Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Çocuk Resimleri Yorumlama Sertifikası Uzaktan Eğitim

Çocuk Resimleri Yorumlama Sertifikası Uzaktan Eğitim

Çocuk Resimleri Yorumlama Sertifikası Uzaktan Eğitim programına katılan meslek uzmanı ve uzman adaylarının; çocukların çizgisel gelişim basamakları, figürlerin anlamları, resimlerin psikolojik ve duygusal yönlerini anlama konularında uzmanlaşmaları ile yapılandırılmış bir resim yorumlama becerisi kazandırılması amaçlanmaktadır.

Çocuk Resimleri Yorumlama Sertifikası Uzaktan Eğitim

Çocuk Resimleri Yorumlama Sertifikası programında;

  1. Psikopedagojik açıdan çocuğu tanımak, çocuklarla yürütülen çalışmalarda teşhis ve tedaviye yön vermek açısından çocuk resminin yeri ve önemini açıklamak.
  2. Resimdeki belirti ve işaretlerin uzmanlar için ne anlama geldiğini ifade etmek.
  3. Resim yorumlanmasında dikkat edilecek noktaları belirtmek.
  4. Bu kazanımlar doğrultusunda katılımcılara çocuğun çizgisel gelişimi konusunda bilgi sahibi olmaları sağlanarak, neler ile karşılaşacakları örneklendirilecek ve sınır dışına çıkan özel resimler hakkında bilgiler verilecek, simgelerin anlamları üzerine ileri bir teorik bilgi sonrası tam olarak resim yorumlama becerisi kazandırılacaktır.

Çocuk resimleri analizi tekniklerinin ve çocuk resimlerinin nasıl yorumlama yapılacağının öğretileceği çocuk resimleri yorumlama eğitimi içeriğine buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Bu Eğitime Kimler Katılabilir ?

Çocuk Resimleri Yorumlama eğitimine kimler katılabilir?. Çocuk ve Ergen Psikiyatristleri ve Asistanları, Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar, Rehber Öğretmenler, Sosyal Hizmet Uzmanları, Çocuk Gelişim Uzmanları, Özel Eğitim Uzmanları, Aile Danışmanları, Sınıf Öğretmenleri, Doktorlar, Sosyologlar, Okul öncesi Öğretmenleri, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenleri, ve bu alanlarda eğitimleri devam eden Lisans veya Lisansüstü üniversite öğrencileri ile bu alanlarda hizmet verenler eğitime katılabilirler.

Çocuk Resimleri Yorumlama Sertifikası Uzaktan Eğitim Kazanımları

Çocuk Resimleri Yorumlama eğitiminin kazanımları

  • Çocuk Resimlerinden yola çıkarak çocuğun gelişim evreleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.
  • Çocuk resimlerini adım adım planlı bir şekilde analiz edebileceksiniz.
  • Çocuğun resimlerini hem analitik hem de duygusal yönüyle okuyabilir ve anlayabilirsiniz
  • Çocuğun iç dünyasında ne yaşadığını anlayabileceksiniz.
  • Çocuğun resim ile neyi anlattığını görecek ve anlayabileceksiniz.
  • Bu Özel Eğitimden Uzaktan eğitim avantajı ile Faydalanmak istemez misiniz?

Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi artık Türkiye’nin her yerinde. Uzaktan Eğitim olarak hazırlanmış bu eğitimimiz sayesinde Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz.

Üniversite onaylı Uluslararası geçerli Çocuk Resimlerini Yorumlama Eğitimi Sertifikası Almak İster misiniz? Çocuk Resimleri Analizi Sertifika Programına hemen başvurup, Çocuk Resimlerini Yorumlama Eğitimi sertifikanızı alabilirsiniz. Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir.

Uzaktan Eğitim İle Katılabileceğiniz MEB’de Geçerli Üniversite Onaylı Resim Yorumlama Eğitimine Başvurmak İçin Tıklayınız

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat