Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Aile Danışmanı Sertifikası Nasıl Alınır

Aile Danışmanı Sertifikası Nasıl Alınır

Aile danışmanı sertifikası nasıl alınır ? aile danışmanlığı sertifikası nasıl alınır ? aile danışmanlık belgesi nasıl alınır ? aile danışmanlık sertifikası nasıl alınır ? psikolojik danışmanlık sertifikası nasıl alınır ? sorularının yanıtları yazımızda…

Aile Danışmanı Sertifikası Nasıl Alınır ?

Aile danışmanlığı sertifikası nasıl alınır ? Aile danışmanlığı sertifikası almak ve aile danışmanı olmak için aile danışmanlığı sertifika programı düzenleyen eğitim kurumlarının programına katılmak gerekmektedir. Aile danışmanlığı sertifika programı , aile danışmanlığı yapmak isteyen bireylerin katılmak  zorunda olduğu bir eğitim ve sertifika programıdır.

aile danışmanlık sertifikası nasıl alınır ? Aile Danışmanlığı sertifikası almak için Gri Danışmanlık – üniversiteler iş birliği ile hazırlanan, Devlet üniversitesi onaylı Aile danışmanlığı sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Aile danışmanı sertifikası nasıl alınır ? Bilindiği üzere 04.09.2012 tarihinde yeni ” Aile Danışmanlığı Yönetmeliği ” Resmi gazetede yayımlandı. Aile danışmanı olmak için Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ), Yükseköğretim Kurulu veya Üniversitelerden, biri tarafından uygun görülen programlara katılmak gerekir. En az 300 saati teorik ve en az 30 saati süpervizyon eşliğinde olmak üzere 150 saati uygulamalı toplam 450 saatlik aile danışmanlığı alanında bir eğitim programını başarıyla tamamladıktan sonra sertifika alınmalıdır.

Aile Danışmanlık belgesi nasıl alınır ? Aile danışmanı olmak ve aile danışmanı sertifikası almak için, aile danışmanlığı yönetmeliğine göre Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ), Yükseköğretim Kurulu veya Üniversitelerin düzenlemiş oldukları programa katılmak ve programı başarı ile tamamlamak gerekir. Aile danışmanlığı alanında bir eğitim programını başarıyla tamamladıktan sonra sertifika alanlar, Aile danışmanı unvanı alabilir. Aile danışmanlığı eğitimi meb onaylı ya da üniversite onaylı olabilir. Bu programları başarı ile tamamlayanlar Aile Danışmanı olabilir.

Aile Danışmanı Olmak ve Aile Danışmanlığı Sertifika Programlarına Katılmak İçin Şartlar

Aile danışmanı sertifikası nasıl alınır ? Aile danışmanı olmak için , sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi alanlarından birinde en az dört yıllık lisans programlarından mezun olmak gerekmektedir. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu veya üniversitelerden, biri tarafından uygun görülen kurumların programlarına katılmak gerekmektedir.

Bölüm mezuniyet şartlarını sağlayıp aile danışmanlığı eğitimi programını başarı ile tamamladıktan sonra alınacak aile danışmanlığı sertifikası ile aile danışmanı unvanı ile aile danışmanlığı yapılır. Aile yasası çerçevesinde, aile danışmanı olarak , aileyi oluşturan bireylerin bir araya gelmesi ve paylaştıkları sorunları üzerine psikolojik danışmanlık hizmeti verir.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nereden Alınır ?

Aile danışmanlığı yapabilmeniz için gerekli aile danışmanlığı eğitimi ve sertifikasını Gri Danışmanlık’tan alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, Aile danışmanlığı sertifika programı ile sizde aile danışmanı olabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp İletişim