Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Aile Danışmanlığı Sertifikası

Aile Danışmanlığı Sertifikası

Aile Danışmanlığı Sertifikası

Aile danışmanlığı yönetmeliği resmi gazetenin 4 Eylül 2012 tarihli sayısında yayınlandı. Bu yönetmeliğin yayınlanması birlikte Aile danışmanlığı sertifikası kimler alabilir ? Aile danışmanlığı sertifikası nasıl alınır ? gibi aile danışmanlığı eğitimi ile ilgili sorular net olarak yanıtını buldu.

Aile danışmanlığı yönetmeliğinde , aile danışmanlığı eğitimini Milli Eğitim Bakanlığı, Yüksek öğretim kurulu yada üniversitelere bağlı kurumlardan alınabileceği belirtiliyor. Aile danışmanlığı eğitimi veren üniversiteler , aile danışmanlığı sertifika programları düzenleyerek aile danışmanlığı sertifikasını vermektedirler.

Aile danışmanlığı eğitimi veren üniversiteler , aile danışmanlığı eğitimi veren devlet üniversiteleri ve aile danışmanlığı eğitimi veren özel üniversiteler olarak karşımıza çıkabilmektedir. Aile danışmanlığı sertifikasını veren üniversiteler ile MEB’e bağlı kurumlar arasında alınan sertifikanın geçerlilik yönüyle yönetmelik gereği hiçbir fark yoktur.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Kimler Alabilir ?

Aile danışmanlığı yönetmeliği gereği Aile danışmanlığı eğitimine kimler katılabilir ? Aile danışmanlığı sertifikasını kimler alabilir ? Soruları net olarak yanıtını bulmaktadır. Yönetmeliğin 14. Maddesinde ‘’ çocuk gelişimi , sosyal hizmet , psikoloji , sosyoloji , psikolojik danışmanlık ve rehberlik , hemşirelik ve tıp alanlarının birinden en az 4 yıllık lisans programlarından mezun olanlar ‘’ Aile danışmanlığı eğitimine katılabilirler.

‘’ Milli Eğitim Bakanlığı, Yüksek öğretim kurulu ya da üniversitelerden biri tarafından uygun görülen en az üç yüz saati teorik ve en az 30 saati süpervizyon eşliğinde olmak üzere yüz elli saati uygulamalı toplam dört yüz elli saatlik aile danışmanlığı alanında bir eğitim programını başarı ile tamamladıktan sonra sertifika alanlar aile danışmanı unvanı alabilirler. ‘’ belirtiliyor.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Aile danışmanı nerede çalışır ? aile danışmanlığı sertifikasını alanlar ve mesleğin yeterliliğini sağlayanlar ;

  • Özel aile danışmanlığı merkezi açabilirler
  • Özel aile danışmanlığı merkezinde çalışılabilir
  • Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğünde çalışabilirler
  • (SHÇEK) Bağlı Aile Danışmanlığı Merkezlerinde Çalışabilir
  • Özel kurumlarda aile danışmanı olarak  çalışabilirler
  • Bireysel kliniklerde çalışabilirler.

Aile Danışmanlığı Eğitimi Uzaktan Eğitim Nasıl Alınır ?

Aile danışmanlığı kursu uzaktan eğitim imkanları ile sunulmaktadır. Bulunduğu illerde aile danışmanlığı eğitimi örgün olarak bulamayanlar, iş yoğunluğu yönüyle zamanını daha verimli kullanmak isteyenler aile danışmanlığı eğitimini uzaktan eğitim almak bulunmaz fırsattır.

Üniversite onaylı Aile danışmanlığı eğitimi alan kişiler eğitimlerini tamamladıktan sonra sınava katılacaklardır. Sınavlarda başarılı olmaları durumunda Üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikasını almaya hak kazanacaklardır. Sertifika sınavından en az 50 ve üzeri puan alanlar başarılı sayılmaktadır. Sertifika sınavına 4 defa girme hakkınız bulunmaktadır.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Fiyatları

Aile danışmanlığı sertifika ücretleri ; Eğitimin, örgün eğitim yada uzaktan eğitim olarak alınmasına göre farklılıklar göstermektedir. Aile danışmanlığı sertifikası fiyatlarını öğrenmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin fiyatlarına bakabilirsiniz.

Aile Danışmanlığı Eğitimi Nasıl Alınır ?

Üniversitenin iştirakiyle gerçekleşen aile danışmanlığı eğitimi programına katılıp başarılı olunmalıdır.  Aile danışmanlığı sertifika programı sonunda başarılı olanlar anlaşmalı üniversite tarafından verilen Aile Danışmanlığı sertifikasını alabilirler.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nereden Alınır ?

Aile danışmanlığı yapabilmeniz için gerekli aile danışmanlığı eğitimi ve sertifikasını Gri Danışmanlık’tan alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, aile danışmanlığı sertifika programı ile sizde aile danışmanı olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak ve Devlet üniversitesi onaylı aile danışmanlığı sertifika programına katılmak.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp İletişim