Şirinevler Mh. Mareşal Fevzi Çakmak Cd. Gediz Sk. No: 6 Bahçelievler / İSTANBUL

Akıl ve Zeka Oyunları Dersi Müfredatı

Akıl ve Zeka Oyunları Dersi Müfredatı

Akıl ve Zeka Oyunları Dersi. Seçmeli ders olarak okutulması planlanan ve faaliyete geçirilen Akıl ve Zeka Oyunları dersi için gerekli içerik ve müfredat aslında tamamlanabilmiş değil. Bunun nedeni de öğretmenlerin bu konuda yetersiz ve donanımsız olması.

Zeka ve Akıl Oyunları Dersi Müfredatı. Aslında akıl ve zeka oyunları denildiğinde içeriğin çok geniş olduğu kesin fakat nedense oyun ve zeka kelimeleri birleştiğinde aklımıza hemen satranç geliyor. Halbuki bunları genişletmek oldukça mümkün. Hem öğrencilerin yeni  oyunlar tanıması ve öğrenmesi açısından hem de yeni beceriler kazanması bakımından oldukça önemli.

Mesela bu tür oyunlara örnek vermek gerekirse; bilinenlerden Satranç, Dama, Solo Test, Hanoi kulesi, Mangala, Go, Katamino, Tangram, Rubik Küp ve Jenga gelebilir. Fakat bunların yanında ahşap olarak öğrencilerin oynayabilecekleri bir çok zeka oyunu da mevcut. Mesela daire piramidi, Labirent, Soma Küpü, Fıçı Tangram, Hakim Tokmağı, Tespih Küp, Merfir, Halka Takma Çıkarma gibi bir çok oyun mevcuttur.

Bu oyunlar bu derste tanıtılıp oynatılması bunun yanında bu oyunların çocuklar arasında yaygınlaştırılması da sağlanmalıdır. Hatta bunun en güzel etkinliği de okulda yapılacak olan yarışmalar ve tanıtım faaliyetleridir. 

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimcinin Eğitimi Sertifika Programı

2013 yılında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından seçmeli ders hâline getirilen zeka oyunları, Türkiye genelinde 140 bine yakın 5. Sınıf öğrencisi tarafından tercih edilmiştir. 2013 – 2014 eğitim yılında 6. sınıflar, 2014-2015 yılında da 7. sınıflar zeka oyunlarını seçmeli ders olarak almıştır.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi ile sizde, görev yaptığınız okulda öğretmen olarak derslere girebilir ya da okul öncesi, ilköğretim, orta öğretim ve ya lise kademesinde egzersiz ile öğrencileri Akıl ve Zeka Oyunları ile tanıştırabilirsiniz.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TALİM TERBİYE KULUNCA  KABUL EDİLEN 163 SAYILI KARAR VE 13.09.2012 TARİHLİ MÜFREDAT GEREĞİ EĞİTİMLER VERİLECEKTİR.

Kazanımlar

  • Zekâ Oyunları’nı öğretebilir
  • Zekâ Oyunları hakkında, genel kavramlar üzerinde açıklamalar yapabilir
  • Zekâ Oyunları türleri hakkında bilgi verebilir
  • Çözüm yöntemlerini uygulayabilir ve anlatabilir
  • Zekâ Oyunları etkinliği yapabilir
  • Zekâ Oyunları takımı seçebilir
  • Verilen kaynakları kullanabilir

Eğitim Uzaktan eğitim sistemi ile verilmektedir. İnternet olan her noktadan derslere katılım sağlayabilirsiniz. Size sağlanan kullanıcı adı ve şifre ile birlikte girmiş olduğunuz arayüzde Eğitim Videoları, Eğitim Materyallerinden yararlanacak ve Online Sınavınızı gerçekleştirebileceksiniz.

Toplu Kayıtlarda indirimimiz mevcuttur.

ZEKA VE AKIL OYUNLARI EĞİTMENLİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat