Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Aile Danışmanlığı Kursu & Sertifikası

Aile Danışmanlığı Kursu & Sertifikası

Aile danışmanlığı kursu, uzaktan eğitim ile üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası alabileceğiniz programdır. Eğitime hemen katılabilirsiniz

Aile Danışmanlığı Kursu Sertifika Eğitimi

Aile danışmanlığı yönetmeliği 4.9.2012 tarih ve 2841 sayısı ile resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın girişimleri üzerine YÖK ve Millî Eğitim Bakanlığı Aile Danışmanlığı müfredatını 15.11. 2012’de yayınlamıştır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan kapsamlı müfredat çerçevesinde eğitimler verilmeye başlanmıştır. Kurumumuzdan alacağınız aile danışmanlığı eğitimi müfredata uygun olarak verilmektedir. Eğitim programına katılarak, mutlu ilişkilerin nasıl sağlanacağı, evlilik hukuku, çocuk hakları ve çocuk psikolojisini öğrenebilirsiniz. Eğitim sayesinde, çocuklarınızla iletişimini güçlendirebilir, ilişkide olduğunuz kişilerle olan problemlerinizi rahatlıkla çözebilirsiniz.

Aile Danışmanlığı Eğitimin Kimler Katılabilir?

Türkiye’nin en çok tercih edilen uzaktan eğitim kurumu Gri Danışmanlık’tan; sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi alanlarından birinde en az dört yıllık lisans programlarından mezun olanlar, 480 saatlik e devletten sorgulanabilen üniversite onaylı sertifika alabilmektedir. aile danışmanlığı kursu

Belirtilen Bölüm Mezunu Olmayanlar Eğitime Katılamaz mı?

Belirtilen bölümler dışında mezun olanlar eğitimler katılabilir fakat mevzuat gereği aile danışmanlığı sertifikası alamazlar. Belirtilen bölüm harici eğitim almak isteyenlere tavsiyemiz Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programıdır.

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı eğitimi programında mezuniyet şartı aranmamaktadır. Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı kursu sonrası üniversite onaylı aile ve sosyal yaşam sertifikası alabilirsiniz.

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı sertifika programı içeriğine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aile Danışmanlığı Kursu Nereden Alınmalı?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yönetmeliği çerçevesinde uzman psikologlar tarafından eğitimi Gri Danışmanlık’tan alabilirsiniz. Aile danışmanlığı eğitim uzaktan eğitim şeklinde yapılmakta olup eğitimi tamamlayanlar aile danışmanlığı sertifikası sahibi olurlar.

Aile Danışmanlığı Kursu Kaç Ay Sürüyor?

Uzaktan eğitim aile danışmanlığı eğitimi, uzman psikologlar tarafından video ders şeklinde yapılmaktadır. Ayrıca eğitim süreci ve sonrasında büyük destek sağlayacak dokümanlar eğitim programına yüklenmiştir. Bilgisayarınıza indirerek bu dokümanları her zaman kullanabilirsiniz. 4 ay süren aile danışmanlığı eğitimi uzaktan eğitim programı sonucunda yapılan aile danışmanlığı sınav sorularını başarı ile çözen katılımcılara sertifikaları gönderilmektedir.

Aile Danışmanlığı Kursunun Katkıları Nedir?

Üniversite onaylı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yönetmeliğine uygun olarak verilen aile danışmanlığı sertifikası katılımcıya birçok alanda fayda sağlamaktadır. Aile danışmanlığı sertifikası alanlar;

– Aile danışmanı unvanı ve gelire sahip olursunuz.
– Kendi danışmanlık merkezinizi açabilirsiniz.
– Kadın ve Aile Sağlığı Merkezlerinde çalışabilirsiniz.
– Aile mahkemelerinde Bilirkişi Danışman olarak hizmet verebilirsiniz.
– Rehabilitasyon merkezlerinde görev alabilirsiniz.
– Mesai saatleri dışında uzmanlık hizmeti verebilirsiniz. aile danışmanlığı kursu

Aile Danışmanlığı Merkezi Nasıl Açılır?

04.09.2012 tarihinde Resmî Gazete’ de 28401 sayısı ile yayınlanan yönetmelikte Aile Danışmanlık Merkezlerinin nasıl açılacağı belirtilmiştir. Aile Danışmanlık Merkezi açmak isteyenler en az 450 saatlik Aile Danışmanı Sertifikası alması gerekmektedir.

Eğitime Nasıl Katılabilirim?

Uzaktan eğitim aile danışmanlığı kursu hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim numaralarından iletişime geçebilir ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa sürede sizlere dönüş yaparak detaylı bilgilendirme yapacaklardır. Eğitime başlamak ve sertifika almak için kayıt formunu doldurmanız yeterlidir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın