Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Antalya Aile Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası

Antalya Aile Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası

Antalya aile danışmanlığı eğitimi, üniversite iş birliği ve gözetiminde hazırlanan programdır. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan Antalya aile danışmanlığı kursu sonunda e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Antalya Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Antalya aile danışmanlığı sertifika programı ile katılımcılara, ailenin yaşadığı sorunlara çözümler üretmek, ailenin bireylerini iletişimlerini güçlendirmek için çalışma becerileri kazandırmak amaçlanmıştır. Ayrıca aileyi oluşturan bireylerin saygı ve sevgiye dayanan belirgin ve esnek sınırlar çizebilmelerini sağlamayı kolaylaştıracak kazanımlar hedeflenmiştir.

Aile fertlerinden herhangi birinin yaşadığı sorunun etkisi tüm aileyi kapsamaktadır. Çözüm sürecinde ailenin tamamı belirleyici rol taşır. İlişkilerinde sorunlar yaşayan bireylerin, evlilik, ayrılık ve boşanma süreçlerinin üstesinden daha rahat şekilde gelmelerine yardımcı olur. Ayrıca aile ilgili bireysel yada kişiler arasındaki sorunların çözülmesinde destek olur. Yetişkinler arasındaki sorunlar çocukları etkiler. Çocukların hayatlarında fiziksel, psikolojik ve eğitim sorunları aile içi dinamikleri de etkiler.

Ülkemizde toplumsal değişimler yaşanması, ailelerin gelişimsel ve önleyici desteklere ihtiyaçları artmıştır. Aileler ile aile danışma merkezlerinde, okullarda, kurumların psikolojik danışma merkezlerinde çalışabilecek, aile danışmanlarına ihtiyaç artmıştır.

Antalya aile danışmanlığı eğitimi sertifika programı aile bakanlığı tarafından yayınlanan yönetmeliğe ve MYK’nın tanımladığı aile danışmanı yetiştirme sürecine uygun olarak hazırlanmıştır. Bundan dolayıdır ki Antalya aile danışmanlığı kursu hem aile ve sosyal politikalar bakanlığının standartlarını hem de MYK standartlarını sağlamaktadır.

Aile danışmanlığı kursu Antalya programına uzaktan eğitim şeklinde katılabilirsiniz. Eğitimi ve sınavı başarı ile tamamlayıp üniversite onaylı aile danışmanı sertifikası alabilirsiniz. Alınan aile danışmanlığı sertifikası Antalya ve Tüm Türkiye’de sizlere aile danışmanı olma fırsatı verir

Antalya Aile Danışmanlığı Eğitimi’ ne Kimler Katılabilir?

Aile danışmanlığı kursu Antalya programına aşağıda belirtilen bölümlerin en az dört yıllık lisans programlarından mezun olanlar katılabilir.  

– Sosyal hizmet,

– Psikoloji,

– Sosyoloji,

– Psikolojik danışmanlık ve rehberlik,

– Tıp,

– Hemşirelik

– Çocuk Gelişimi

Antalya Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası İstihdam Alanları

 Aile danışmanlığı mesleğinin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler,

– Aile Danışmanlığı Merkezlerinde aile danışmanı,

– Antalya aile danışmanlığı sertifikası ile Belediyelerin aile danışmanlık merkezlerinde,

– Resmi ve özel kurumlarda alan değişikliği yapmada,

– Resmi kurum ve kuruluşlarda oluşturulacak Aile Danışmanlığı birimlerinde aile danışmanı,

– Antalya aile danışmanlığı sertifikası ile psikolojik danışmanlık merkezlerinde,

– Sivil toplum kuruluşlarında (Dernek, Vakıf vb.)

– Antalya Aile danışmanlığı sertifikası ile Özel hastanelerde talep üzerine çalışabilirler.Antalya aile danışmanlığı kursu sonucunda kendi aile danışmanlığı merkezlerini açabilirler.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim? Eğitime Nasıl Katılabilirim?

Antalya aile danışmanlığı sertifika programı hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Hemen Bilgi Al formunu doldurarak eğitim danışmanlarımızın size en kısa sürede ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Eğitime başlamak için kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın