Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Eğitimi Nedir?

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Eğitimi Nedir?

Toplumun en temel taşı olan aile, kazandığımız değerlerin temelinin oluştuğu yerdir. Ebeveynlerimiz hayatımızda ışık gibidir, bizlerin hayatında rehber olur. Ailedeki bireyler kişilik ve düşünce olarak farklılıklar göstermektedir. Bireylerdeki bu farklılıklar, gelişim süreçlerinde, kendi fikirleri ve sosyal çevreleri oluştukça keşfedilir.  Yaşadığımız sorunlarla kendimiz baş etmeye çalışırız. Çözümler üretme yöntem ve yol arayışı içerisinde oluruz.  Ekonomik durumlar, boşanma, aldatılma, arkadaşlık ilişkileri, sosyal çevrede meydana gelen olaylar gibi pek çok neden bu sorunlarımızın oluşmasında etkendir. Yaşadığımız bu sorunların çözümlerini bulmada aile ve sosyal yaşam danışmanlığı eğitimi önemli rol oynar.

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı, günümüzde yaygınlaşan ve önemi artan bir meslektir. Aile bireylerinin yaşadığı sıkıntı ve problemlerde etkili rol oynar.

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı kursu katılımcılarının, yaşamlarında farkındalık oluşturma, tecrübe ve becerilerini geliştirmeyi hedefler. Hem fiziksel hem de ruhsal manada sağlıklı yaşama oluşturmalarını hedefler.

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı sertifika programı içeriğine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Kazanımları Nelerdir?

Eğitim programının içeriğinde, iletişim teknik ve yöntemleri, aile içi iletişim, aile danışmanlığında kullanılan teknikler, aile danışmanlığı sürecinde bilinmesi gereken hukuksal kavramlar, mesleki etik, problem çözme becerileri gibi pek çok önemli nokta yer almaktadır.

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı eğitimine yaşamına yön vermek, hedefleri doğrultusunda yaşamak, yaşamlarını her yönü ile keşfetmek ve mesleki olarak geliştirmek isteyen herkes katılım sağlayabilmektedir.

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı sertifikası alanlar, özel kurumlarda, aile danışmanlık merkezlerinde ve danışmanlık merkezlerinde çalışma imkânı bulabilmektedir. Ayrıca bireysel olarak danışmanlık hizmeti de verebilmektedir. Özel okullarda, kolejlerde ve eğitim kurumlarında görev alabilmekteler.

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı eğitimi uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitime zaman ve mekâna bağlı olmadan katılım sağlayabilirsiniz. Eğitim ve sınav tamamladığınızda üniversite onaylı Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı sertifikası alarak bu alan da eğitim aldığınızı belgeleyebilirsiniz.

Eğitim programına katılmak ve üniversite onaylı e devlette sorgulanabilen sertifika alarak Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanı olmak için kayıt formunu hemen doldurarak eğitime başlayabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın