Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Diksiyon Eğitmenliği Eğitimi

Diksiyon Eğitmenliği Eğitimi

Diksiyon eğitmenliği eğitimi, uzaktan online eğitim şeklinde yapılmaktadır. Hitabet eğitmenliği kursu sonunda başarılı olan katılımcılar üniversite onaylı e devlette sorgulanabilen diksiyon eğitmenliği sertifikası almaktadır.

Diksiyon Eğitmenliği Sertifika Kursu Nedir?

İş ve sosyal hayatta dış görünüm ile birlikte sesin kontrolü, konuşma ve vurgu iletişimin temelini oluşturmaktadır. Hatalı kelime kullanımları telaffuz problemleri, iletişimi negatif olarak etkilemektedir. Bireyler bu ve buna benzer nedenlerden dolayı diksiyonuna çok önem vermektedir. Bu sebeple de uzman bir eğitime ihtiyaç duymaktadır.

Etkili konuşma problemlerini çözmek, kendini doğru ifade etmek, işinde seçkin bir konuma ulaşmak isteyen herkes diksiyon eğitmenliği eğitimi sertifika programlarına katılarak hem kendi problemlerini çözecek hem de eğitim verebilir düzeye ulaşacaktır.

Eğitim programına katılarak dilimizi hatasız konuşma becerisine sahip olabilir, diksiyon ve ses kontrolü hakkında eğitim verebilir duruma gelebilir, seminerler verebilecek düzeye gelebilirsiniz.

Kimler Diksiyon Eğitmenliği Sertifikası Alabilir?

Diksiyon eğitmenliğini meslek edinmek isteyen en az ön lisans mezunu herkes katılabilir. Diksiyon eğitmenliğini profesyonel olarak yapmak isteyenler, diksiyon eğitmenliği esnasında uzman yaklaşımları kullanmak isteyen profesyoneller katılabilir. İş ve sosyal hayatında etkin ve başarılı iletişimini kurmak isteyenler ve diksiyon konusunda ekibinin daha etkin olmasını amaçlayanlar katılabilir.

Diksiyon Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Millî Eğitim Bakanlığı’na ya da üniversitelere bağlı, diksiyon eğitmenliği kursu programı düzenleyen kurumlardan alınabilmektedir. MEB onaylı diksiyon eğitmenliği kursu sertifikası ya da devlet üniversitesi onaylı diksiyon eğitmenliği kursu sertifikası alabilmeniz kurs programlarını tamamlayıp eğitim sonunda yapılan sınavlarda başarılı olmanız gerekmektedir.

MEB onaylı diksiyon sertifikası ya da devlet üniversitesi onaylı diksiyon eğitmenliği eğitimi sertifikası yapılan sınavlarda başarılı olan bireyler en kısa sürede sertifikasını alabilir.

Diksiyon eğitmenliği sertifika programı içeriğine buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Diksiyon Eğitmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

MEB onaylı diksiyon sertifikası ya da üniversite onaylı diksiyon eğitmenliği sertifikası öncelikle bu alanda bilgi, beceri ve yetkinliğinizi gösterir. Kurumlarda eğitmen olarak çalışabilmeniz için alanınızda uzman olduğunuzu belirten e devlette sorgulanabilen resmi belgeniz olan diksiyon eğitmenliği sertifikanız gereklidir.

Diksiyon eğitmenliği eğitimi sertifikası alanlar, kariyer adına önemli bir adım atmışlardır. İş ve kariyer sürecinde size yardımcı olur ve tercih edilme şansınızı yükseltir. MEB’e bağlı kurumlarda halk eğitim merkezlerinde ve özel kurumlarda diksiyon eğitmeni olarak çalışmanız için fırsat oluşturur.

Kariyeriniz, iş ve sosyal hayatınızda daha etkili bir iletişim için diksiyon eğitmenliği kursu programımıza katılabilir sertifikanızı alabilirsiniz.

Diksiyon Eğitmenliği Eğitimi Nereden Alınmalı?

Üniversite iş birliği ile alanında uzman tecrübeli kadro tarafından hazırlanan eğitim programına katılabilirsiniz. Eğitim sonunda başarılı olanlar diksiyon eğitmenliği sertifikası alacaktır.

Diksiyon eğitmenliği eğitimi online uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitim ders videolarından ve zenginleştirilmiş ders dokümanlarından oluşmaktadır.

E devlette sorgulanabilen uluslararası geçerliliğe sahip Devlet üniversitesi onaylı sertifika ile eğitmenlik yapabilirsiniz.

Eğitime katılmak için kayıt formunu doldurabilirsiniz. Eğitim programı işleyişi hakkında bilgi almak için Whatsapp ve iletişim kanallarında bize ulaşabilirsiniz. Hemen bilgi al formunu doldurarak eğitim danışmanlarımızın sizlere en kısa sürede dönüş yapmasını sağlayabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın