iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Devlette Aile Danışmanlığı Nasıl Olur?

Devlette Aile Danışmanlığı Nasıl Olur?

Aile danışmanlığı, aile bireylerinin birbirleri ile ilişkileri, yaşadıkları sorunlar, evlilik, ayrılık ve boşanma durumlarında aileye ve bireylere yardımcı olan bir danışmanlık hizmetidir. Aile danışmanlığı hizmetinin kapsamını öncelikle eşler arasında veya aileye yakın çevredeki bireylerle yaşadığı sorunlar oluşturmaktadır. Aynı zamanda çocukların bakımı ve yaşam dönemlerine uygun yeni yaşam düzenlemeleri de bu kapsamdadır. Ayrıca ailenin yaşam kalitesini etkileyen sağlık, ekonomi, beslenme gibi yaşamsal konularda bu kapsamdadır. Devlette aile danışmanlığı yapacak kişilerin bu alanlarda yetkin olması gerekmektedir.

Devlette Aile Danışmanı Nasıl Olunur?

Kamuda aile danışmanı nasıl olunur? Aile danışmanı olabilmek için üniversitelerin bazı lisans bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir. Bunlar, psikoloji, sosyal hizmet, sosyoloji, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, hemşirelik, tıp ve çocuk gelişimi bölümleridir.

Bu bölümlerden mezun olanlar aile danışmanlığı eğitimine katılarak alacakları aile danışmanlığı sertifikası ile aile danışmanı olurlar. Kamu ve özel kurumlar tarafından yapılacak alımlarda gerekli şartları sağlayarak müracaat etmeleri durumunda devlette aile danışmanlığı yapabilirler.

Devlet Aile Danışmanı Alacak mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığında aile danışmanı kadrosu henüz bulunmamaktadır. Bakanlığın aile danışmanlığı kadrosu açması durumunda gerekli şartları sağlayan aile danışmanları devlette aile danışmanı olarak çalışabileceklerdir.

Belediyede Aile Danışmanı Olmak

Aile danışmanlığına sahip kişiler belediyelerin aile danışmanlığı hizmetlerinin verildiği bölümlerde çalışabilmektedir. Belediye aile danışmanlığı alımlarını ihtiyaç gördüğü durumlarda yapmaktadır.

Aile Danışmanı Olarak Atanan Var mı?

Aile ve sosyal politikalar bakanlığının aile danışmanlığı isminde bir kadroya bir ataması yoktur. Üniversitenin belirli bölümlerinden mezun olanlar aile danışmanlığı eğitimine katılarak aile danışmanlığı sertifikası alırlar. Bu sertifikayı alanlar aile danışmanlığı unvanını alırlar. Aile danışmanlığı mesleğini kurum ve kuruluşlarda icra edebileceği gibi kendi aile danışmanlığı merkezini de açabilirler. Devlette aile danışmanlığı için kadroların açılması durumunda başvuru yapılabilir.

Aile Danışmanlığı Hangi Bakanlığa Bağlı?

Aile danışmanlığı merkezleri aile ve sosyal hizmetler bakanlığına bağlı olarak açılmaktadır. Bakanlık tarafından yayınlanan aile danışmanlığı yönetmeliğinde gerekli olan şartlar detaylı biçimde yer almaktadır.

Devlette Aile Danışmanlığı Maaşı Ne Kadar?

Aile danışmanlığı kadroları henüz bakanlıkta henüz oluşturulmamıştır. Kadroların oluşturulması ile devlette aile danışmanlığı maaşı netleşir. Maaşla ilgili detaylar belli olur.

E-devlet Aile Danışmanlığı başvurusu nedir?

E-Devlet aile danışmanlığı başvurusu, aile içinde sorun yaşayan bireylerin psikolojik destek almak için e-Devlet sistemi üzerinden yaptığı başvurudur.

Aile danışmanlığı sertifika programına katılarak üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın