?

Disleksi Eğitmen Eğitimi alabilmek için kursa kayıt yaptırmanız yeterli olacaktır. Daha sonrasında ise uzaktan olarak işlenen derslere giriş yaparak eğitime dahil olabilirsiniz. Bu sürecin sonunda bir adet çoktan seçmeli sınav yapılmaktadır. Sınavın sonucunda minimum 50 puan alan herkes sertifika sahibi olarak eğitmenlik yapabilmektedir. Aynı zamanda belgenin üzerinde ‘’Uzaktan Eğitim’’ ibaresi yer almamaktadır. Süreç 30 günlük süreci kapsamaktadır. Sertifika, kamu üniversitesi onaylı olup MEB geçerliliği olan değerli bir belge olarak kabul edilmektedir.

Disleksi Eğitmenliği sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Disleksi Eğitmenlik sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın