Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi ile Çocukla çalışan uzmanların çocuğu yakından tanımak amacıyla uyguladıkları resim testlerinin Psiko-pedagojik açıdan yorumlamasını ve analizlerini yapmayı öğreneceksiniz.

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi, özellikle çocuklar ile çalışma sırasında resim tekniği ile çocuk hakkında bilgi almak teknikleri öğretilecektir.  Çünkü küçük yaşlarda çocuklar duygularını sözel olarak değil resim ile daha rahat ifade etmektedirler. Çocuğun resimlerinden çocuğun iç dünyası ve büyüme süreci hakkında önemli bilgiler alınabilir.

Çocuğun çizdiği resmi yorumlama çocuğu anlama olarak önemlidir. Çocuk resim analizi doğru yapılabilmesi için resim analizi eğitimi almak gerekir. Çocuk resimleri analizi tekniklerinin öğretileceği çocuk resimleri yorumlama eğitimi içeriğine buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Çocuk resim analizi eğitimi içerisinde aile çiz testi yorumlama, kaktüs çiz testi ve çizilen resimden karakter analizi eğitimleri bulunmaktadır. Ayrıca çocuğun eğitimdeki dokümanlar çizdiği resmi yorumlama pdf olarak verilecektir.

Çocuk resim analizi eğitimi sonunda okula giden çocuk resmi çocuğun gökkuşağı çizmesi ne manaya gelir öğrenecek duruma geliyorsunuz. 9 yaşındaki çocuğun resmi ile 5 yaş çizimleri arasındaki farkları anlayabiliyorsunuz. Çocukların yapmış oldukları aile resmi analizi yapabilir hale geleceksiniz.

Çocuk resim analizi yapabilmek için resim yorumlama eğitimi oldukça önemlidir. Bununla birlikte çocuğun çizdiği resmi yorumlama kitapları da incelenebilir. Bazı kaynaklarda aile çiz testi, kaktüs çiz testi ile ilgili geniz örneklemeler bulunmaktadır. Çizilen resimden karakter analizi yapılacak ve çocuğun gökkuşağı çizmesi, okula giden çocuğun resmi örneklemeler yeterince bulunabilir.

Çocuk Resim analizi; çocuğun problemlerini anlamak, onun duygularını ve tutumlarını keşfetmek, çocuğu bunlarla yüzleştirerek çözüm getirmesini sağlamak için geliştirilmiş bir tekniktir. Psikoloji anlamında bireyi anlamak için resim yöntemlerini kullanmaya olan ilgi gün geçtikçe artmaktadır.

Çocukların yaptığı resimler değerlendirilirken öncelikle dikkat edilmesi gereken çocuğun hangi gelişim döneminde olduğudur. Çünkü bizi korkutan bir figür, gelişimine göre oldukça normal bir karalama dahi olabilir. Boya kalemlerini ve kağıtları çocuğunuza verin, duygularını ve düşüncelerini rahatça ifade etmesi açısından onaylayıcı, tasdik edici mesajlarla dünya ile ve kendisi ile ilgili görüşlerini daha iyi anlayın.

Bu Eğitime Kimler Katılabilir

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi sertifikası programına, Psikologlar, psikolojik danışmanlar, psikiyatristler, aile danışmanları, sosyal çalışmacılar, çocuk gelişimi uzmanları, Psikolojik Danışmanlar, Sosyal Hizmet Uzmanları, Sosyologlar, Okul Öncesi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanları, Psikiyatri Hemşireleri, Özel Eğitimciler, Aile Danışmanlığı, Dil ve Konuşma Terapistleri, Oyun Terapistleri ile bu bölümlerin öğrencileri, yüksek lisans öğrenci ve mezunları katılabilir.

Çocuk Resimlerini Yorumlama Eğitimi artık Türkiye’nin her yerinde. Uzaktan Eğitim olarak hazırlanmış bu eğitimimiz sayesinde Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz.

Üniversite onaylı Uluslararası geçerli Çocuk Resimlerini Yorumlama Eğitimi Sertifikası Almak İster misiniz? Çocuk Resimleri Analizi Sertifika Programına hemen başvurup, Çocuk Resimlerini Yorumlama Eğitimi sertifikanızı alabilirsiniz. Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir.

Uzaktan Eğitim İle Katılabileceğiniz Üniversite Onaylı Resim Yorumlama Eğitimine Başvurmak İçin Tıklayınız

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp İletişim