Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi

Okuma hızınızı geliştirerek iş ve günlük yaşamınızda ihtiyacınız olan bilgilere daha hızlı ulaşabilirsiniz. En güncel teknik bilgiler ve uygulamaları içeren anlayarak hızlı okuma teknikleri eğitmenliği eğitimi ile okuma ve anlama hızınızı arttırabilirsiniz. Bu eğitim ile okuma hızınızı arttırarak daha kısa sürede daha çok bilgiye kolayca erişebileceksiniz. Öğrenme süreçlerini kısaltarak iş hayatınızda zaman kazanacaksınız.

Hızlı Okuma Nedir?

Bir metnin kısa sürede okunarak bilgilerin zihne kaydedilmesine hızlı okuma denir. En kısa sürede daha çok kelime okuma olan hızlı okuma ile okuduğunu anlamada artar. Temel amaç gözlerin metin üzerinde görme alanını genişlemek ve bu sayede daha çok kelimenin daha kısa sürede okunması ve anlaşılmasıdır.

Günümüzde her alanda hızlı okuma önem kazanmıştır. Hızlı okuma, hızla bilginin üretildiği zaman diliminde herkesin ihtiyacı durumuna gelmiştir. Daha çok bilgiye daha kısa sürede ulaşması gereken her bireyin, hızlı okumayı ve hızlı anlamayı öğrenmesi gerekmektedir.

Hızlı Okuma Ne İşe Yarar?

Anlayarak hızlı okuma teknikleri eğitimi ile hem hızlı okuma yöntemlerini öğreneceksiniz hem de eğitmenliğini yapabileceksiniz. Hızlı okuma eğitiminin kazanımları şu şekilde sıralanabilir.

– Okuduğunu anlama oranı artar.

– Aktif görme alanı genişler.

– Göz ve beyin koordinasyonunu artırır

– Odaklanma artarak dikkat dağınıklığı azalır.

– Daha kısa sürede okuduğunu anlama kolaylaşır.

– Öğrenilen bilginin hatırlanma oranını arttırır.

– Stres ve kaygı azalır

– Sınavda süre sorunu ortadan kaldırarak başarıyı arttırır.

– Mesleğinde daha çok bilgiye ulaşma fırsatı sunar.

Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi Ne Kazandırır?

Günlük hayatımızda normal bireylerin okuma hızı dakikada 150-200 kelime arasında değişmektedir. Gözün görme hızı ile beynin algılama hızı arasında fark çok büyüktür. Özel tekniklerle gözün görme alanı genişletilerek beynin algılama hızına yaklaştırılabilir.

Hızlı okuma teknikleri eğitmenliği eğitimi ile aktif görme alanı genişletilerek okuma hızı dakikada 500 -800 kelime aralığına ulaşabilmektedir. Burada beynin performansı artarak odaklanma artar. Dakika da okuma hızı bireyin hızlı okuma tekniklerini kullanıp geliştirmesi ile de artar.

Anlayarak hızlı okuma teknikleri eğitmenlik eğitimi ile bilginin hafızaya doğru biçimde yerleşmesi sağlanır. Doğru yerleştirilen bilgi çok hızlı geri çağrılabildiğinden işlerinizi çok kolaylaştırır. Hızlı okuma sayesinde bilginin zihinde canlandırılması artmaktadır. Bu durum hatırlanmayı arttırarak işlerin kolaylaşması ve hızlanmasını sağlar.

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimine Kimler Katılabilir?

Hızlı okuma teknikleri eğitmenlik eğitimine katılabilecekler şu şeklide sıralanabilir.

– Öğretmenler.

– Eğitimciler.

– Yöneticiler.

– Sağlık çalışanları.

– Sınava hazırlananlar.

– Kişisel gelişim uzmanları.

– Hızlı okumayı meslek edinmek isteyenler.

– Kendini geliştirmek isteyenler.

Kurumumuz tarafından üniversite iş birliği ile alanında uzman tecrübeli eğitmenler tarafından hazırlanan Anlayarak hızlı okuma teknikleri eğitimine katılım sağlayabilirsiniz. Eğitim sonunda alınacak e devletten sorgulanabilen üniversite onaylı hızlı okuma teknikleri eğitimi sertifikası ile hızlı okuma eğitmeni olarak çalışabilirsiniz.

Üniversite onaylı e devlet üzerinden sorgulanan sertifika sahibi olmak için kayıt formunu doldurarak hemen eğitime katılım sağlayabilirsiniz. Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden eğitim danışmanlarımıza ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın