iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Beslenme Koçu Nasıl Olunur?

Beslenme Koçu Nasıl Olunur?

Beslenme koçu olabilmek için alınabilecek sertifikalar mevcuttur. Bu sertifika eğitimlerine dâhil olarak mesleki anlamda yeterlilik kazanabilmek mümkündür. Siz de beslenme koçu olmak için uzmanlar tarafından hazırlanmış derslere katılarak sertifika sahibi olabilirsiniz. Bu alanda yetkinlik kazanabileceğiniz birçok materyal ve içerikler ile özel olarak hazırlanan programa dâhil olup sertifika almaya hak kazanabilirsiniz.

Kimler Beslenme Koçu Olabilir?

Beslenme koçu olmak isteyenlerden ilk olarak beklenen özellik bu alana ilgilerinin olmasıdır. Siz de danışanlarınıza sağlıklı bir yaşam konusunda destek olmak için bu sertifika eğitimini tercih edebilirsiniz. Bireylere danışmanlık hizmeti verebileceğiniz koçluk belgesine kolay bir şekilde derslere katılım sağlayarak sahip olabilirsiniz. Psikologlar, diyetisyenler ve yaşam koçları için uygun bir sertifika programı olan bu eğitimi tamamladıktan sonra birçok farklı alanda istihdam edebilmek mümkündür. Bu alanda çalışmaya hevesli herkes beslenme koçluğu eğitimi alarak mesleki anlamda yetkinlik kazanabilmektedir.

Beslenme Koçu Nerelerde Çalışır?

Zorunlu dersleri tamamladıktan sonra mesleki anlamda yetkinliklerinizi ölçüleceği bir sınav ile sertifikaya sahip olabilirsiniz. Sertifikanın fayda sağladığı pek çok alan mevcuttur. Eğitime katılan kişiler süreci tamamladıktan sonra özel hastanelerde, spor merkezlerinde ve çeşitli kliniklerde istihdam edebilmektedir. Üniversite işbirliği ile hazırlanan ve uzmanlar tarafından tasarlanan ders içerikleri mevcuttur. Bu içerikler ile mesleki anlamda yetkinlik kazanma olanağı da katılımcılara sağlanmaktadır. Böylelikle ‘’Beslenme koçu’’ unvanına sahip olarak danışanlarınıza sağlıklı bir yaşam başlığı altında fayda sağlayabilirsiniz.

Beslenme Koçları Ne Kadar Kazanır?

Beslenme koçları beslenme koçu olarak birçok farklı alanda çalışma fırsatı elde eden meslekler arasında yer almaktadır. Psikologların ve diyetisyenlerin tercih ettiği özel bir eğitim programı olan beslenme koçluğu sertifikasına almak için derslere katılım sağlamak oldukça önemlidir. Bu derslerin sonunda girilecek olan başarı sınavından geçer not alındıktan sonra sertifika sahibi olunabilmektedir.

Kişilerin çalıştıkları kurumlara göre aldıkları ücretler de farklılık göstermektedir. Bu noktada bireysel olarak gelişim sağlayan herkes dolgun ücretler ile sektöre giriş yapabilmektedir. Siz de yetkinliklerinizi beslenme koçluğu eğitimine sahip olarak geliştirebilir ve sektörel anlamda farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Sağlıklı Beslenme Koçluğu sertifika programına katılarak e devletten sorgulanan üniversite onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın