iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Nedir?

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Nedir?

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı en kısa tabiri ile kişilerin aile içi ve toplumsal problemlerini bir çözüme kavuşturma öğretisidir. Aile üyelerinin birbirlerine karşı tutum ve davranışlarını sağlıklı bir düzlemde inceleme sanatıdır. Sosyal yaşam danışmanlığı oldukça titiz ve dikkatli yürütülmesi gereken bir süreçtir. Dolayısıyla kişilerin bir eğitim sürecinden geçmesi de oldukça önemlidir. Peki aile ve sosyal yaşam danışmanlığı nedir inceleyelim.

Alanında uzman danışmanlar tarafından hazırlanan kurs içeriği ve sertifika sınavı, katılımcıların nitelikli bir eğitim almasına önayak olmaktadır. Aile ve sosyal yaşam eğitimi için aile içi problemleri çözebilecek yetkinlikte danışmanların yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Eğitimi ve Sertifika Nasıl Alınır?

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı eğitimi nasıl alınır? Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı eğitimi alabilmek için belli başlı kriterlere sahip olunması gereklidir. Bu kriterlerde katılımcıların psikoloji, sosyoloji, PDR ya da çocuk gelişimi gibi bölümlerden mezun olup olmadığına dikkat edilmektedir. Daha sonrasında ise derslere düzenli ve sürekli olarak katılım sağlanması da önemli bir noktadır. 60 gün süren bir eğitim programı mevcuttur. Bu program sonunda girilecek olan sınavdan başarılı bir not alındığı takdirde 400 saatlik sertifika sahibi olunabilmektedir.

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı sertifika programına katılarak e devletten sorgulanan üniversite onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanı Ne İş Yapar?

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı genel itibarıyla toplum içinde aile içi düzeni sağlamaya yarayan bir alandır. Kişileri aile içi uyumsuzluklarını en aza indirerek sağlıklı bir iletişim kurmaları sağlanmaktadır. Katılımcıları, olası problemleri dinleyerek çözüm üretebilmek için profesyonel bir eğitim görmektedir.

Danışmanlar, sosyolojik ve psikolojik unsurlar çerçevesinde problemleri çözüme kavuşturabilen yetkinlikte kişiler arasında seçilmektedir. Aile içi huzuru sağlayan profesyoneller, anne – baba ve çocuk gibi toplumun en küçük yapıtaşları arasında da sağlıklı bir iletişim kurulabilmesi için çalışmaktadır.

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı İş İlanları

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı nedir? Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı alanında verilmiş ilanlara çeşitli internet sitelerinden ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda gazeteler ve sosyal mecralar da bu ilanlara ulaşmak konusunda yeterli olacaktır. Eğitim sürecinde kurulan bağlantılar ile de birçok kişinin iş sahibi olduğu görülmüştür. Bu sayede kurslarda aktif rol oynamak ve katılımcının kendisini öne çıkarabiliyor olması epey önemli bir faktördür.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın