Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Beslenme Koçluğu Nedir? Ne İşe Yarar?

Beslenme Koçluğu Nedir? Ne İşe Yarar?

Beslenme koçluğu, kişilerin sağlıklı beslenme yolculuğunda destek sağlayan bir sistem ile çalışmaktadır. Kişiye özel programlar ile yürütülen bir programa sahiptir. Bu doğrultuda beslenme koçları danışanlarına daha kaliteli bir hayat yaşamayı vaat etmektedir. Önü açık ve gelişim odaklı danışmanları sektöre kazandıran bu eğitim ile donanım sahibi beslenme koçları yetiştirilmektedir. Siz de bu koçluk hakkında detaylı bilgi edinebilir ve rahatlıkla eğitimlere başlayabilirsiniz. Herkes için uygun bir sistem vaat eden beslenme koçluk eğitimi birçok danışan ve danışmanı bir araya getiren faydalı bir uygulamadır.

Beslenme Koçluğu Eğitimine Kimler Katılabilir?

Beslenme koçluğu eğitimine herkes rahatlık ile katılım sağlayabilmektedir. Danışanlarına doğru işlenmiş bir beslenme sistemi kazandırmak isteyen kişiler için üst düzey donanımlara sahip olan özel bir programdır. Bu sayede herkese uygun bir sisteme sahiptir. Psikologlar, doktorlar ve diyetisyenler için oldukça faydalı bir kurstur.

Beslenme Koçu Ne İş Yapar?

Beslenme Koçluğu ne işe yarar? Beslenme koçları bireylerin beslenme alışkanlıklarını düzenli ve dengeli bir hale getirmektedir. Sağlıklı bir programa sadık kalabilmek adına çeşitli eğitimlerden geçen koçlar, bu kurs sayesinde yetkinlik kazanabilmektedir. Danışanlarınızın yaşam kalitesini arttırabileceğiniz sertifika programı sayesinde kişilerin beslenme alışkanlıkları ve yemek yeme alışkanlıklarını düzene sokabilirsiniz.

Koçlar, danışanlarına beslenme alanında kazanmış oldukları yetkinlikler sayesinde mentörlük edebilmektedir. Etkili bir iletişim kurmayı hedefleyen, doğru beslenme kurallarını işleyen sistemi sayesinde oldukça faydalı bir kurs olarak öne çıkmaktadır. Bu sayede birçok farklı sektörde de danışman, koç ve beslenme uzmanı unvanlarına sahip olarak çalışılabilmektedir.

Beslenme Koçluğu Sertifikası ile Ne Yapılır?

Mesleki anlamda donanımlı bir eğitim sunan beslenme koçluğu eğitimi sonunda bir adet sertifika elde edilmektedir. Elde edilen sertifika sayesinde birçok farklı alanda iş hayatına katılım sağlanabilmektedir. Beslenme koçluk sertifikası alan kişiler çeşitli alanlarda çalışma imkânı elde edebilmektedir. Bu alanlar arasında otellerin spa salonları, özel okullar, hastaneler, klinikler ve daha birçok yer mevcuttur. Psikologların, yaşam koçlarının ve diyetisyenlerin de satın alabileceği bu eğitim programı sayesinde uzmanlar, donanımlı bir danışmanlık hizmeti sağlayabilmektedir. 

Beslenme Koçluğu Sertifika Programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak eğitime başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın