Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Çocuk Terapistliği Eğitimi Sertifikası

Ürün Fiyatı:
4500 TL 3600 TL
İndirimli
Çocuk Terapistliği Eğitimi Sertifikası

Çocuk terapistliği eğitimi, uzaktan online eğitim şeklinde üniversite iş birliği ile yapılmaktadır. Eğitim sonunda e devletten sorgulanabilen devlet üniversitesi onaylı çocuk terapistliği sertifikası alınacaktır.

Çocuk Terapistliği Eğitimi Sertifikası Kursu Amacı Nedir?

Çocuk terapisi sertifikası kursu, çocuk terapisti ihtiyacını karşılamak için hazırlanmıştır. Sağlıklı toplumları oluşturan sağlıklı bireyler oluşturmak amacı ile hazırlanan çocuk terapisti eğitimi ile profesyonel çocuk terapistleri yetiştirmek hedeflenmektedir.

Çocuk terapistliği eğitimine katılan katılımcılar, birbirinden bağımsız modüller hallinde çeşitli eğitim paketlerinden oluşan bütüncül bir eğitim alacaklardır.

Çocuk terapistliği eğitimi sertifika programına katılım sağlayıp ve eğitimini tamamlamış bireyler çocuk gelişimi konularına hâkim olacaklardır. Katılımcıların, çocuklara tanı konulması, tedavileri, davranış ve oyun yoluyla anlattıklarının gözlemlenmesi konusunda uzmanlaşması hedeflenir.

Çocuk Terapistleri Ne İş Yaparlar?

Çocuk terapistleri çocuklarda;
– Psikolojik rahatsızlıkların belirtilerini azaltmak / ortadan kaldırmak.
– Çocuklara ve ailelere stresle, duygusal ve davranışsal problemlerle başa çıkma konusunda yardımcı olmak.
– Bireysel gelişimlerini sağlayarak problem çözme ve başkalarından yardım alabilme yeteneklerini geliştirmek.
– Öz güven kazandırmak.
– Çocukların diğer insanlarla olan çatışmalarını sonlandırmak, aile veya arkadaşlık ilişkilerini geliştirmek.
– Bireyleri travmaya sürükleyen olayların durdurulması ve travmaların neden olduğu bulguların yetişkinliğe taşınmamasını sağlamak.
– Güncel problemlerini anlayıp, eski problemlerine yeni çözümler üretebilme duygusal gelişimini destekleme konularında destek olmaktadır. Çocuk terapistliği eğitimi

Çocuk Terapisi Nedir?

Çocuk terapisi, psikolojik güçlükler yaşayan çocuklara yardımcı olmak için uygulanan teknik ve metotlar içermektedir. Çocuklar yetiştirilme şartlarına ve ortama bağlı olarak birbirinden farklı özellikler göstermektedir. Çocuklarda farklı davranış ve tutumlarındaki değişiklikleri anlamak zor olmaktadır.

Çocuklardaki bu davranış değişikliklerini aile ve çocuğun çevresi fark edemez.  Bu durum aile ve çocuk arasında iletişim sorunlarına neden olur aile içerisinde stres oluşturur. Karşılaşılan olumsuzları ortadan kaldırmak ve daha sağlıklı bireyler yetiştirmek için aileler çocuk terapisine ihtiyaç duymaktadırlar.

Kimler Çocuk Terapistliği Eğitimi Sertifikası Alabilir?

Çocuk terapistliği eğitimi sertifikası eğitimine;

– Tıp,
– Psikoloji,
– Sosyoloji,
– Hemşirelik
– Çocuk Gelişimi
– Sosyal Hizmet Uzmanları,
– Psikolojik danışmanlık ve rehberlik,

Alanlarından birinden en az dört yıllık lisans programlarından mezun olan veya bu bölümlerin öğrencileri Çocuk Terapistliği Eğitimine katılabilir.

Hangi Durumlarda Çocuk Terapistine İhtiyaç Duyulur?

Psikolojik hastalıklar: Birçok psikolojik hastalık ilk belirtilerini çocukluk döneminde ortaya çıkmaktadır.
Gelişim problemleri: Öğrenme güçlükleri, otizm, DEHB, konuşma ve tuvalet terbiyesinde gecikme şeklinde ortaya çıkar.
Agresif davranışlar: Kendine zarar verme, aşırı sinirlilik, ısırma veya vurma şeklinde ortaya çıkar.
Yeme bozuklukları
Bağımlılıklar: Alkol, uyuşturucu, internet.
Yas: Aile yakınlarından birinin ya da evcil hayvanların hastalığı veya kaybı. Kardeşlerinin eğitim ya da evlilik gibi nedenlerle evden ayrılması.
Psikosomatik şikayetler: Kendini iyi hissetmeme, karın ve baş ağrıları …
Uyku problemleri: Kabuslar, uykuya dalmada güçlük.
Okul problemleri: Okula gitmeme ya da geç kalma, çocuğun derslerinde aşırı oranda düşme, ders stresi, zorbalık ve arkadaş baskısı. Çocuk terapistliği eğitimi
Travmalar: Aile içi şiddet, çocuk istismarı, aile krizleri.
Yaşam evreleri: Ayrılık, boşanma, taşınma, ciddi akut ya da kronik hastalıklarla baş etme. Anne ve babanın evde sık sık tartışması.
Duygu durum bozuklukları: üzüntü, depresyon, daha önce zevk alınan şeylere karşı isteksizlik gösterme. Sosyal ilişkilere karşı ilgi kaybı ve ani ruh değişiklikleri. 
Cinsel kimlik bozukluğu
Dışa vurum gibi davranışlar

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Çocuk terapistliği eğitimi sertifika kursu, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitimi süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 120 Gün / 1180 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Sertifika, Kamu Üniversitesi Onaylı

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Çocuk terapistliği eğitimi sertifika kursu hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da aşağıdaki Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır. Çocuk terapistliği eğitimi sertifikası almak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın