iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Aile Danışmanı Maaşları Ne Kadar?

Aile Danışmanı Maaşları Ne Kadar?

Aile danışmanı maaşları ne kadar ? aile danışmanı maaşı nasıl ? aile danışmanı ne kadar kazanır ? aile danışmanı nerede çalışır ? aile danışmanı ne kadar maaş alır ? sorularının yanıtları yazımızda.

Aile Danışmanı Maaşları Ne Kadar?

Aile danışmanı maaşları ne kadar  ? Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde çalışan aile danışmanı ne kadar maaş alır ? özelde aile danışmanları aylık ne kadar kazanır ? aile danışmanı olarak çalışmayı düşünen adaylar tarafından en çok merak edilen sorulardır. Aile danışmanlığı , sürekli gelişmekte ve ilerlemekte olan meslek tir. Bakanlık çerçevesinde de iş olanağı olabildiği gibi özel kurumlarda da iş olanakları yüksektir. İhtiyaç duyulan mesleklerden biridir.

Aile Danışmanı Maaşı

Aile danışmanı maaşları ile ilgili Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yayınlanan bir ilana göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde çalıştırılacak olan aile danışmanlarının 2.500 ila 3.000 TL arasında maaş almaları bekleniyor. Bu rakamlara bakarak hem özelde hemde devlet kurumlarında çalışan aile danışmanlarının maaşları hakkında fikir edinilebilir.

Aile Danışmanları Maaşları

Aile danışmanı ne kadar kazanır ? Yakın geleceğin gözde mesleklerinden biri olacak olan aile Danışmanlığı , Avrupa’da oldukça yaygın olarak uygulanmaktadır. Günümüzde artan aile içi tartışmalar, aile içi şiddete varabilen zıtlaşma ve kutuplaşmalar, ne yazık ki aile birliğini boşanma ive buna bağlı olarak da dağılma aşamasına kadar götürmektedir. Aile danışmanı maaşları yüksek olan bir meslektir. Aile danışmanlığı sertifikası alarak ek gelir elde edebilir ve ciddi paralar kazanabilirsiniz. Aile Danışmanı olup gelir elde etmek istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey bu sertifikayı veren ya özel eğitim kurumlarına ya da üniversitelerin ilgili bölümlerine başvurarak kayıt yaptırmak ve eğitim almak.

Aile danışmanlığı kursları T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı , Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü (Eski Adıyla SHÇEK – Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü’nün) 04.09.2012 tarihli yeni yönetmeliğine uygundur. Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu veya üniversitelerden biri tarafından uygun görülen Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitimleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından kabul edilmektedir. Üniversiteler tarafından onaylı olarak Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitimi açılmaktadır. Bu nedenle hayatınıza yön verebilecek olan ciddi bir girişimdir.

Alacağınız bu sertifika size birçok alanda fayda sağlayacaktır. Bu sertifikaya sahipseniz, çeşitli faaliyetlerde bulabilir, gelirinizi arttırabilir ve tamamen yasal olarak aşağıdaki alanlarda ek faaliyet ve çalışmalarda bulunabilirsiniz. Aile danışmanı maaşları yönüyle de çalışan kişilere doygunluk sağlamaktadır. Aile birliğinin bütünlüğünü korumayı ve çıkabilecek sorunları çözmeyi amaçlayan bu yöntem ile,

  • Ek bir unvan ve gelire sahip olursunuz.
  • Kendi danışmanlık merkezinizi açabilirsiniz.
  • Kadın ve Aile Sağlığı Merkezlerinde çalışabilirsiniz.
  • Aile mahkemelerinde Bilirkişi Danışman olarak hizmet verebilirsiniz.
  • Rehabilitasyon merkezlerinde görev alabilirsiniz.
  • Mesai saatleri dışında uzmanlık hizmeti verebilirsiniz.

Eğer psikoloji, çocuk gelişimi, sosyal hizmet, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, hemşirelik, tıp, okul öncesi öğretmenliği ve aile ve tüketici bilimleri alanlarından birinden mezun iseniz bu eğitim programına katılabilir ve hemen mesleğe başlayabilirsiniz. Unutmayın, bu sertifikaya sahip olanlar Türkiye’nin her yerinde Aile Danışmanlığı merkezi açma yetkisine sahip olacaktır.

Aile danışmanı maaşları hakkında ve ek kazanç sağlama adına kapsamlı bilgiler paylaşıldı.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nereden Alınır?

Aile danışmanlığı yapabilmeniz için gerekli aile danışmanlığı eğitimi ve sertifikasını Gri Danışmanlık’tan alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, Aile danışmanlığı sertifika programı ile sizde aile danışmanı olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifika programına katılmak.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın