Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenliği Eğitimi Nasıl Alınır?

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenliği Eğitimi Nasıl Alınır?

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenliği uzaktan eğitim olarak verilmektedir. Katılımcıların online olarak derslere dahil olduğu kurs, oldukça kapsamlı bir formata sahiptir. Kişilerin kurs bitiminde girdiği çoktan seçmeli bir sınav ile seviyeleri belirlenmektedir. Geçer not alan kişiler sertifika sahibi olmaya hak kazanmaktadır. Bu sayede hem devlet hem de özel kurumlarda istihdam imkanı sunulmaktadır.

Kimler Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenliği Eğitimi Alabilir?

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmeni alabilmek için bir yaş ve branş kriteri mevcut değildir. Bu alana ilgi duyan, çocuklarla iletişim kurmayı seven ve onlara fayda sağlamak isteyen herkes katılım sağlayabilmektedir. Eğitim üniversite onaylı ve kapsamlı bir müfredatı bünyesinde barındırmaktadır. Bu sayede sertifika almaya hak kazanan katılımcıların akıl ve zeka oyunları alanında kapsamlı bir eğitim aldığı kabul edilmektedir. Çeşitli kurum ve kuruluşlara iş başvurusunda bulunabileceğiniz sertifika bir nevi yetki belgesi görevini görmektedir. Katılımcılara iş hayatında fayda sağlayacak olan bir belgedir.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenlik eğitimi sertifika kursu, okullarda öğretmenlik yapabilmek için sertifika veren bir kurstur. Başarı sınavından geçer not alındığı takdirde katılımcılar eğitmenlik yapabilmektedir. Kurs, katılımcılara istihdam edebilmeleri için olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda hem de bireylerin çocuklar ile iletişimindeki kaliteyi artırmaları için de oldukça faydalı bir kurstur.

Zeka Oyunları Eğitmenlik Eğitimi Nereden Alınır?

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenliği Gri Danışmanlık bünyesindeki kurslar arasından alınabilmektedir. Uzaktan bir eğitim sistemine sahip olan kurs, katılımcıların diledikleri zaman geçmiş dersleri izleyebilmesine de olanak sağlar. İçeriğinde akıl yürütme, zeka oyunları, kutu ve strateji tabanlı oyunların yer aldığı çocuklara yönelik bir eğitimdir. Toplam 30 günlük bir programı olan eğitim kursunun sonunda bir adet sınav yer almaktadır. Minimum 50 puan alabilen katılımcıların her biri kamu üniversitesi onaylı bir sertifikaya sahip olabilmektedir. Bu belge sayesinde iş başvurularında artı bir puan yakalayabilir ve hem özel hem de kamu kurumlarında istihdam edebilirsiniz.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimi sertifika programına katılarak e devletten sorgulanabilen üniversite onaylı akıl ve zeka oyunları eğitmenlik sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın