iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Çocuk Yogası Eğitmenliği Kursu & Sertifikası

Ürün Fiyatı:
1150 TL 850 TL
Kampanya
Çocuk Yogası Eğitmenliği Kursu & Sertifikası

Çocuk yogası eğitmenliği sertifika programı, uzaktan eğitim şeklinde yapılan üniversiteler iş birliği ile hazırlanan eğitim programıdır. Katılacağınız çocuk yoga eğitmenliği kursu sonunda çocuk yoga eğitmenliği sertifikası alabilirsiniz. Alınacak çocuk yogası eğitmenliği sertifikası ile çocuk yogası eğitmeni olabilir ve çocuk yoga eğitmenliği yapabilirsiniz. Çocuk yogası eğitmenliği kursuna hemen başvurarak çocuk yogası sertifikası alabilirsiniz.

Çocuk Yogası Eğitmenliği Sertifika Kursu

Çocuk yoga eğitmenliği eğitimi ile 2-6 yaş arası çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini desteklemek amacıyla, çocuklara özel uygulanan yoga tekniklerine hâkim eğitmenler yetiştirmek amaçlanmıştır. Ayrıca her türlü derdimizde, sıkıntımızda, hastalığımızda ve sağlığımızda bize yardımcı olan bir öğreti, çalıştıkça bize mutluluk, sevinç, huzur veren, yaşadığımız bütün sıkıntıları diğer insanlara göre daha rahat atlatmamızı sağlayan, tamamen olumlu hayata hazırlayan en güzel çalışma olan yoganın yaygınlaşmasını sağlamaktır. Bu eğitimle birlikte katılımcılar çocuk yogası eğitmeni olabilecektir.

Çocuk yogasında en önemli unsur; çocuğun rekabetsiz, kimseyle yarışmadığı bir ortamda bulunuyor olmasıdır. Yogada çocuğun mükemmel olması önemli değildir, katılım sağlaması önemlidir. Çocuklar yoga ortamında kendine güveni, ifade özgürlüğünü kazanmaktadır.

Çocuğunuzla iletişim kurmayı ve sağlıklı olmasını önemsiyorsanız, onun seveceği oyunları birlikte kurmak istiyorsanız, çocuklara ulaşmanın sağlıklı ve yaratıcı yollarını arıyorsanız, ister anne, ister baba ister eğitimci olun; bu programa katılarak, çocuk yoga eğitmeni olabilirsiniz.

Çocuk Yogası Nedir?

Çocuk yogası, klasik yoga duruşlarının çocuklar için uygun standartlara dönüştürülerek uygulandığı; eğlence, disiplin, kendine güven ve sorumluluk duygusuyla birleştiği, bireysel ve eşli egzersizlerden oluşan hareketler bütünüdür.

Yoga, çocuklara ve onların gerçek duygularına ulaşmak için de çok etkili bir sistemdir. Beden ve nefesi öğretirken, özgüveni geliştirip, karakteri güçlendiren, yaşayan her canlıyla sevgi bağı kurmasını ve kendisinin farkında olmasını sağlayan bir sistemdir.

Çocuk Yoga Eğitmeni Nasıl Olunur?

Çocuk yoga eğitmeni olmak için öncelikle çocuk yogası sertifikası sahibi olmalısınız. Uzman kadromuz tarafından hazırlanan çocuk yoga eğitmenliği kursuna katılabilirsiniz. Eğitimi ve eğitim sonunda yapılacak çocuk yogası eğitmenliği sınav sorularını başarı ile çözerek çocuk yogası sertifikanızı alabilirsiniz. Aldığınız bu sertifika ile çocuk yoga eğitmeni olabilirsiniz.

Çocuk Yogası Sertifikası Nasıl Alınır?

Çocuk yogası sertifikası almak için öncelikle kurumumuz tarafından düzenlenen çocuk yogası eğitmenliği sertifika programına katılmalısınız. Çocuk yoga eğitmenliği kursunu başarı ile tamamlayıp eğitim sonunda yapılacak sınavı da başarı ile geçerek sertifika sahibi olabilirsiniz. Uzaktan eğitim olarak yapılan eğitim sonunda alınacak sertifika üzerinde uzaktan eğitim ibaresi yer almaz.

Çocuk Yogası Sertifikası Nereden Alınır?

Eğitimi uzman kadro tarafından hazırlanan ve eğitim sonunda üniversite onaylı sertifika veren kurumların tercih edilmesi gerekmektedir. Bu şartları sağlayan kurumumuz üniversite iş birliği ile uzman kadromuz tarafından kurs programı hazırlanmıştır. Düzenlediğimiz çocuk yoga eğitmenliği kursu uzaktan eğitim şeklinde yapılmakta olup internetin olduğu her yerden katılım sağlayacağınız programdır. Çocuk yogası eğitmen eğitimi sertifika programı sonunda alınacak sertifika üniversite onaylı olup uluslararası geçerlidir.

Çocuk Yoga Eğitmenliği Kursu’na Kimler Katılabilir?

Çocuk yoga eğitmenliği sertifikasını kimler alabilir? Çocuk yogası eğitimine katılmak için herhangi bir ön şart yoktur, ilgi duyan herkes katılabilir.

Çocuk Yogası Eğitmenliği Kursu Yararları Nelerdir?

– Çocuklardaki hayal gücünü, doğru nefes almalarını, esnekliklerini ve enerji dolu hallerini sürekli devam ettirmelerini sağlamaktadır.

– Hayal güçlerini kullanmaları okuldaki öğrenme becerilerini geliştirir ve enerjilerini doğru yöne yöneltmelerini sağlar.

– Çocukların vücut yapılarının esnekliğinin korunmasına neden olur. Bununla birlikte, kasların kuvvetlenmesine, konsantrasyonun ve yaratıcılığın artmasına ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olabilir.

– Çocuk yogasında eğlenceli yoga duruşlarının yanı sıra nefes çalışmaları, oyunlar, hikâyeler de yer almaktadır. Oyun ve hikâyelerin yer alması da, çocuğun kendine olan güveninin artmasını, olumlu düşünmeyi ve duyguların daha kolay ifade edilebilmesini sağlar.

– Bu programa katılan çocuklar eğlenirken, aynı zamanda çocuklarda esneklik, güç, gevşeme ve konsantrasyon sağlanır.

Çocuk Yoga Eğitmenliği Eğitim İçeriği Nedir?

- Çocuk yogası nedir?

- Çocuk yogasının hedefleri

- Çocuk yogasının faydaları

- Çocuk yogasının yetişkin yogasından farkı

- Yogada dikkat edilecek hususlar

- Çocuk yoga dersine başlangıç nasıl yapılır?

- Çocuk yogasında sınıf düzeni

- Yoga da dikkat süreleri

- Yoga pozlarının Çocuk Yogasında uygulama teknikleri

- Yaş gruplarına göre yoga oyunları

- Yoga pozları ile hikâye kurgulanması

- Çocuk yogası ile duygu ifade etme çalışmaları

- Çocuklara uygun nefes çalışmaları

- Aile Yogası uygulamaları

- Sınıf idaresi ve malzeme kullanımı

- Çocuklara yoga sevgisi ve disiplini kazandırmanın yolları

- Yoga dersi dışında yapılabilecek ve yogayı destekleyecek çalışmalar

Eğitim Süresi ve Şekli

Çocuk yoga eğitmenliği kursu, internet üzerinden uzaktan eğitim olarak verilmektir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve çocuk yoga eğitmenliği pdf dokümanları uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler. 

Eğitim Süresi: 30 Gün / 100 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, online olarak katılacağınız, çoktan seçmeli test şeklindedir

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Kamu üniversitesi onaylı sertifika 

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim? Eğitime Nasıl Katılabilirim

Çocuk yoga eğitmenliği kursu hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için “Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir” ya da aşağıdaki hemen bilgi al formunu  doldurabilirsiniz.

Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır. Çocuk yogası sertifikası almak ve eğitim programına katılmak için kayıt formunu doldurmanız yeterlidir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp