Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Başarıya Giden Yolda Etkin Destek Öğrenci koçluğu

Başarıya Giden Yolda Etkin Destek Öğrenci koçluğu

Başarıya Giden Yolda Etkin Destek Öğrenci koçluğu. Başarıya ulaşmak isteyen gençlerin öğrenci koçluğuna olan talebi her geçen gün artıyor. Kişilerin içindeki potansiyeli ortaya çıkartan ve yaşamını şekillendiren koçluk hizmetleri, günümüzde yalnızca iş dünyası ile sınırlı kalmıyor. Öyle ki, kariyerinde başarılı olmayı hedefleyen pek çok öğrenci daha okul sıralarındayken aldığı koçluk hizmeti ile başta eğitim hayatı olmak üzere sosyal yaşamını da gelecek hedefleri doğrultusunda şekillendiriyor.

Başarıya Giden Yolda Etkin Destek Öğrenci koçluğu. Öğrenci koçluğu; bireyin okul başarısını artırmak üzerine kuruludur. Ancak uzun vadede; kendine uygun hedefler seçmesini, etkin çalışmayı öğrenmesini, önceliklerini seçerek kullanmasını, güçlü yönlerini açığa çıkartması, doğru iletişim kurmasını ve kendine güvenini geliştirmesini hedefler

Başarıya Giden Yolda Etkin Destek Öğrenci koçluğu. Koçluk alanında tüm dünyada ve tabii ki Türkiye’de de kavram karışıklığı yaşanıyor. Eğitim, danışmanlık, terapi, sportif ve sanatsal mentorluk vb. kavramlar ile koçluk kavramları birbirine karışıyor. Bu nedenle; koçluğun size faydası olup olmayacağını belirlemek için öncelikle koçluktan ne beklediğinizi belirlemeniz gerekir. Koçluk öğrencinin içsel dünyasında farkındalığını artırır. Ders ve okul başarısının yanı sıra bir bütün olarak hayatı ele almasına yardımcı olur. Yeni bakış açıları geliştirmesini sağlar

Öğrenci Koçu Seçerken Ne Yapmalı?

Koç seçim sürecinde, bu hizmeti verecek kişilerin iyi araştırılması gerekiyor. Koçluk hizmetinin net bir süresi olmadığına dikkat çeken uzmanlar, “Süre ile ilgili kesin bir şey söylemek doğru olmaz. Anne-baba, öğrenci ve koç birlikte ihtiyaçlara göre süreyi oluşturabilirler. Ancak bu noktada çalışmaların başlangıçta daha sık, örneğin haftada bir ve minimum 10 çalışmadan oluşması önerilir” diyor.

Peki, bir koç ile çalışmaya karar veren aile ve öğrenciler nelere dikkat etmeli?

 •         Koçluk ile ilgili bilgi sahibi olun.
 •         Hangi amaçla bir koç ile çalışmak istediğinize karar verin.
 •         Karar  vermeden  önce farklı koçlar ile görüşün.
 •         Her bir koça tecrübeleri, özellikleri, yetenekleri ve referansları hakkında sorular sorun.
 •         Koçluğun önemli bir ilişki olduğunu aklınızda bulundurun.

Çalışmayı tercih edeceğiniz koça hangi soruları sormalısınız?

 •         Koçluk tecrübesi (koçluk süresi, tecrübesi, ne tarz konularda koç yaptığı…vs)
 •         Koçluk eğitim detayları
 •         Koçluk uzmanlık alanı ya da en yoğun çalıştığı konular?
 •         Koçluğuna katkı sağladığını düşündüğü özelliğini ya da tecrübesini?
 •         Koçluk ile ilgili felsefesi?
 •         Koçluk süreci nasıl ilerlemektedir (seanslar nasıl ilerlemektedir, sıklığı…vs)?
 •         Başarı hikayeleri (değer kattığı koçluk seansları..vs)

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi artık Türkiye’nin her yerinde. Online olarak hazırlanmış bu eğitimimiz sayesinde Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz.

Kamu Üniversitesi onaylı Uluslararası geçerli Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikası Almak İster misiniz? Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Programına hemen başvurup, Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı sertifikanızı alabilirsiniz.Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir.

Eğitimimiz Türkiye’nin En Kapsamlı Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Programıdır

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU VE EĞİTİM DANIŞMANLIĞI Sertifikası Almak İster misiniz? Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat