iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Çocuk Gelişimi Kursu ve Çocuk Gelişimi Sertifikası

Çocuk Gelişimi Kursu ve Çocuk Gelişimi Sertifikası

Çocuk gelişimi kursu uzaktan eğitim ile üniversite iş birliği ile yapılan programdır. Çocuk gelişimi kursuna katılarak üniversite 936 saatlik çocuk bakımı ve gelişimi sertifikası alabilirsiniz. Bu sertifikanızla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Sevgi Evlerinde, Kreşlerde, Anaokullarında çalışabilirsiniz.

Çocuk Gelişimi Kursu Sertifika Eğitimi

Çocuk gelişimi kursuna katılarak eğitim kurumlarında çocuğun günlük bakımını, beslenmesini, etkinlik malzemelerini hazırlama işlemlerini, öğretmen gözetimi ve denetiminde yapma yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim alan nitelikli kişi olabilirsiniz.

Mesleki yeterliklere, becerilere uygun olarak hazırlanmış çocuk gelişimi bakımı ve eğitimi sertifika programına katılarak kendinize yeni bir meslek edinebilirsiniz. Eğitim programı içerisinde meslek elemanlarından beklenen yeterlikler göz önüne alınarak program hazırlanmıştır.

Çocuk gelişimi bakımı ve eğitimi programı, gelişmelere bağlı esnek ve güncel bilgilere uygun olarak tasarlanmıştır. Eğitime katılan bireyler, güncel mesleki yeterlikler doğrultusunda istihdam edileceklerdir.

Çocuk gelişimi kursu sertifika programları, bireylerin iş bulmalarına katkı sağlarken çocuklar içinde ayrıca önemlidir. Çocuğa ait bilişsel fiziksel duyusal gelişmeleri uzman kişiler tarafından takip edilmektedir. Çocuk gelişim eğitimi almış kişiler çocukların gelişim aşamalarını titizlikle takip edilmesinde yardımcı olurlar.

Eğitim Programına Kimler Katılabilir?

Eğitim programına katılıp sertifika almak için herhangi bir mezuniyet şartı aranmayıp, bu sertifika eğitimine herkes başvurabilir.

Çocuk gelişimi kursu eğitimi sertifika programlarına, çocuğunun gelişimi konusunda aktif rol almak isteyen ebeveynlerde katılabilir. Eğitim programı çocukları daha iyi anlamaya yönelik bilgiler bulundurmaktadır. Ayrıca sertifika sahibi de olunması bireylere bu alanda daha uzmanlaşmasına ve daha kolay iş bulmasına yardımcı olur.

Çocuk Gelişimi Eğitimi Sertifikası ile Nerelerde Çalışabilirsiniz?

Çocuk gelişimi sertifikası nerelerde çalışabilir? Sorusuna geçmeden önce öncelikle Çocuk gelişimi eğitimi sertifika programına katılarak çocuk gelişimi eğitimi sertifikası almalısınız.

Çocuk gelişimi kursu ve eğitimi alanından olan çocuk bakım elemanı sertifika programını tamamlayarak çalışmaya başlayabilirsiniz.  Sertifikasını alanlar, ana okullarda, sevgi ve koruma evlerinde, sosyal hizmet birimlerinde çalışabilir. Kamu ve özel okullarda ya da özel olarak, evlerde de çalışma imkânı bulurlar.

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazan bireyler eğitim sektöründe, öğretmen ve öğretmen yardımcının gözetimi ve denetiminde erken çocukluk eğitim kurumlarında çalışabilirler.

Eğitime Nasıl Başlarım?

Uzaktan eğitim ile katılacağınız üniversite onaylı çocuk gelişimi sertifika programı hakkında bilgi almak için whatsapp ve iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilir ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitime katılmak ve sertifika almak için kayıt formunu doldurmanız yeterlidir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp