Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Adana Aile Danışmanlığı Eğitimi & Sertifikası

Adana Aile Danışmanlığı Eğitimi & Sertifikası

Adana aile danışmanlığı eğitimi, aile danışmanlığı eğitimi veren üniversiteler iş birliği ile hazırlanan eğitimdir. Katılacağınız Adana aile danışmanlığı kursu sonunda alınacak aile danışmanlığı sertifikası ile kamu ve özel kurumlarda ” Aile Danışmanı ” olarak çalışabilirsiniz. Adana aile danışmanlığı kursu programına hemen katılarak aile danışmanlığı sertifikası alabilirsiniz.

Adana Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitimi

Adana aile danışmanlığı sertifikası programına katılan bireyler,  aile yasası çerçevesinde aile içindeki bireylerin kişisel veya kişiler aralarındaki sorunlarını çözmelerinde yardımcı olacak eğitimler alırlar. Adana aile danışmanlığı kursu programını başarı ile tamamlayanlar Üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası alarak aile danışmanı olurlar.

Adana aile danışmanlığı kursu, ailelerin aile içi ve sosyal çevre ile olan münasebetlerinin daha iyi olması için çözümler geliştiren, aile yapısını korumaya yönelik çalışmalar yapan ve bunları uygulayan, aile, birey veya çiftlere özel müdahale teknik ve stratejileri içeren hizmet sunan aile danışmanı meslek erbabını yetiştirmeye yöneliktir.

Adana aile danışmanlığı eğitimi, yaklaşık 4 ay sürecek 300 saat teorik 120 saat uygulamalı ve 30 saat süpervizyon olmak üzere toplam 450 saatlik bir eğitimdir. Aile danışmanlığı sertifikası Adana programına katılan bireyler aile danışmanlığının belirgin ve açık hedefleri olduğunu bilir. Aile içi problemlerin çözülmesine ve aile fertlerinin daha iyi iletişim kurmalarına ve belirgin ve esnek sınırlar çizebilmelerini sağlamayı kolaylaştıracak yeni becerileri ailelere kazandırmaya çalışır.

Adana Aile Danışmanlığı Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?

Aile danışmanlığı sertifikası Adana programına ” sosyoloji, psikoloji, tıp, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, hemşirelik, sosyal hizmet, çocuk gelişimi  ” alanlarda en az 4 yıllık üniversite eğitim almış olanlar katılabilir ve Adana aile danışmanlığı sertifika programını tamamlayıp başarı gösterenler “Aile Danışmanı” olurlar.

Adana Aile Danışmanlığı Eğitimi Ne İşe Yarar?

Adana Aile danışmanlığı sertifikası ne işe yarar? Aile danışmanlığı eğitimi programına katılarak sertifika alanlar;

  • Özel Aile Danışmanlığı Merkezi Açılabilir
  • Özel Aile Danışmanlığı Merkezinde Çalışılabilir
  • Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğünde Çalışabilir
  • (SHÇEK) Bağlı Aile Danışmanlığı Merkezlerinde Çalışabilir
  • Özel Kurumlarda Aile Danışmanı Olarak  Çalışabilir
  • Bireysel Kliniklerde Çalışılabilir

Adana aile danışmanlığı sertifika programına katılarak, aile danışmanlığı sertifikanızı alabilirsiniz.

Üniversite Onaylı Aile Danışmanlığı Sertifika Programı Hakkında Detaylı Bilgi Almak ve Eğitime Katılmak İçin Bu Bağlantıya Tıklayabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp