Öğrenci Koçluğu Öğretmenlere Ek Gelir İmkanı Sağlıyor

Öğrenci Koçluğu Öğretmenlere Ek Gelir İmkanı Sağlıyor

 

Dershanelerin kapatılması konusundaki belirsizliklerin de olumsuz olarak etkilediği eğitim sektöründe,
öğretmenler mesleklerini icra etme noktasında çeşitli sorunlarla karşı karşıya kaldı. Mezun olduktan sonra atanamama, tayin durumunun belirsizliği ve gelir yetersizliği gibi nedenlerle çeşitli sorunlar yaşayan öğretmenlere eğitim koçluğu yeni bir fırsat yaratıyor.

Eğitim koçluğunun öğretmenlerin sürekli belirsizleşen durumuna avantaj sağlayacağına dikkati çeken Uzmanlar, öğrenci koçluğunun öğretmenlerin gelirlerini yükseltmeleri için büyük bir avantaj olduğunu dile getirdi.

Kaliteli bir eğitim koçunun, özel ders veren bir öğretmene göre çok daha iyi ücretlerle hayatını idame ettirebileceğini belirten Uzmanlar, “Bugün özel ders saatlerinin ücretleri 80 lira civarındayken, kaliteli bir eğitim koçluğu seansının fiyatı ise 180 ile 200 lira arasında değişiyor. Bu da öğretmenler için bu mesleği cazip hale getiriyor”

Uzmanlar, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de eğitim sisteminde artık öğrenci koçluğunun yerleşeceğini vurgulayarak şu şekilde öneride buunuyorlar:

“Aileler sınavlara hazırlanan çocuklarının özel ders öğretmenleri yerine, onların hem eğitim hem de sosyal hayatlarıyla ilgilenecek; onlara sınav motivasyonu sağlayacak koçlarla çalışmasını tercih ediyor. Çünkü ders çalışırken konsantrasyon eksikliği yaşayan, ders çalıştığı halde başarısız olan, okulda ve evde uyumsuz tavırlar sergileyen çocuklar ne tür imkanlar verirseniz verin, arzulanan hedefe ulaşamaz. Oysa bu sorunlar eğitim koçları aracılığıyla kolaylıkla çözülebilir.”

 

Uzaktan Eğitim Teknoloji ile Kamu Üniversitesi Onaylı, Özel Kurumlarda, MEB ve Halk Eğitim Merkezlerinde Geçerli ” ÖĞRENCİ KOÇLUĞU VE EĞİTİM DANIŞMANLIĞI ” Sertifikası Almak İster misiniz?

 

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU VE EĞİTİM DANIŞMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMI HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

error: Content is protected !!