Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Bursa Aile Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası

Bursa Aile Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası

Bursa aile danışmanlığı eğitimi sertifika programı, üniversite gözetiminde ve iş birliğinde uzaktan eğitim şeklinde yapılan programdır. Aile danışmanlığı kursu Bursa programına katılarak e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası alabilirsiniz.

Bursa Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Bursa aile danışmanlığı sertifika programı ile ailenin kendi bireyleri arasında ve çevresi ile olan ilişkilerinde sağlıklı çözümler üretirken, ailenin temel yapısını koruyan ve bunları uygulayan profesyoneller yetiştirmek hedeflenmektedir. Ayrıca hem aile bireylerini hem çiftlere güçlü ve güvenli bir aile olması adına özel müdahale yöntemleri ve stratejileri içeren programlar sunan aile danışmanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

Aile danışmanlığı sertifikası Bursa programı katılımcıları, aile fertlerinin daha mutlu, huzurlu ve sağlıklı olmaları adına çalışmalar yapar. Karşılaştığı sorunların temelini bilimsel, kültürel ve psikolojik açıdan her yönü ile araştırır ve ortadan kaldırılmasını sağlar.

Bursa aile danışmanlığı eğitimi ile aile oluşturan bireylerin yaşamakta olduğu sorunlara çözümler sunar Bireyler arasında empatik, saygılı ve sınırları olan ilişki geliştirilecek beceriler kazandırır. Karşılıklı anlayışı geliştirecek çalışmalar yapar. Ailede yaşanan sorunların bireysel olmayıp tüm aileyi etkileyeceğini bilir. Çözüm sürecinde ailenin tamamının ekili rol taşıdığını bilir.

Bursa aile danışmanlığı sertifika programı uzaktan eğitim şeklinde yapılan internetin olduğu her yerden katılım sağlanacak programdır. Aile danışmanlığı kursu Bursa programına katılarak aile yasası çerçevesinde aile ve aile fertlerinin sorunlarını çözmelerinde destek olan aile danışmanı olabilirsiniz. Sahip olacağınız aile danışmanlığı sertifikası ile kamu ve özel kurumlarda aile danışmanı olarak çalışabilirsiniz.

Bursa aile danışmanlığı sertifikası alan bireyler aile danışmanı olarak ailenin tamamını etkileyen sorunlarda yada aile bireylerindeki sorunlarda bireylerin problemin üstesinden gelebilmesi adına profesyonel destek sağlar.

Aile danışmanlığı eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Bursa Aile Danışmanlığı Sertifika Programına Kimler Katılabilir?

Aile danışmanlığı eğitimi Bursa programına aşağıda belirtilen alanlardan birinde en az 4 yıllık lisans programlarından mezun olanlar aile danışmanlığı sertifikası alabilir. Aile danışmanlığı kursu sertifika programı Bursa kursuna katılabilecek olan bölümler şöyledir.

– Uzman, Asistan ve Pratisyen Hekimler

– Aile danışmanlığı eğitimi Bursa programına Psikologlar

– Aile danışmanlığı sertifikası Bursa programına Sosyologlar

– PDR (psikolojik danışmanlık ve rehberlik) mezunları

– Aile danışmanlığı kursu Bursa programına sosyal hizmet uzmanları

– Hemşireler

– Çocuk Gelişim Uzmanları katılabilir.

Bursa Aile Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Bursa aile danışmanlığı eğitimine katılarak mesleki yeterliliği kazanan kursiyerler sertifika almaya hak kazanırlar ve Aile Danışmanı olurlar. 

– Bursa’da Özel Aile Danışmanlığı Merkezi Açılabilir

– Bursa’da Özel Aile Danışmanlığı Merkezinde Çalışılabilir

– Bursa’da Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğünde Çalışabilir

– Bursa’da Özel Kurumlarda Aile Danışmanı Olarak Çalışabilir

– Aile Danışmanlığı Eğitimi Bursa’da Bireysel Kliniklerde Çalışılabilir

– Bursa’da Belediyeleri Aile ile ilgili kısımlarında Aile Danışmanı olarak çalışabilirsiniz.

– Bursa’da Halk eğitim merkezlerinde ya da özel kolej okul vb. kurumlarda Aile Danışmanı olarak çalışabilirsiniz.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim? Eğitime Nasıl Katılabilirim?

Bursa aile danışmanlığı sertifika programı hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Hemen Bilgi Al formunu doldurarak eğitim danışmanlarımızın size en kısa sürede ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Eğitime başlamak için kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın