Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Sertifikası

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Sertifikası

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı sertifikası aile ve sosyal yaşam danışmanlığı eğitimi sonunda alınan belgedir. Eğitime katılarak alınan sertifika üniversite onaylı e devlette sorgulanmaktadır. Bu sayede birçok yerde geçerliliği olan belge ile farklı iş kurumlarında çalışma imkanı sunulmaktadır. Aile ve sosyal yaşam alanında sertifika sahibi olmak oldukça kolaydır. Bunun için yapılması gereken derslere düzenli ve sürekli olarak katılım sağlamaktır. Süreç sonunda girilecek olan sınavda ise başarılı bir not alındığı takdirde katılımcılar sertifika sahibi olabilmektedir.

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

Toplam 60 gün günlük bir ders programı olan eğitim kursuna katılacak olan kişilerin ilgili bölümlerden mezun olması beklenmektedir. Sosyoloji ve psikoloji gibi kursun ana dalları ile bağlantılı branşlardan mezun olan kişiler sertifika programına katılım sağlayabilmektedir. Süreç sonunda danışmanlık sertifikası almak için derslere düzenli olarak katıldıktan sonra başarı ölçme sınavına da girilmesi gereklidir. Sınav sonucunda başarı sağlayan tüm katılımcılar sertifika sahibi olabilmektedir. Siz de alanında uzman kişilerden alacağınız derslere ek olarak aile ve sosyal yaşam danışmanlığı belgesi ile danışmanlık yapabilirsiniz.

Üniversite iş birliği ile hazırlanan Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı sertifika programı içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Kimler Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Sertifikası Alabilir?

Problemlere çözüm odaklı yaklaşabilen ve ilgili bölümlerden mezun olmuş herkes aile ve sosyal yaşam danışmanlığı kursuna başvurabilmektedir. Bu alana ilgi duyan ve aile içi problemlere çözüm odaklı yaklaşabilen kişiler kursa katılım sağlayabilmektedir.  Kurs süreci boyunca derslerde süreklilik sağlayarak sınavdan geçer not alındığında ise sertifika sahibi olabilirsiniz. Bu sayede alanında yetkin bir danışman olarak çalışma hayatına atılabilirsiniz.

Eğitim ve Sertifika Ne İşe Yarar?

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı sertifikası birçok açıdan topluma fayda sağlayan özel bir belgedir. Bu sertifikaya sahip olduktan sonra kişiler isteğe bağlı olarak kuruluşlarda çalışabilmektedir. Aile içi sorunları çözmek içi eğitim alan adaylar, yetki belgesi ile bireysel danışmanlık yapabilirler. Siz de hedefleriniz doğrultusunda sertifika sahibi olduktan sonra kendi aile ve sosyal yaşam danışmanı olarak hizmet vermeye başlayabilirsiniz. Öğrencilere ve ailelere destek sağlamaya yarayan danışmanlık belgesi ile bireyler arasında sağlıklı bir iletişim kurulması için önayak olabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın