iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenliği Sertifikasını Kimler Alabilir?

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenliği Sertifikasını Kimler Alabilir?

Akıl ve zeka oyunları sertifikasını kimler alabilir ? akıl ve zeka oyunları eğitmenliği sertifikasını kimler alabilir ? akıl zeka oyunları eğitimine kimler katılabilir ? sorularının cevapları detaylı olarak yazımızda.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenliği Sertifikasını Kimler Alabilir?

2012 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından seçmeli ders haline getirilen zeka oyunları , Türkiye genelinde 140 bin 5. Sınıf öğrenci tarafından seçilmiştir. 2013-2014 Eğitim – Öğretim döneminde 6. sınıf öğrencileri , 2014-2015 Eğitim – Öğretim yılında 7. sınıf öğrencileri seçmeli ders olarak almıştır. 2015-2016 Eğitim – Öğretim yılında ise 8. sınıflar akıl ve zeka ve satranç oyunlarını dersini alarak, böylece bu ders orta okulun bütün kademesinde okutulmuş olmaktadır.

Akıl ve zeka oyunları eğitmenliği sertifikasını kimler alabilir ? Alacağınız bu sertifika programı ile sizlerde, görev yaptığınız ve ya yapacağınız okullarda derslere girebilir ya da okul öncesi, ilkokul, orta okul veya lise kademesinde 8 öğrenci ile çalıştığınız okulda Akıl ve Zeka Oyunları Egzersiz Kursu açarak haftalık 6 saat olmak üzere aylık 24 saat gibi bir ek ders kazancınız olacaktır. Bu eğitim Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulunca kabul edilen 163 sayılı karar ve 13.09.2012 tarihli müfredat gereği verilecektir.

Akıl zeka oyunları etkinlikleri , akıl zeka oyunları ve akıl zeka oyunları örnekleri verilen akıl zeka oyunları eğitmen eğitimi sertifika programına katılarak akıl zeka oyunları sertifika sahibi olabilirsiniz.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimi Sertifikasıyla

 • Öğretmen olduğunuz Orta Okulda,  5.6.7.ve 8.sınıflardaki Akıl,  Zeka ve Satranç  Oyunları dersine ders öğretmeni olarak girebilirsiniz.
 • Okul öncesi, ilkokul, orta okul ve lise olmak üzere eğitim-öğretimin bütün kademelerinde egzersiz açabileceksiniz.
 • Okullarınızda Akıl,  Zeka ve Satranç Oyunları Kulübü kurarak öğrencilere danışmanlık yapabileceksiniz.
 • Okullarınızda veya bulunduğunuz İl ve İlçelerde Akıl,  Zeka ve Satranç Oyunları Turnuvası düzenleyebilirsiniz.
 • Halk eğitim merkezlerinde Hayat Boyu Öğrenme üzerinden egzersiz kursu açabilirsiniz.
 • Özel sektörde mesai saatlerinizin dışında eğitimlerde eğitici olabilir veya kurs açabilirsiniz.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenliği Eğitimine Kimler Katılabilir?

 • Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi veya özel okullarda olarak görev öğretmenler,
 • Okul öncesi eğitmenleri
 • Zeka oyunları dersi vermek isteyen her branştan öğretmenler
 • Yeni mezun öğretmenler,
 • Eğitim sektöründe çalışmak isteyenler,
 • Zeka Oyunları eğitmenliği yapmak isteyenler,
 • Çocuklarına daha yararlı olmak isteyen ebeveynler
 • Çocuklarla keyifli oyunlar oynamak isteyen herkes katılabilir.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Akıl zeka oyunları öğretmenliği yapabilmeniz için gerekli akıl zeka oyunları eğitmen eğitimi ve sertifikasını Gri Danışmanlık’tan alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, akıl ve zeka oyunları eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde akıl zeka oyunları eğitmeni olabilirsiniz. Hem ek gelir elde edersiniz hem de geleceğimizin teminatı olan çocukların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey akıl ve zeka oyunları eğitmenlik sertifika programına katılmak.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın