Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Aile Danışmanlığı Sertifikasını Kimler Alabilir?

Aile Danışmanlığı Sertifikasını Kimler Alabilir?

Aile danışmanlığı sertifikasını kimler alabilir ? Kimler aile danışmanı olabilir? Sorularına bakanlık yetkilileri ” Belirli bölümleri bitiren ve aile değerlerine önem veren her vatandaş aile danışmanı olabilir. ” şeklinde yanıt vermişlerdir. Burada sözü edilen bölümler hangileri ve bu bölümlerden mezuniyet şartı var mı ? ve kaç saatlik bir eğitim alınmalıdır ? detayları yazımızda.

Aile Danışmanlığı Sertifikasını Kimler Alabilir ?

Aile danışmanı olabilmek için belirli bölümleri bitirip mezun olmak gereklidir yada mezun olabilecek durumda olunmalıdır. Aile danışmanlığı sertifikası kimler alabilir? hangi bölüm mezunu olmak gereklidir?.

Öncelikle aile danışmanı kimler olabilir? sorusunun yanıtı ile işe başlayalım. Aile danışmanı olabilmek için sosyal hizmet , psikoloji , sosyoloji , psikolojik danışmanlık ( Pdr ) , tıp , hemşirelik ve çocuk gelişimi bölümlerinin birinden en az dört yıllık lisans programlarından mezun olmalısınız. Yada mezun olabilecek durumda olmalısınız.

Aile danışmanlığı sertifikasını kimler alabilir? sorusu yanıtını buldu. Aile danışmanı olabilmek için Üniversiteler yada Milli eğitim bakanlığı tarafından uygun görülen kurumlarda en az üç yüz elli saati teorik, en az elli saati süpervizyon eşliğinde olmak üzere yüz elli saati uygulamalı toplam dört yüz elli saatlik eğitim alınmalıdır. Aile danışmanlığı alanında bu eğitim programını tamamlayıp sonunda aile danışmanlığı sertifikası alanlar aile danışmanı unvanı alabilirler.

Ayrıca sosyal hizmet , psikoloji , sosyoloji , psikolojik danışmanlık ( Pdr ) , tıp , hemşirelik ve çocuk gelişimi lisans programlarını tamamladıktan sonra aile danışmanlığı alanında yüksek lisans veya doktora eğitimini tamamlamış olanlar aile danışmanı sayılır.

Gri Danışmanlık – üniversiteler iş birliği ile hazırlanan, üniversite onaylı Aile danışmanlığı sertifika programı hakkında detaylı bilgiye Aile danışmanlığı sertifika programı bağlantısını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Aile danışmanlığı sertifikasını kimler alabilir ? Eğitim hangi kurumlardan alınmalıdır ? Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığının çıkardığı yönetmelik gereğince aile danışmanlığı kursunu , MEB’e bağlı özel kurslar yada YÖK bağlı kurumlar verebilir. Aile danışmanlığı eğitimi ; toplamda en az 450 saatlik olmalıdır. Bu eğitimin 300 saati teorik 120 saati uygulama 30 saati de süper vizyon şeklinde olmalıdır.

Aile danışmanı olmak için gereken bölümler ve şartlar Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığının çıkardığı yönetmelikte çok açık ve net şekilde belirtilmiştir. Zaman zaman farklı bölüm mezunları ve farklı eğitim programlarına katılmış bireyler aile danışmanı olabilir miyim gibi sorular sormaktadır. Mesela felsefe bölümü mezunuyum rehberlik sertifikam var aile danışmanı olabilir miyim ? yada alan dışı olup klinik psikoloji gibi bir alandan yüksek lisans programını tamamladım aile danışmanı olabilir miyim gibi sorular sorulmaktadır. Aile danışmanlığı sertifikasını kimler alabilir ? Aile danışmanlığı sertifikası alabilecek bölümler ve şartları çok net olarak yönetmelikte belirtilmiştir.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nereden Alınır ?

Aile danışmanlığı yapabilmeniz için gerekli aile danışmanlığı eğitimi ve sertifikasını Gri Danışmanlık’tan alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, aile danışmanlığı sertifika programı ile sizde aile danışmanı olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak ve üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifika programına katılmak.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp