Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Adana Aile Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası

Adana Aile Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası

Adana aile danışmanlığı eğitimi, uzaktan eğitim şeklinde üniversite iş birliği ile hazırlanan eğitim programıdır. Aile danışmanlığı kursu Adana programına katılarak e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası alabilirsiniz.

Adana Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Adana aile danışmanlığı eğitimi ile aile içi ve ailenin çevresi ile ilişkilerinin sağlıklı olması adına çalışmalar yapan, ailenin temel dokusunu korumaya çalışan ve bunları uygulayan aile danışmanları yetiştirmek amaçlanmıştır. Aileyi meydana getiren bireylerin aile yapılarını geliştirecek özel yöntemler ve stratejiler geliştiren aile danışmanı meslek uzmanlarını yetiştirmek hedeflenmiştir.

Aile danışmanlığı sertifikası Adana programı bireylere, ailenin huzurlu, sağlıklı ve mutlu olması için bir çok yöntemler sunar. Ailedeki problemi yüzeysel değil derinlemesine analiz eder. Bilimsel, kültürel ve psikolojik açılardan araştırır ve çözümler üretir.

Adana aile danışmanlığı eğitimi ile yaşanan aile sorunlarına çözümler üretirken, aile fertleri arasında saygı ve sevgiye dayalı davranışlar geliştirecek beceriler kazandırmak amaçlanmıştır. Aile danışmanları, ailedeki karşılıklı anlayış ve sevgi oluşturacak davranışları kolaylaştıracak çalışmalar sunar. Ailedeki sorunun her aile ferdini etkilediğini bilir ve çözümlerini tüm aileyi esas alır.

Adana aile danışmanlığı sertifika programı uzaktan eğitim şeklinde yapılmakta olup katılımcıların iş ve sosyal yaşamlarına engel oluşturmadan eğitimlerini tamamladıkları eğitim modelidir. Sizlerde bu programa katılarak aile yasası çerçevesinde aile fertlerinin kişisel ya da çevresi ile sorunlarını çözmelerine destek olacak aile danışmanı olabilirsiniz. Aile danışmanlığı sertifikası size kendi aile danışma merkezinizi açabileceğiniz gibi kamu ve özel kurumlarda aile danışmanı olarak çalışma fırsatı sunar.

Adana aile danışmanlığı kursu programına katılan ve sertifika alan bireyler, aile içindeki tüm sorunları ele alır. Bireysel sorunlar olabileceği gibi, aile fertlerinin tamamını etkileyecek ölüm, kronik rahatsızlık, aile fertlerinin kaybı vb. sorunlarda aile fertlerinin üstesinden gelmelerinde profesyonel destek sağlar.

Aile danışmanlığı eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz

Adana Aile Danışmanlığı Sertifika Programına Kimler Katılabilir?

Aile danışmanlığı kursu sertifika programı Adana kursuna katılabilecek olan bölümler şöyledir.

– Uzman, Asistan ve Pratisyen Hekimler

– Aile danışmanlığı eğitimi Adana programına Psikologlar

– Aile danışmanlığı sertifikası Adana programına Sosyologlar

– PDR (psikolojik danışmanlık ve rehberlik) mezunları

– Aile danışmanlığı kursu Adana programına sosyal hizmet uzmanları

– Hemşireler

– Çocuk Gelişim Uzmanları katılabilir.

Bu bölümlerden birinden en az 4 yıllık lisans programlarından mezun olanlar aile danışmanlığı sertifikası alabilir.

Adana Aile Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Adana aile danışmanlığı kurslarına katılarak sınavda başarılı olan katılımcılar sertifika almaya hak kazanırlar ve aile danışmanı olurlar. 

– Adana’da Özel Aile Danışmanlığı Merkezi Açılabilir

– Adana’da Özel Aile Danışmanlığı Merkezinde Çalışılabilir

– Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğünde Çalışabilir

– Adana’da Özel Kurumlarda Aile Danışmanı Olarak Çalışabilir

– Adana Aile Danışmanlığı Eğitimi Adana’da Kliniklerde Çalışılabilir

– Adana’da Belediyelerdeki Aile ile ilgili bölümlerde Aile Danışmanı olarak çalışabilirsiniz.

– Adana’da Halk eğitim merkezi, özel kolej, okul vb. kurumlarda Aile Danışmanı olarak çalışabilirsiniz.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Adana aile danışmanlığı sertifika programı hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Hemen Bilgi Al formunu doldurarak eğitim danışmanlarımızın size en kısa sürede ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Eğitime başlamak için kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın