iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi Nedir?

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi Nedir?

Çocuk resimleri analizi eğitimi, çocukların duygu ve düşüncelerini öğrenmek ve iç dünyalarını tanımak amaçlı uygulanan eğitim modelleri arasında yer almaktadır. Çocuk resim analizi eğitimini alan eğitimciler, çocuğun yaptığı resmi yorumlayarak çocuğun iç dünyasını anlamaya çalışır. Eğitimin içerisinde resim yorumlama, aile ile ilgili çizgi testi eğitimi verilmektedir. Ayrıca çocukların çizdiği resimleri yorumlama kitabı üzerinden eğitimleri verilmektedir. Eğitimle birlikte PDF olarak çocuğun çizdiği resimleri yorumlama teknikleri de   not olarak verilmektedir.

Çocuk resim analizi eğitimi bitirildiği zaman çocukların iç dünyasında yaşadıkları ile ilgili bilgileri edinerek yorumlama yeteneğine sahip olursunuz. Eğitimin sonunda üniversite onaylı ve e devlet üzerinden sorgulatılabilen, çocuk resim analizi eğitimi sertifikası sahibi olursunuz.

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?

Çocuk resim analizi eğitimine kimler katılabilir? Çocuk resim analizi eğitimi sertifikası almak isteyen kişilerin eğitime katılarak belgesini alması gerekmektedir. Dolayısıyla eğitime katılmak isteyen kişiler sırasıyla şu şekildedir.

– Psikologlar

– Sosyologlar

– Aile Danışmanları

– Sınıf Öğretmenleri

– Rehber Öğretmenler

– Resim Öğretmenleri

– Özel Eğitim Uzmanları

– Psikolojik Danışmanlar,

– Sosyal Hizmet Uzmanları Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi

– Çocuk Gelişim Uzmanları

– Tıp ve Hemşirelik Mezunları

– Okul Öncesi / Anaokulu Öğretmenleri

– Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Öğretmenleri

– Çocuk ve ergen psikiyatristleri ve asistanları

Bu branşlarda eğitimine devam eden üniversite öğrencileri, bu alanda çalışanlar, tüm anne ve babalar eğitime katılabilir.

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi Nasıl Alınır?

Çocuk resim analizi eğitimi almak isteyen kişilerin üniversitelerin uzaktan eğitim kurumlarına başvurması gerekir. Kurumumuzun uzaktan eğitim sisteminde, çocuk resim analizi eğitim kursu bulunmaktadır. Kurumumuzun uzaktan eğitim sistemine giriş yaptıktan sonra kayıt oluşturma formunu eksiksiz şekilde doldurmalısınız. Ardından ödemenizi yaptığınızda danışmanlarımız tarafından size özel olarak şifre ve ders eğitim videoları mesaj olarak gönderilir. Böylece dilediğiniz zaman internetin olduğu her yerden eğitimlerinizi izleyebilirsiniz. Eğitimlerinizi tamamladığınız zaman, derslerin sonunda yer alan sertifika sınavına girerek en az 50 puan almalısınız. Böylece, e devlet üzerinden sorgulatılan ve ömür boyu geçerliliği olan ve üniversite onaylı belgenize sahip olabilirsiniz.

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi Nereden Alınır?

Çocuk resim analizi eğitimi uzaktan eğitim kurumları üzerinden alabilirsiniz. Kurumumuzda online uzaktan eğitim olarak verilen sertifika eğitimlerine katılıp belgenizi alabilirsiniz. Fırsatları kaçırmamak için hemen kayıt ol seçeneğini tıklamanız veya WhatsApp üzerinden sorularınızı sorabilirsiniz. Kurumumuz online sitesine giriş yaptıktan sonra kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Çocuk Resimleri Analizi ve Yorumlama Eğitimi Sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Çocuk Resim Analizi ve Resim Testleri Uygulayıcı Sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın