Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nereden Alınmalı?

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nereden Alınmalı?

Aile danışmanlığı eğitimi almak isteyenlerin merak ettiği sorulardan birisi de Aile danışmanlığı sertifikası nereden alınır? sorudur. Aile danışmanı olmak ve nereden eğitim alınması gerektiği ile ilgili detayları yazımızın ilerleyen kısımlarında detaylı olarak bulabilirsiniz.

En İyi Aile Danışmanlığı Eğitimi Nereden Alınır?

Aile danışmanı olabilmek için öncelikle yönetmelik gereği, Sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, hemşirelik, tıp ve çocuk gelişimi bölümlerinden lisans düzeyinde mezun olmak gerekir.

Aile danışmanlığı sertifikası nereden alınır? Aile Danışmanlığı Yönetmeliği Resmî gazetenin 4 Eylül 2012 tarihli sayısında yayımlandı. Buna göre en az üç yüz saati teorik olmak üzere toplamda 450 saatlik aile danışmanlığı eğitim zorunludur. Bu eğitimi YÖK’e bağlı üniversitelerden MEB’ e bağlı kurumlardan alabilirsiniz.

En İyi Aile Danışmanlığı Eğitimi Nereden Alınır? Kurumumuz tarafından üniversite iş birliği ile hazırlanan aile danışmanlığı eğitimi sertifika programına katılabilir sertifikanızı alabilirsiniz. Düzenlediğimiz Aile Danışmanlığı eğitimi, T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü 04.09.2012 tarihli son yönetmeliğine uygundur.  Katılacağınız Aile Danışmanlığı Kursu sonunda başarılı olanlara Aile Danışmanlığı Sertifikası verilmektedir.

İnternetin olduğu her yerinden katılabileceğiniz aile danışmanlığı eğitimi sayesinde üniversite onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz. Alınacak sertifika ile aile danışmanı unvanı ile aile danışmanlığı yapabilirsiniz. Aile danışmanlığı eğitimi 480 saatlik olup 4 ay sürmektedir.

Toplamda 480 saatlik eğitime katılarak alacağınız aile danışmanlığı sertifikası ile kendi aile danışma merkezinizi açabileceğiniz gibi kurumlarda aile danışmanı unvanı ile çalışabilirsiniz.

Aile Danışmanlığı Sertifika Programına Nasıl Kayıt Olunur?

Aile danışmanlığı eğitim nereden alınır diye düşünmeyin sizler için hazırladığımız aile danışmanlığı sertifika programına katılabilirsiniz. Eğitim programını başarı ile tamamlayarak Eğitim sonunda alınan üniversite onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz. Alınacak aile danışmanlığı sertifikası e devlet üzerinden sorgulanabilmekte ve e devlete yüklenmektedir. Yapmanız gereken tek şey hemen kayıt ol formunu doldurarak eğitime programına kayıt olmaktır.

Eğitim programı hakkında detaylı bilgi almak için hemen bilgi al formunu doldurabilir veya Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgi vermek için en kısa sürede sizlere dönüş yapacaklardır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın