Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Akıl ve Zeka Oyunları Nedir?

Akıl ve Zeka Oyunları Nedir?

Akıl ve Zeka Oyunları Nedir sorusuna verilebilecek pek çok yanıt mevcuttur. Bunlardan bazıları şu şekildedir;

  • Çocukların gelişimlerine destek olmak.
  • Zihin gelişimini olumlu yönde değiştirmek.
  • Bütünsel düşünce tekniklerini kullandırmak.
  • Öğrencilere sorun çözme konusunda pratik düşünebilme metotları öğretilir.

Yukarıda bahsedilen özellikler bu eğitimin verileceği öğrencilere neler katabileceğidir. Tüm bunların yanı sıra eğitime katılan ve sertifika sahibi olan adayların da pek çok kazanımı mevcuttur. Çocukların ailelerine rehberlik edebilmek, Oyunları okulların müfredatına uygun bir şekilde adapte edebilmek, öğrenci kulüpleri kurabilmek gibi çeşitli yetkinlikler yer almaktadır. Kurs bitimine alınacak olan sertifika ile özel ve kamu kurumlarında istihdam edebilme imkânı da sunulmaktadır. Akıl ve Zeka Oyunları Nedir Pek çok öğretmen adayı tarafından tercih edilen eğitim, üniversiteler ile işbirliği içinde hazırlanmaktadır. Yetki belgesi hakkında da merak edilen pek çok soru mevcuttur. Kurs, online bir süreçte ilerlemekte fakat sertifikada ‘’Uzaktan Eğitim’’ ibaresi yer almamaktadır. Bu sayede rahatlıkla eğitime katılım sağlayabilir ve süreci kendi müsait zamanınıza göre ilerletebilirsiniz.

Zeka Oyunları İsimleri Nelerdir?

Akıl ve Zeka Oyunları Nedir ve isimleri nelerdir sorusu sık sık sorulmaktadır. Bu alanda pek çok farklı oyun, farklı alanlara hizmet etmektedir. Örneğin Diksit isimli olun daha çok görsel ve bütünsel düşünebilmeye yönelik bir alternatiftir. Çocuklar bu oyun sayesinde görselleri yaratıcı kavramlar ile ifade edebilmektedir. Dolayısıyla öğrencilerin gördükleri resimlerin onlara neleri çağrıştırdığı oldukça önemlidir. Bu oyun sayesinde çocuklar üzerinde çeşitli çıkarım ve gözlemler de yapılabilmektedir. Onların gelişimi için oldukça faydalı ve eğitici bir oyun çeşididir.

Akıl ve Zeka Oyunları Nelerdir?

Akıl ve Zeka Oyunları Nedir Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da onaylanan bu oyunların içinde 6 farklı ünite mevcuttur. Ünitelerin her biri farklı oyun kategorilerine hizmet etmektedir. Akıl oyunları, strateji ve karma zeka oyunları da bunlar arasında yer almaktadır. Her oyun çocukların farklı alanlarda gelişimlerine destek sağlamaktadır. Aynı zamanda çeşitli branşlarda yetenekli olan çocukların da öne çıkmasını kolaylaştırmaktadır. Bu kurs sayesinde nitelikli bir eğitime tâbi tutulan adaylar, öğrencilerinin farklılıklarını da keşfedebilmek üzerine akıl yürütmeler yapabilmektedir.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimi sertifika programına katılarak e devletten sorgulanabilen üniversite onaylı akıl ve zeka oyunları eğitmenlik sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın