iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Akıl ve Zeka Oyunları Dersi Müfredatı

Akıl ve Zeka Oyunları Dersi Müfredatı

Seçmeli ders olarak okutulması planlanan ve faaliyete geçirilen akıl ve zeka oyunları dersi için gerekli içerik ve müfredat aslında tamamlanabilmiş değil. Bunun nedeni de yeterince uzmanlaşan eğitmenin olmamasıdır.

Akıl ve Zeka Oyunları Dersi Müfredatı

Aslında akıl ve zeka oyunları denildiğinde içeriğin çok geniş olduğu kesin fakat nedense oyun ve zeka kelimeleri birleştiğinde aklımıza hemen satranç geliyor. Akıl ve zeka oyunları dersi için oyunları genişletmek oldukça mümkün. Hem öğrencilerin yeni  oyunlar tanıması ve öğrenmesi açısından hem de yeni beceriler kazanması bakımından oldukça önemli.

Mesela bu tür oyunlara örnek vermek gerekirse; bilinenlerden Satranç, Dama, Solo Test, Hanoi kulesi, Mangala, Go, Katamino, Tangram, Rubik Küp ve Jenga gelebilir. Fakat bunların yanında, akıl ve zeka oyunları dersleri için ahşap olarak öğrencilerin oynayabilecekleri bir çok zeka oyunu da mevcut. Mesela daire piramidi, Labirent, Soma Küpü, Fıçı Tangram, Hakim Tokmağı, Tespih Küp, Merfir, Halka Takma Çıkarma gibi bir çok oyun mevcuttur.

Bu oyunlar bu derste tanıtılıp oynatılması bunun yanında bu oyunların çocuklar arasında yaygınlaştırılması da sağlanmalıdır. Hatta bunun en güzel etkinliği de okulda yapılacak olan yarışmalar ve tanıtım faaliyetleridir. 

Akıl zeka oyunları etkinlikleri , akıl zeka oyunları ve akıl zeka oyunları örnekleri verilen akıl zeka oyunları eğitmen eğitimi sertifika programına katılarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimcinin Eğitimi Sertifika Programı

2013 yılında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından seçmeli ders hâline getirilen zeka oyunları , Türkiye genelinde 140 bine yakın 5. Sınıf öğrencisi tarafından tercih edilmiştir. 2013 – 2014 eğitim yılında 6. sınıflar, 2014-2015 yılında da 7. sınıflar seçmeli ders olarak akıl ve zeka oyunları dersi almıştır.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi ile sizde, görev yaptığınız okulda öğretmen olarak derslere girebilir ya da okul öncesi, ilköğretim, orta öğretim ve ya lise kademesinde egzersiz ile öğrencileri Akıl ve Zeka Oyunları ile tanıştırabilirsiniz.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TALİM TERBİYE KULUNCA  KABUL EDİLEN 163 SAYILI KARAR VE 13.09.2012 TARİHLİ MÜFREDAT GEREĞİ EĞİTİMLER VERİLECEKTİR.

Kazanımlar

Akıl zeka oyunları sertifika programına katılanların kazanımları ;

  • Zekâ Oyunları’nı öğretebilir
  • Zekâ Oyunları hakkında, genel kavramlar üzerinde açıklamalar yapabilir
  • Zekâ Oyunları türleri hakkında bilgi verebilir
  • Çözüm yöntemlerini uygulayabilir ve anlatabilir
  • Zekâ Oyunları etkinliği yapabilir
  • Zekâ Oyunları takımı seçebilir
  • Verilen kaynakları kullanabilir

Akıl zeka oyunları dersi ile çocukların zihinsel ve zeka gelişimlerine önemli katkılar sağlayabiliriz.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır ?

Akıl zeka oyunları öğretmenliği yapabilmeniz için gerekli akıl zeka oyunları eğitmen eğitimi ve sertifikasını Gri Danışmanlık’tan alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, akıl ve zeka oyunları eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde akıl zeka oyunları eğitmeni olabilirsiniz. Hem ek gelir elde edersiniz hem de geleceğimizin teminatı olan çocukların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın