Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Çocuk Yogası Eğitimi Nedir? Ne İşe Yarar?

Çocuk Yogası Eğitimi Nedir? Ne İşe Yarar?

Çocuk Yogası Eğitimi her birey için faydalı olan özel bir tekniktir. Çocukların daha rahat ve bilinçli olarak büyümelerini sağlamaktadır. Çocukların çevre ile bütünsel anlamda bir iletişim kurabilmesini sağlayan yoga eğitimi, keyifli bir süreci de bünyesinde barındırmaktadır. Ruhsal gelişimi de destekleyen teknik ile çocukların ilerleyen yaşlarda daha bilinçli bireyler olmaları sağlanmaktadır. Aynı zamanda farkındalığı yüksek bir şekilde yetişmelerine de ön ayak olmaktadır. Bu eğitime katılım sağlayan herkes yetki belgesine sahip olarak çocuklara yoga eğitimi verebilmektedir. Siz de uzmanlar tarafından hazırlanmış eğitimlere katılım sağlayarak mesleki anlamda daha donanımlı bir bakış açısına sahip olabilirsiniz.

Çocuk Yogası Eğitimi Nasıl Alınır?

Çocuk Yogası Eğitimi alabilmek için kursa kayıt olmak ve derslere düzenli olarak katılmak yeterli olacaktır. Sertifika programına katılım sağladıktan sonraki süreçte bir adet başarı sınavı gerçekleştirilmektedir. Bu sınavdan yeterli bir puan alındığı takdirde siz de çocuklar için nitelikli bir çocuk yoga eğitmeni olabilirsiniz. Kursun eğitim süreci uzaktan olarak yürütülmektedir. Eğitimin sonunda alınacak belgede ”Uzaktan Eğitim” ibaresi yer almamaktadır. Birçok katılımcıyı cezbeden bu kriter sayesinde siz de gönül rahatlığı ile kursa başlayarak yoga eğitmenliği yolunda ilk adımı atabilirsiniz.

Çocuk Yoga Eğitimine Kimler Katılabilir?

Çocuklar için yoga eğitimi vermek isteyen herkes kursa katılım sağlayabilmektedir. Çocuk Yogası Eğitimi alabilmek için herhangi bir sınırlama mevcut değildir. İlgili bir bölümden mezun olma şartı aranmamakta ve bu alana ilgi duyan herkes rahatlıkla katılım sağlayabilmektedir.

Çocuk Yogası Sertifikası Ne İşe Yarar?

Çocuk Yogası Eğitimi almak, bireylerin hayal gücünü arttırarak onlara sağlıklı bir zihin sunmayı hedeflemektedir. Aynı zamanda bu eğitim sayesinde çocukların doğru nefes tekniklerini öğrenerek hayat boyu enerjilerini yönlendirebilmeleri sağlanmaktadır. Esnek, keyifli ve akıcı bir sürecin mevcut olduğu kursta çocuklar için yoga duruşları hakkında da bilgiler aktarılmaktadır. Çocuklar için uygulamalı olarak yoga hareketlerini de gösteren bir eğitim süreci mevcuttur. Bu sayede siz de bireylerin vücut ve yaşlarına uygun pozisyonlar hakkında bilgi edinerek onlara fayda sağlayan bir eğitmen olabilirsiniz.

Çocuk Yoga Eğitmenliği sertifika programına katılarak e devletten sorgulanan üniversite onaylı çocuk yoga eğitmenlik sertifikası sahibi olabilirsiniz. Eğitime kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın