Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Arıcılık Eğitimi Sertifikası Programı

Arıcılık Eğitimi Sertifikası Programı

Arıcılık eğitimi üniversite iş birliği uzaktan eğitim şeklinde yapılan programdır. Katılacağınız Arıcılık kursu sonunda e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı arıcılık sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Arıcılık Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Arı ve arıcılık tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yoğun olarak ilgi gören tarımsal uğraşlardan biridir. Bu noktada yaptığımız Arıcılık sertifika programı, kişilerin “Arıcılık hakkında hiç bilgileri olmadığı düşünülerek program hazırlanmıştır.

Online arıcılık kursu ile çevrenizden duyduğunuz belki de yanlış yaptığınız birçok şeyin doğrusunun nasıl yapıldığını öğreneceksiniz. Eğitimler ve sağladığımız dokümanlar önceden arıcılık yapmamış kişileri arıcılık yapabilecek düzeye getirmekte olduğu gibi halen arıcılık yapanlara da önemli bilgiler kazandırmaktadır. Arıcılık eğitimi ile arıcılığı daha bilinçli yapma yeteneği kazanacağınız gibi ekonomik kayıplarında oluşmasını engellemeyi öğreneceksiniz.

Uzaktan eğitim arıcılık kursunu tamamladıktan sonra hastalıklarla mücadelede bilgi birikimi elde edip kolonilerinizin ömrünü uzatıp verimini arttıracaksınız. Modern çağımızın yöntem ekipmanları hakkında bilgi donanımınız en üst seviyeye ulaşacaktır. Aynı zamanda online arıcılık sertifikası sahibi olacaksınız.

Arıcılık sertifika programı, koloni fertlerini, koloninin yaşam düzeni ve arıcılığı ilgilendiren diğer konularda bilgi sahibi olmanız için hazırlanmış eğitim programıdır. 

Son yıllarda verilen devlet teşvikleri, meslek edindirme kursları sayesinde arıcılığın popülerliği artmaktadır. Arıcılık tüm dünyada hem ticaret hem de hobi olarak yapılmaktadır.

Arıcılık Sertifika Kursuna Kimler Katılabilir?

Arıcılık kursu arıcılık yapmayı düşünen ya da faal arıcılık yapanların katılabileceği bir eğitimdir. Uzaktan eğitim arıcılık kursuna katılarak üniversite onaylı arıcılık sertifikasını alabilirsiniz.

Arıcılık Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Arıcılığı faal olarak yapan kişilerin katılarak eğitimlerden edindiği bilgilerle daha modern ve verimli üretim yaparak ekonomik bir girdi sağlarlar. Üniversite onaylı arıcılık sertifikası alarak arıcılık yaptığınızı belgeleyebilirsiniz.
Arıcılık sertifika programı sonunda alınacak üniversite onaylı sertifika ile arıcılığı meslek olarak yapabilirsiniz. Verilen teşviklerden yararlanabilirsiniz.

Arıcılık Eğitimi Sertifika Eğitimi Uzaktan Eğitim Olarak Nasıl Alınacak?

– Kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyere kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderilir.
– Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.
– Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
– Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.
– Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olursunuz

Arıcılık Eğitimi Sertifika Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Arıcılık kursu sertifika eğitimi, uzaktan eğitim yöntemiyle internet ortamında verilmektedir. Online eğitimi 30 Gün sürmektedir. Eğitime ait ders videoları ve uyku danışmanlığı eğitimi pdf dokümanları uzaktan eğitim sistemine yüklenmiştir. Katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 100 Saatlik Sertifika

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversitesi onaylı sertifika

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Online arıcılık eğitimi sertifika kursu hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır. Online arıcılık sertifikası almak ve arıcılık kursu programına katılmak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın