İstanbul Aile Danışmanlığı Eğitimi – Aile Danışmanlığı Kursu

İstanbul Aile Danışmanlığı Eğitimi

İstanbul Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı; aile yasası çerçevesinde Aile içindeki bireylerin kişisel veya kişiler aralarındaki sorunları çözmelerinde bireylere yardımcı olmaktır. Kurumumuzda Aile Danışmanlığı Eğitimi verilmektedir. İstanbul Aile Danışmanlığı Eğitimi sonrası kursiyerlerimiz Üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanacaklardır.

İstanbul Aile Danışmanlığı Eğitimi

İstanbul Aile danışmanlığı eğitimi ailelerin hem aile içi hem de sosyal çevre ile olan ilişkilerinde yaşadıkları sorunları tespit eden çözümü için yöntem geliştiren, bozulmuş aile sistemini onarmaya yönelik önlemler alan ve uygulamaya koyan, aile,birey veya çiftlere özel müdahale teknik ve stratejileri içeren hizmet sunan Aile Danışmanı meslek erbabını yetiştirmeye yöneliktir.

İstanbul Aile danışmanlığı eğitimi yaklaşık 4 ay sürecek 300 saat teorik 120 saat uygulamalı ve 30 saat süpervizyon olmak üzere toplam 450 saatlik bir eğitimdir.

Kursa Kimler Katılabilir

Aile Danışmanlığı Yönetmeliğine göre bu eğitime başvurabilecek meslek grupları

Sosyal Hizmet,

Çocuk Gelişimi,

Psikoloji,

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik,

Hemşirelik,

Tıp

Sosyoloji

Bölümleri Mezunlarıdır. Bu bölümlerden mezun olanlara aile danışmanı olma yolunu açan yönetmeliğe göre 300 saati teorik, 120 saati uygulamalı eğitim, 30 saati de süpervizyon olmak üzere toplamda 450 saatlik eğitim süresi yönetmelikle belirlenmiştir.

T.C. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışmanlığı Merkezleri Hakkında Yönetmelik ve 09/2012 tarihli Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışmanlığı Merkezleri Hakkındaki Yönetmelik Uygulamaları Hakkındaki Genelgesi’ne uygundur. Bu sertifikaya sahip olanlar Türkiye’nin her yerinde Aile Danışmanlığı Merkezi açma yetkisine sahip olacaklardır.

 

AİLE DANIŞMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMI HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

error: Content is protected !!