Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Akıl ve Zeka Oyunları Dersi Etkinlikleri

Akıl ve Zeka Oyunları Dersi Etkinlikleri

Akıl ve Zeka Oyunları Dersi Etkinlikleri

Seçmeli ders olarak okutulması planlanan ve faaliyete geçirilen akıl ve zeka oyunları dersi etkinlikleri için gerekli içerik ve müfredat aslında tamamlanabilmiş değil. Bunun nedeni de eğitmenlerin bu konuda yetersiz ve donanımsız olması.

Akıl ve Zeka Oyunları Dersi Etkinlikleri ve Örnekleri

Akıl ve zeka oyunları ders etkinlikleri denildiğinde içeriğin çok geniş olduğu kesin fakat nedense oyun ve zeka kelimeleri birleştiğinde aklımıza hemen satranç geliyor. Halbuki bunları genişletmek oldukça mümkün. Hem öğrencilerin yeni  oyunlar tanıması ve öğrenmesi açısından hem de yeni beceriler kazanması bakımından oldukça önemli.

Akıl zeka oyunları etkinlikleri , akıl zeka oyunları ve akıl zeka oyunları örnekleri verilen akıl zeka oyunları eğitmen eğitimi sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Zeka Oyunları Etkinlikleri

Çocukların bulundukları ortamda daha iyi zaman geçirmelerini sağlayacak ve yeni şeyler öğrenebilecekleri birçok etkinlikler mevcuttur. Akıl ve zeka oyunları dersi etkinlikleri beyin egzersizleri de yaptırarak  çocukların hem zihinsel gelişmelerine katkı da bulunur hem de eğlenmelerini sağlar. Her yerde her zaman bulabileceğiniz ve kullanabileceğiniz akıl ve zeka oyunları örnekleri vardır.

Akıl zeka oyunlarına örnek vermek gerekirse; bilinenlerden Satranç, Dama, Solo Test, Hanoi kulesi, Mangala, Go, Katamino, Tangram, Rubik Küp ve Jenga gelebilir. Fakat bunların yanında ahşap olarak öğrencilerin oynayabilecekleri bir çok zeka oyunu da mevcut. Mesela daire piramidi, Labirent, Soma Küpü, Fıçı Tangram, Hakim Tokmağı, Tespih Küp, Merfir, Halka Takma Çıkarma gibi bir çok oyun mevcuttur. Akıl ve zeka oyunları ders etkinlikleri içinde yer alan oyunların bazılarına daha yakından bakalım.

Labirent Oyunu

Bir ucundaki unsuru labirentten çizgiler çizerek hedefe ulaştırmaya çalışma ya labirent oyunu denmektedir. Gazete ve dergilerde karşımıza çıkan labirent, zeka geliştiren oyunlar arasında yer alan eğlenceli bir oyundur. Her yaş grubuna hitap eder.

Sudoku Oyunları

akıl ve zeka oyunları dersi etkinlikleri arasında yer alan Sudoku ; her yaş grubunun zevkle oynadığı en popüler oyunlardan biridir. Japonlar tarafından bulunup geliştirilen oyun çocuklara beyin egzersizi yaptırması ile en çok tercih edilen oyunlardandır. Sudoku oynayarak zeka oyunları etkinliği yapan çocuklar hem sosyalleşebilir hem de zihinzel etkinliklerini arttırırlar.

Kakuro Zeka Oyunu

Matematik oyunu olarak da bilinen kakuro zeka oyunu ; çocukların matematiksel becerilerinin gelişmesinde en çok tercih edilen oyunlardan biridir. Kakuro zeka oyunu sayesinde çocukların matematiğe eğilimleri ve becerileri önemli oranda artar

Zeka oyunları etkinlikleri olarak bazı örneklemeler yapıldı. Bu oyunlar bu derste tanıtılıp oynatılması bunun yanında bu oyunların çocuklar arasında yaygınlaştırılması da sağlanmalıdır. Hatta bunun en güzel etkinliği de okulda yapılacak olan yarışmalar ve tanıtım faaliyetleridir.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır ?

Akıl zeka oyunları öğretmenliği yapabilmeniz için gerekli akıl zeka oyunları eğitmen eğitimi ve sertifikasını Gri Danışmanlık’tan alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, akıl ve zeka oyunları eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde akıl zeka oyunları eğitmeni olabilirsiniz. Hem ek gelir elde edersiniz hem de geleceğimizin teminatı olan çocukların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak ve akıl ve zeka oyunları eğitmenlik sertifika programına katılmak.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın