Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi Sertifikası Ne İşe yarar

Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi Sertifikası Ne İşe yarar

Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar ? Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi ile Psiko-pedagojik açıdan çocuğu tanımak ve çocukla yürütülen çalışmalara yön vermek açısından çocuk resminin kullanımını açıklamaktır. Resimde ki önemli belirtilerin uzmanlar için ne anlama geldiğini ifade etmek ve resmin yorumlanmasında dikkat edilecek noktaları katılımcılara aktarmaktır.

Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Çocukları tanımak ve onların iç dünyasına erişmek için kullanılan yöntemlerin başında resim yorumlama gelmektedir. Çocuklarımızın çizdiği resimlerin ne anlama geldiği ve ne atlatmak istediklerini çözeceğimiz bu eğitimin sonunda Üniversite onaylı çocuk resimleri yorumlama uygulayıcısı sertifikasına sahip olacaksınız.

Çocuk resimleri analizi tekniklerinin ve çocuk resimlerinin nasıl yorumlama yapılacağının öğretileceği çocuk resimleri yorumlama eğitimi içeriğine buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi Sertifikası Ne İşe yarar. Resimler analiz edildikleri takdirde çizen çocuk hakkında ayrıntılı bilgi verir.. Çocuk çoğu zaman çizdiği resimle annesine olan sevgisini anlatırken, çoğu zamansa babasından kendisine sarılmasını beklediğini söyler. Kimi zaman şiddet gören ya da azarlanan ama bunu kimseye anlatamayan çocukların resimleri birçok mesaj içermektedir. Bu yüzden Resim analizi eğitimi ile çocukların resimler aracılığı ile hem ruhsal dünyaları hakkında bilgi alabiliriz hem de zihinsel bir problemi olup-olmadığını görebiliriz.

Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi Sertifikası Neden Alınmalıdır ?

Resim, çocukların  iç dünyasının ifade biçimi ve zihinsel yapısının yansımasıdır. Resimler analiz edildikleri takdirde çizen çocuk hakkında ayrıntılı bilgi verir.. Çocuk çoğu zaman çizdiği resimle annesine olan sevgisini anlatırken, çoğu zamansa babasından kendisine sarılmasını beklediğini söyler. Kimi zaman şiddet gören ya da azarlanan ama bunu kimseye anlatamayan çocukların resimleri birçok mesaj içermektedir. Bu yüzden Resim analizi eğitimi ile çocukların resimler aracılığı ile hem ruhsal dünyaları hakkında bilgi alabiliriz hem de zihinsel bir problemi olup-olmadığını görebiliriz.

Bu Eğitim ve Sertifika Ne İşe Yarar?

Mesleğin yeterliliklerini sağlayan bireyler;

  • Özel eğitim merkezleri
  • Anaokulları ve kreşler
  • Özel danışmanlık merkezleri
  • Psikolojik Danışma merkezleri
  • Hastaneler vb. yerlerde bu eğitim ve sertifikayı kullanarak resimler aracılığı ile çocuklar hakkında daha net bilgi alabilirler.

Çocuk Resimlerini Yorumlama Eğitimi Sertifikası artık Türkiye’nin her yerinde. Online olarak hazırlanmış bu eğitimimiz sayesinde Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz.

Kamu Üniversitesi onaylı Uluslararası geçerli Çocuk Resimlerini Yorumlama Eğitimi Sertifikası Almak İster misiniz? Çocuk Resimleri Analizi Sertifika Programına hemen başvurup, Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi sertifikanızı alabilirsiniz. Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir. Eğitim programına buraya tıklayarak başvurabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp