iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Aile Danışmanlığı Sertifikası Atamalarda İşe Yarar mı

Aile Danışmanlığı Sertifikası Atamalarda İşe Yarar mı

Aile danışmanlığı sertifika programlarına katılarak aile danışmanlığı sertifikasına sahip bireylerin en çok sorduğu soru olan aile danışmanlığı sertifikası atamalarda işe yarar mı ? Bu yazımızda aile danışmanlığı sertifikası alanların atamalardaki durumu ve çalışma alanlarından bahsedeceğiz.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Atamalarda İşe Yarar mı ?

Aile bütünlüğünün korunması, aile içi şiddetin önlenmesi ve yardıma muhtaç ailelere düzenli destek sağlanması amacıyla “Her Aileye Bir Sosyal Danışman” sloganıyla hayata geçirilen aile danışmanlığı programı sertifika programları hız kesmeden açılmaya devam ederken atamalar konusunda da yetkililerden herhangi bir açıklama yapılmamaktadır.

Sertifika programları sadece kişisel gelişime katkı sağlamaktadır,  özel sektörde ve danışmanlık bürosunu açmak isteyenlerin işine yaramaktadır. Zaman zaman Aile danışmanlığı sertifikasını alan kişiler kadro talebinde bulunarak atamalarının yapılmasını istemektedirler ancak sertifikalı olanlara yönelik devlette bir kadro açılmış değil.

Aile Danışmanlığı sertifikası almak için Gri Danışmanlık – üniversiteler iş birliği ile hazırlanan, üniversite onaylı Aile danışmanlığı sertifika programına katılabilirsiniz.

Aile Danışmanlığı Kadrosu Henüz Bakanlıkta Yok!

Aile danışmanlığı sertifikası atamalarda işe yarar mı ? Eğitim firmaları ve üniversiteler,  aile danışmanlığı sertifika programı açmaktadır. Ancak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na ait aile danışmanı kadrosu bulunmamaktadır.  Atamaların yapılması için önce aile danışmanı kadro ihdaslarının yapılması gerekmektedir.

Sosyal Destek Uzmanlığı- Aile Danışmanlığı

Sosyal destek uzmanıyla aile danışmanı unvanları birbirine karıştırılmaktadır. 30 bin aile danışmanı alınacak haberlerinin yanı sıra 8 bin sosyal destek uzmanı alımı yapılacağı ifade edilmiş olsa da henüz iki unvanda da bir alım söz konusu değildir. Aile hekimliği gibi ailelerin sosyal destek uzmanı olacağı ve 7-8 bin kişi alınacağı söylenmişti ancak projeyle ilgili adımlar atılmış değil. Daha doğrusu alt yapı hazır olmadığı için atamalar da sürekli ertelenmektedir.

Aile Danışmanları Kadro İstiyor!

2012 yılında başlatılan aile danışmanlığı projesi kapsamında Kırıkkale ve Karabük illerinde pilot uygulama yapılmıştır. Aile danışmanlığı sertifikası alanlar,  emeklerinin karşılığını görmek istiyor. Aile danışmanlığı sertifikası atamalarda işe yarar mı ? Toplumun yapı taşı olan ailenin sağlıklı temellere oturması, sağlıklı bireyler yetişmesi için güzel bir başlangıç yapılan bu projenin temellerinin atılmasını isteyen aile danışmanlığı sertifikası sahipleri atama talebinde bulunmaktadırlar. 

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nereden Alınır ?

Aile danışmanlığı yapabilmeniz için gerekli aile danışmanlığı eğitimi ve sertifikasını Gri Danışmanlık’tan alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, Aile danışmanlığı sertifika programı ile sizde aile danışmanı olabilirsiniz. Yapmanız gereken aile danışmanlığı sertifika programına katılmak.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın