Yaşam Koçluğu Nedir ?

Yaşam Koçluğu Nedir ?

 

Yaşam koçluğu; psikolojik problemi olmayan ve yaşamında normal davranışlar sergileyen bireylerin hedeflerine daha hızlı ve etkili ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla verilen profesyonel bir, kişisel gelişim hizmetidir. Yaşam koçu, Psikologların veya Psikiyatrinin uzmanlık alanına giren anormal davranışlarla, psikolojik hastalıklarla ve psikolojik problemlerle ilgilenmez. Normal davranış sergileyen insanların hayatında nasıl daha başarılı olabileceğiyle ilgilenir. Tedavi edici değil geliştiricidir.

Günümüz koşulları hızlı değişimlere ayak uydurmamızı zorunlu kılmaktadır. Bu nedenle bireyler iş yaşamlarında ve özel hayatlarında profesyonel koçluk desteğine ihtiyaç duyabilirler.

Yaşam Koçluğu kişisel hedeflerine ulaşmalarında bireylere bir yol haritası sunar. Alanlarında başarılı olmuş binlerce insanın, yaşamları boyunca elde ettikleri deneyimleri danışanlara aktarır. Bu deneyimlerin ortak özelliklerini araştırır ve bireylerin kullanabilecekleri stratejiler haline çevirir.

 

Yaşam Koçluğu iki ana başlık altında toplanabilir:

Mesleki Yaşam Koçluğu (İş dünyası, Spor, Sanat, Siyaset)

Kişisel Yaşam Koçluğu ( Motivasyon, İletişim, İlişkiler, Farkındalık Kazanma)

 

UZAKTAN EĞİTİM TEKNOLOJİSİ İLE KAMU ÜNİVERSİTESİ ONAYLI, KAMU VE ÖZEL KURUMLARDA GEÇERLİ  ” AİLE VE YAŞAM KOÇLUĞU ” SERTİFİKASI ALMAK İSTER MİSİNİZ?

 

AİLE VE YAŞAM KOÇLUĞU SERTİFİKA PROGRAMI HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

yaşam koçluğu sertifikası izmir, izmir yaşam koçluğu sertifikası, yaşam koçluğu sertifikası istanbul, istanbul yaşam koçluğu sertifikası, yaşam koçluğu sertifikası ankara, ankara yaşam koçluğu sertifikası, yaşam koçluğu sertifikası antalya, antalya yaşam koçluğu sertifikası, yaşam koçluğu sertifikası bursa, bursa yaşam koçluğu sertifikası, yaşam koçluğu sertifikası adana, adana yaşam koçluğu sertifikası, yaşam koçluğu sertifikası samsun, samsun yaşam koçluğu sertifikası, yaşam koçları ne kadar kazanır, yaşam koçları nerelerde çalışır, yaşam koçu ücretleri, yaşam koçluğu iş ilanları, yaşam koçu ne kadar maaş alır, yaşam koçu sertifikası, yaşam koçu nasıl iş bulur
error: Content is protected !!