Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

0-36 Ay Çocuk Bakımı Eğitimi Sertifika Programı

0-36 Ay Çocuk Bakımı Eğitimi Sertifika Programı

0-36 ay çocuk bakımı eğitimi, uzaktan eğitim ile üniversite iş birliği ile hazırlanan eğitim programıdır. Eğitim programına katılıp başarılı olan katılımcılara e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı 0-36 ay çocuk bakımı eğitimi sertifikası verilmektedir.

0-36 Ay Çocuk Bakımı Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

0-36 aylık eğitim programı ile çocuk bakım uzmanlığı ile ilgili tüm bilgileri aktarmak amaçlanmıştır. Katılımcılara çocuk bakım uzmanlığı hakkındaki temel süreçleri ve uygulamaları öğretmek, hayata geçirmek ve etkin şekilde kullanmanıza yardımcı olmak hedeflenmiştir. Ayrıca Sosyal güvenlik kurumunca Avrupa birliği destekli “Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” kapsamında eğitimli ve sigortalı çocuk bakıcılığını teşvik etmek.

0-36 ay çocuk bakım programı ile kadınların sigortalı istihdamlarının artırılması için küçük çocuk sahibi olması nedeniyle işinden ayrılan annelerin işlerine devam etmelerine yönelik destek sağlanması ve çocuk bakımı konusunda eğitimli bakıcıların çalıştırılmasının yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır.

Ankara, İstanbul, İzmir illerinde ikamet eden, 0-36 Ay Çocuk Bakım Sertifikalı Bakıcı İstihdam Eden Annelere Aylık 300 Avro “Çalışan Anne Desteği” ödeniyor!

0-36 Ay Çocuk Bakım Sertifikalı Bakıcı İstihdam Eden Annelere Aylık 300 Avro Çalışan Anne Desteği Çalışmak, işe geri dönmek ya da yeni bir işte çalışmaya başlamak istiyorsanız, bu Proje ile Sosyal Güvenlik Kurumu bütçenize aylık 300 avro çalışan anne desteği sağlıyor. Destek miktarı 2021 yılında 325 avro, 2022 yılında 350 avroya çıkacaktır. Özel gereksinimli çocuğu olan veya bekar annelere fazladan 50 avro ödenmektedir. Proje kayıtları devam ediyor.

Destekten 4/a sigortalısı olarak tam zamanlı çalışan anneler çocuğu 36 aylık olana kadar faydalanabilmektedir. Söz konusu destekten Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde ikamet edenler faydalanmaktadır. Fakat, bakıcılar uzaktan eğitim yöntemiyle eğitim alabilmektedir.
 

Projenin Detaylarına ve Tüm Sorularınızın Yanıtına Linkten Cevap Bulabilirsiniz.

0-36 Ay Çocuk Bakımı Eğitimine Kimler Katılabilir?

0-36 ay çocuk bakım programına;

– İş hayatına atılacak öğrenciler ve yeni mezunlar

– Ankara, İstanbul, İzmir’de uygulanan “Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” kapsamında; aylık 300 avro “Çalışan Anne Desteği” almak isteyen anneler tarafından istihdam edilecek bakıcılar

– Kendisini Çocuk Bakım Uzmanlığı alanında geliştirmek isteyenler

– Çocuk Bakım Uzmanlığı alanındaki yetkinliğini belgelemek isteyenler

– Şirketlerin orta/üst düzey yöneticileri ve her kademe çalışanlar

– Kariyer hedefleri arasında yöneticilik yapma hedefi olanlar katılabilir.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

0-36 ay çocuk bakımı eğitimi sertifika kursu hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır. 0-36 ay çocuk bakımı eğitimi sertifikası almak ve kurs programına katılmak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın