Aile Danışmanlığı Eğitimi – Aile Danışmanlığı Kursu – Aile Danışmanlığı Sertifikası İstanbul

Aile Danışmanlığı Eğitimi – Aile Danışmanlığı Kursu – Aile Danışmanlığı Sertifikası İstanbul

 

İstanbul Aile Danışmanlığı Eğitimi

İstanbul Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı; aile yasası çerçevesinde Aile içindeki bireylerin kişisel veya kişiler aralarındaki sorunları çözmelerinde bireylere yardımcı olmaktır. Kurumumuzda Aile Danışmanlığı Eğitimi verilmektedir. İstanbul Aile Danışmanlığı Eğitimi  sonrası kursiyerlerimiz Üniversite onaylı Aile Danışmanlığı Sertifikası almaya hak kazanacaklardır.

 

İstanbul Aile Danışmanlığı Kursu

Aile danışmanlığı Kursu İstanbul, ailelerin hem aile içi hem de sosyal çevre ile olan ilişkilerinde yaşadıkları sorunları tespit eden çözümü için yöntem geliştiren, aile sistemini onarmaya yönelik önlemler alan ve uygulamaya koyan, aile, birey veya çiftlere özel müdahale teknik ve stratejileri içeren hizmet sunan Aile Danışmanı meslek erbabını yetiştirmeye yöneliktir.

Aile Danışmanlığı Sertifikası İstanbul, yaklaşık 4 ay sürecek 300 saat teorik 120 saat uygulamalı ve 30 saat süpervizyon olmak üzere toplam 450 saatlik bir eğitimdir.

 

Bu Eğitime Kimler Katılabilir?

İstanbul Aile Danışmanlığı Sertifikası Kursuna başvurabilecek meslek grupları

 • Sosyal Hizmet,
 • Çocuk Gelişimi,
 • Psikoloji,
 • Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik,
 • Hemşirelik,
 • Tıp
 • Sosyoloji

Bölümleri Mezunlarıdır. Bu bölümlerden mezun olanlara aile danışmanı olma yolunu açan yönetmeliğe göre 300 saati teorik, 120 saati uygulamalı eğitim, 30 saati de süpervizyon olmak üzere toplamda 450 saatlik eğitim süresi yönetmelikle belirlenmiştir.

 

İstihdam İmkanları

İstanbul Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?. İstanbul Aile danışmanlığı sertifikası olanlar nerelerde çalışabilir?, İstanbul Aile Danışmanlığı Eğitimi Ne İşe Yarar?, Aile Danışmanlığı Sertifikası Alanlar;

 • Özel Aile Danışmanlığı Merkezi Açılabilir
 • Özel Aile Danışmanlığı Merkezinde Çalışılabilir
 • Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğünde Çalışabilir
 • (SHÇEK) Bağlı Aile Danışmanlığı Merkezlerinde Çalışabilir
 • Özel Kurumlarda Aile Danışmanı Olarak  Çalışabilir
 • Bireysel Kliniklerde Çalışılabilir

 

T.C. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışmanlığı Merkezleri Hakkında Yönetmelik ve 09/2012 tarihli Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışmanlığı Merkezleri Hakkındaki Yönetmelik Uygulamaları Hakkındaki Genelgesi’ne uygundur. Bu sertifikaya sahip olanlar Türkiye’nin her yerinde Aile Danışmanlığı Merkezi açma yetkisine sahip olacaklardır.

 

AİLE DANIŞMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMI HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

MEB Aile Danışmanlığı Kursu İstanbul, Aile Danışmanlığı Eğitimi İstanbul, Aile Danışmanlığı Kursu İstanbul, İstanbul Aile Danışmanlığı Eğitimi, İstanbul Aile Danışmanlığı Kursu, Aile Danışmanlığı Sertifikası İstanbul , İstanbul Aile Danışmanlığı Sertifikası, Aile Danışmanlığı Sertifika Programı İstanbul, İstanbul Aile Danışma Merkezi, İstanbul Aile Danışmanı Kursu, İstanbul Aile Danışma ve Destek Merkezi, aile danışmanlığı İstanbul , İstanbul Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı, İstanbul Aile Danışmanı Eğitimi, İstanbul Aile Danışmanı Sertifikası, MEB Onaylı Aile Danışmanlığı Sertifikası İstanbul, MEB Onaylı Aile Danışmanlığı Eğitimi İstanbul, MEB Sertifikalı Aile Danışmanlığı Kursu İstanbul, Aile Danışmanı Kurs Programı İstanbul, Üniversite Onaylı Aile Danışmanlığı Eğitimi İstanbul, Aile danışmanlığı sertifika eğitimi İstanbul, Evlilik ve Aile Danışmanlığı Sertifika Programı İstanbul, Çift ve Aile Terapistliği Sertifika Programı İstanbul 
error: Content is protected !!