Şirinevler Mh. Mareşal Fevzi Çakmak Cd. Gediz Sk. No: 6 Bahçelievler / İSTANBUL

Aile Danışmanlığı Fiyatları

Aile Danışmanlığı Fiyatları

Aile danışmanlığı fiyatları kurs seçiminde etkili olur. Aile Danışmanlığı kurslarını tercih ederken önemli etkenlerden birisidir. Tercih ettiğiniz kurum eğitim kalitesi ile birlikte Aile danışmanlığı kursu Ücretleri daha avantajlı olması gerekiyor. Aile Danışmanlığı Fiyatları

Aile Danışmanlığı Fiyatları araştırılırken kursun toplam ders saati, kurs toplam süresi, kurs programı hakkında ayrıntılı incelenmelidir. Eğitimlerin uzaktan ya da örgün şekilde yapılması da Aile Danışmanlığı Kursu fiyatları önemli miktarda değişiklik göstermesine neden olmaktadır.

Aile Danışmanlığı kursu araştırması yapılırken kurs programına kaç kişinin katılması planlandığı, planlanan kursiyer sayısına ulaşılmadığı takdirde nasıl bir yöntem izleneceği de kurs yetkililerinden ayrıntılı olarak alınmalıdır. Bazı kurslar örgün program düşünmelerine rağmen yeterince kursiyer sayısına ulaşamadıklarında kursiyerlerini uzaktan eğitime yönlendirdikleri gözlenmektedir. Ayrıca yeterince kursiyer olmaması halinde yapılan ödemelerin geri alınıp alınmaması ve ödeme geri alınırken de kesinti yapılıp yapılmayacağı görüşülmelidir. Daha sonra olumsuzlar yaşamama adına dikkat edilmesi gerekir.

Aile Danışmanlığı Fiyatları Farklılıkları

Aile Danışmanlığı Sertifikası Fiyatları kurumdan kuruma farklılıklar gösterebiliyor. Aile Danışmanlığı kursu ücretleri, kurumlarda neden dolayı değişikliler gösterdiği de araştırılmalıdır. Bazen daha az ücret ödeyerek daha kaliteli eğitimler alınabilir. Kurum yeni açılmış olmasına rağmen çok iyi eğitim kadrosu ile çalışıp reklam amaçlı eğitim yapıp daha az ücret alarak eğitim yapıyor olabilir.

Aile danışmanlığı eğitimleri, ‘’T.C. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışmanlığı Merkezleri Hakkında Yönetmelik ve 09/2012 tarihli Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışmanlığı Merkezleri Hakkındaki Yönetmelik Uygulamaları Hakkındaki Genelgesi’ne uygun olarak yapılması gerekir.

Aile danışmanlığı kursu tamamlayan katılımcılar özel işletmelerde veya kamuya bağlı kuruluşlarda çalışabilmektedir. Tercihlerine göre aile danışmanlığı kursu açma yetkisine de sahip olan kursiyerler, üniversitelerin bünyesinde de yer alabilmektedir.

Aile danışmanlığı kursuna katılabilmek için öncelikli olarak klinik psikoloji veya aile danışmanlığı gibi alanlarda çeşitli eğitimleri almış olmak gerekir. Bu eğitim düzeyi yüksek lisans / doktora olarak kabul edilmiştir.
Çeşitli tıp fakültelerinde çocuk psikiyatrisi ve psikiyatri alanlarında eğitim almış kişiler de aile danışmanı olarak kabul edilmektedir. Aile danışmanı olmak için 4 yıllık üniversite okumuş olmak şarttır.

Aile Danışmanlığı Fiyatları en avantajlı olan kurumlardan olan Gri danışmanlık kurs programlarına Türkiye’nin her tarafından katılabilirsiniz. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek aile danışmanlığı kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz. Uzaktan Eğitim olarak yapılan eğitimlerimize bulunduğunuz ortamdan katılabilir ve sizde Aile danışmanı olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki linke tıklamak

AİLE DANIŞMANLIĞI Sertifika Programına Başvurmak ve Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat