iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Dikkat ve Algı Testleri Uygulayıcı Sertifika Programı

Ürün Fiyatı:
600 TL 400 TL
Kampanya
Dikkat ve Algı Testleri Uygulayıcı Sertifika Programı

Dikkat ve algı testleri uygulayıcı eğitimi , üniversite işbirliği ile hazırlanan eğitim programıdır. Katılacağınız dikkat ve algı testleri eğitimi sonunda dikkat ve algı testleri uygulayıcı sertifikası alınmaktadır. Dikkat ve algı testleri uygulayıcı eğitimi uzaktan eğitim şeklinde yapılmakta ve internetin olduğu her yerde katılım yapılabilmektedir. Alınacak dikkat eksikliği sertifikası devlet üniversitesi onaylı olup ıslak imza ve mühürlü olarak sizlere ulaştırılmaktadır.

Dikkat ve Algı Testleri Eğitimi ve Sertifikası

Çocukların dikkat ve algı gelişimlerinin sağlıklı gözlenmesi ve meydana gelen değişimlerinin takip edilmesi önemlidir. Bu konuda değerlendirme araçları ve bu araçların etkin kullanılması çok önemlidir. Bu testleri yapan kişilerin donanımlarının bilgi ve becerilerinin yüksek olması gerekmektedir.

Dikkat algı testleri eğitimi , 6 adet dikkat ve algı testinin tanıtılması, anlatılması, nasıl yapılıp, nasıl raporlandığı bilgilerini alacağınız programdır. Ayrıca raporlama örnekleri de gösterilmektedir. Dikkat algı testi eğitimi , çocuk ve yetişkinlerin dikkat, algı ve psikomotor gelişimleri ve değerlendirilmesi ile ilgili en yaygın 6 adet testin eğitimidir.

Dikkat ve Algı Testleri Uygulayıcı Eğitimi ‘ne Kimler Katılabilir ?

Dikkat ve algı testleri uygulayıcı sertifikasını kimler alabilir ?

 • Psikologlar
 • Psikolojik danışmanlar
 • Sosyal hizmet uzmanları
 • Sosyoloji Mezunları
 • Çocuk gelişimi öğretmenleri
 • Okul öncesi öğretmenleri
 • Özel eğitim öğretmenleri
 • Lisansı sosyoloji, felsefe olup rehber öğretmen olarak atananlar
 • Uzman, Asistan ve Pratisyen Hekimler
 • Lisans mezunu Hemşireler
 • En az 450 saatlik aile danışmanlığı sertifikasına sahip olanlar başvurabilir.

Yukarıdaki branşlar da eğitimine devam eden lisans & lisansüstü üniversite öğrencileri de çalışmaya katılabilirler.

Eğitim İçeriği

Frostıg Gelişimsel-Görsel Algı Testi : Çocukların görsel algılarını değerlendirmeye yardımcı olan bir algı testidir. 4 ile 8 yaş arasındaki çocuklar başta olmak üzere uygulanabilen bir görsel algı testidir.

Bender Geştalt Görsel Motor Algı Testi : Çocuklarda görsel motor işlevini görmek için gelişimsel bir test olarak kullanılarak hem yetişkin, hem de çocuklarda geriliği, regresyonu, fonksiyon kaybını ve organik beyin hasarlarını saptamaya ve özellikle regresyon vak’alarında da kişilik sapmalarını bulmaya ışık tutmaktadır (zekâ geriliği, afazi, çeşitli organik beyin hasarları, psikozlar, gerçek olmayan hastalanmalar gibi).

Benton Görsel Bellek Testi :  8 yaş üzeri bireylere uygulanabilen, bireyin dikkat, algı ve bellek durumuna dair bilgi verebilen, dikkat eksikliğinin tespit edilebildiği bir dikkat ve algı testidir.

Frankfurter Dikkat Testi : 60-72 ay arası çocukların dikkatini 90 saniyede değerlendirmek üzere planlanmış bir performans testidir.

D2 Dikkat Testi : 9-60 yaş arasına uygulanan bir dikkat testidir. Test, seçici dikkati belirlemek için geliştirilmiştir. Ayrıca “psikomotor hız”, “gösterilen performansın kalitesi” gibi dikkatle ilgili becerilerde bu testte değerlendirilmektedir.

Örnek Dersimizi Buraya Tıklayarak İzleyebilirsiniz.

Eğitim Süresi ve Şekli

Dikkat ve algı testleri uygulayıcı sertifika programı , internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi ve Saati : 30 Gün

Eğitim Şekli : Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü : Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı : 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı : Minimum 50 puan

Belgelendirme : Kamu üniversitesi onaylı sertifika

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim? Eğitime Nasıl Katılabilirim?

Eğitim programı hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır.

Sertifika almak ve kurs programına katılmak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp