Hasta Kayıt Kabul İşlemleri Sertifika Programı

HASTA KAYIT KABUL İŞLEMLERİ SERTİFİKA PROGRAMI

Uzaktan Eğitim Teknolojisi ile Kamu Üniversitesi Onaylı, Özel ve Kamu Kurumlarında  Geçerli Sertifika

 

Eğitimin Amacı

Hasta Kabul İşlemleri Sertifika Programı, Tıp sekreterliği ve ya tıbbi sekreterlik kursları yerine hastanelerin hasta kabul ve hasta kayıt sekreterleri için zorunlu tutulan bir sertifika programıdır.

Sektörde çalışmakta bulunan Hasta Kayıt Kabul Görevlilerinin çalışmaya devam edebilmeleri için aranan bir şart olmaktadır. Hastanelerde, muayenehanelerde, sağlık ocaklarında, aile sağlığı merkezlerinde  çalışmakta bulunan hasta kabul işlemleri görevlilerinin çalışmaya devam edebilmeleri için veya bu iş yerlerinde işe başlayacak olan görevlilerin çalışabilmeleri için zorunlu tutulan bir eğitim programıdır. 

Hasta Kabul İşlemleri Kursu sonunda kursiyerlere kamu üniversitesi onaylı sertifikası verilir. Hasta Kabul Görevlileri, hasta karşılama, hasta yönlendirme, danışma hizmetleri vb hizmetlerin yürütülmesini sağlamaktadırlar.

 

Meslek Tanımı

Hasta Kabul Sekreteri, Sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluşlarda, hasta giriş/çıkış işlemlerini, hastanın tedavi ve poliklinik hizmetleri sürecindeki dokümantasyon işlemlerini evrak ve bilgisayar ortamında kayıt altına alan, arşivleyen kişidir.

 

Görev Tanımı

Hasta Kayıt Kabul İşlemleri Sekreteri Ne İş Yapar ?

 • Hasta kabulü, hasta çıkarılması, doğumlar ve ölümlerle ilgili bütün işleri yapmakla yükümlüdür.
 • Hasta kabul yerinin temizliğini, düzenini sağlar.
 • Kuruma yatırılan hastaların kabul evrakı ve kimlik belgelerini tetkik ederek künyelerini eksiksiz bir şekilde saptar ve hasta kabul defterine yazar.
 • Herhangi bir nedenle istenen bilgileri veremeyecek durumda olan ve kimlikleri belirlenemeyen hastaların kimliklerinin saptanması için başhekime ve nöbetçi hekime bilgi verir ve tabelalarını çıkartarak hasta kabul defterine kayıt ettiği künyelerini aynen bunlara geçirir ve giriş evrakını da ayrıca saklar.
 • Hasta kabul defterine hastaların ayrıntılı kimlikleriyle beraber giriş tarih ve saatlerini, geldikleri yeri ve açık adreslerini, hangi servise yatırıldıklarını, çıkardıklarında çıkış tarihleriyle protokol numaralarını, hastalık ve sonuçlarını (şifa, salah, haliyle, vefat) tabeladan naklen kayıt ve işaret eder.
 • Ölenlerin gün ve saati ile cesetleri hakkında ne gibi işlem yapıldığını, kurumca nereye gömüldüklerini, ailesine teslim edilenleri ayrıca yazar.
 • Hasta kabul defterinde her yıl protokol numarası birden başlayarak yeniden verilir.
 • Kurumda doğum olduğunda, doğan çocuğun doğum günü ve saati, ana ve babasının adı ve soyadı ile tabiiyet ve dinleri, çocuğun cinsiyeti günü gününe servis protokol defterine kaydolunmakla beraber çıkışında bunlar kabul defterine işlenir.

 

Kimler Alabilir?

Hasta Kayıt Kabul İşlemleri Sertifikasını Kimler Alabilir ?

Eğitime katılabilmek için ön koşul bulunmamaktadır. Türkiye ve dünyanın her yerinden dileyen herkes eğitime başvurabilir ve sertifika sahibi olabilir.

 

İstihdam Alanları

Hasta Kayıt Kabul İşlemleri Sekreterliği İş İmkanları

 • Hastanelerde (Üniversite, devlet, dal, özel)
 • Sağlık Ocaklarında
 • Polikliniklerde
 • Tıbbi laboratuvarlarda
 • Aile Hekimleri Yanında
 • Tıp Merkezlerinde
 • Geriatri Merkezlerinde
 • Evde Bakım Merkezlerinde
 • Doktor Muayenehanelerinde
 • Diş Hekimi Muayenehanelerinde
 • Diğer Sağlık Personeli Muayenehanelerinde
 • Tıbbi Teşhis Amaçlı Laboratuarlarda  v.b. yerlerde çalışabilirler.

 

Eğitim İçeriği

Hasta Kabul İşlemleri Sertifika Programı eğitim içeriği ;

 • Hasta Hizmetleri,
 • Randevu ve Kabul işlemleri,
 • Sağlık Hizmetleri,
 • Sağlık Mevzuatları,
 • Sağlık Kurumu ve Personel Yönetimi,
 • Sağlık Hizmetlerinde İletişim, ( İş Hayatında İletişim, Toplumsal İletişim, Sağlıkta İletişim )
 • Tıbbi Arşivleme,
 • Doküman Hazırlama,
 • Sağlık Kurumu Bilgi Yönetimi,
 • Sağlık Meslekleri Etiği,
 • Problem Çözme

 

Uzaktan Eğitim Nasıl Alınacak?

Uzaktan Eğitim Hasta Kabul İşlemleri Sertifikası nasıl alınacak ?

 • Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderimi sağlanır.
 • Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.
 • Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
 • Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.
 • Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olursunuz.

 

Eğitim Süresi ve Şekli

Hasta Kabul Kursu Eğitimi, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dökümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Tarihleri: Kurs Programları Hakkında Lütfen Bilgi Alınız

Eğitim Süresi: 30 Gün/280 Saat

Eğitim Şekli : Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Sekron)

Sınav Tarihi: Sınav Tarihi Eğitimin Görüleceği Uzaktan Eğitim Sistemi Üzerinden Duyurulacaktır.

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minumum 50 puan

Belgelendirme : Sertifika, Kamu Üniversitesi Onaylı 

 

Hasta Kabul Sekreterliği Sertifika Programı Fiyatları

Hasta Kayıt Kabul Kursu Ücretleri: 750 tl Yerine Kampanya Fiyatı 350 TL

Ödeme Seçenekleri: Nakit / Havale / EFT / Bankamatik

 

Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği Nedir?

Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği Nedir?

Hasta Kayıt Kabul Sekreteri, hasta giriş işlemlerinden başlayarak hastanın tüm süreçlerini bilen ve kayıt altına alan kişidir.

Günümüzün en popüler mesleklerinden birisi olan Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği, sağlık kurumları sayısının giderek artmasıyla çalışma alanı oldukça genişlemiş bir meslektir. Özel Polikliniklerden Devlet Hastanelerine, Muayenehanelerden Üniversite hastanelerine kadar pek çok sağlık kurumu bu alanda yetişmiş personel ihtiyacı hissetmektedir.

Sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluşlarda, hasta giriş/çıkış işlemlerini, hastanın tedavi ve poliklinik hizmetleri sürecindeki dokümantasyon işlemlerini evrak ve bilgisayar ortamında kayıt altına alan, arşivleyen kişilerdir

Hasta Kayıt Kabul Sertifikası Nasıl Alınır?

Hasta Kayıt Kabul Sertifikası Nasıl Alınır?

Hasta Kayıt Kabul Sertifika Eğitim Programımıza Katılarak Sertifikanızı Alabilirsiniz. Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir.

 

Uzaktan Eğitim Hasta Kayıt Kabul İşlemleri Sertifikası Geçerli midir ?

Uzaktan Eğitim Hasta Kayıt Kabul İşlemleri Sertifikası Geçerli midir ?

Evet Geçerlidir.

Uzaktan Eğitim Hasta Kayıt Kabul Sertifikası Eğitimini, uzaktan eğitim ya da örgün eğitim alsanız fark etmez. Her iki eğitim modelinin de sertifikaları geçerlidir. Sertifikalar devlet üniversitesi onaylı bir şekilde üzerinde ” uzaktan eğitim ” ibaresi yer almaz. Hasta Kayıt Kabul Sertifikası almış olursunuz.

 

Hasta Kayıt Kabul Kursu Eğitimini Uzaktan Eğitim ile Öğrenebilir miyim ?

Hasta Kayıt Kabul Kursu Eğitimini Uzaktan Eğitim ile Öğrenebilir miyim ?

Evet çok rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Uzaktan Eğitim Hasta Kayıt Kabul Kursu Eğitimi çekimleri stüdyo ortamında, sizlerin en iyi şekilde öğrenebileceği kurgu ve içerikle hazırlanmış üniversitenin onayını aldıktan sonra çekimleri yapılmıştır.

 

Hasta Kabul Kursu Sonunda Staj Yapmak Gerekir mi?

Hasta Kabul Kursu Sonunda Staj Yapmak Gerekir mi?

Hasta Kayıt Kabul İşlemleri Kursu, oldukça kolay bir içeriğe sahip bu eğitim için Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının öngördüğü bir staj zorunluluğu yoktur.

 

Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Sağlık hizmeti sunan kurumlar başta yataklı tedavi kurumları olan hastaneler (Genel, özel dal, Eğitim ve Araştırma Hastaneleri vb.), Hemşirelik Bakım, Geriatri merkezleri ve Evde Bakım Merkezleri yanında ayakta sağlık hizmeti sunan (doktor muayenehaneleri, diş hekimi muayenehaneleri, diğer sağlık personeli muayenehaneleri) gibi sağlık birimlerince sunulan ayakta bakım merkezleri, tıbbi teşhis amaçlı laboratuarlardır. Tüm bu sağlık kuruluşlarında hasta kabul işlevi söz konusudur.

 

Hasta Kayıt Kabul Kurs Sertifikasının Geçerliliği Nedir ?

Hasta Kayıt Kabul Kurs Sertifikasının Geçerliliği Nedir?

Hasta Kayıt Kabul Kursu programı sonucunda katılacağınız kurs bitirme sınavında başarılı olursanız almaya hak kazanacağınız Kamu Üniversitesi onaylı kurs bitirme belgesi olduğu için tüm Türkiye’de geçerlidir. Özel kurumların ve devlet kurumlarının kabul etmesi zorunludur. Devlet memurluğu alım sınavlarında da geçerlidir.

bursa halk eğitim merkezi hasta kabul kursu, hasta kabul kursu bursa, hasta kabul kursu bursa yıldırım, hasta kabul kursu işkur, hasta kabul sekreterliği iş ilanları bursa, hasta kabul sekreterliği kursu, hasta kabul sekreterliği sınav soruları, hasta kabul ders notları, hasta kabul kursu halk eğitim, hasta kabul sekreteri iş ilanları, hasta kabul sekreterliği kursu bursa, hasta kayıt kabul çalışma saatleri, hasta kabul sertifikası nereden alınır, hasta kabul kursu istanbul, hasta kabul kursu istanbul avrupa yakası, hasta kayıt kabul kursu istanbul, hasta kabul işlemleri, hasta kabul kursları ankara, hasta kabul kursu, hasta kabul işlemleri kursu, hasta kabul işlemleri kursu ankara, hasta kabul işlemleri kursu istanbul, hasta kabul kursları, hasta kabul kursları ankara, hasta, hasta kabul, hasta kabul kursu, hasta kayıt kabul, hasta kayıt kabul kursu, istanbul hasta kabul, istanbul hasta kabul kursu,  tıbbi sekreterlik kursu, ümraniye hasta kabul kursu, hasta kayıt kabul kursu, hasta kayıt kabul kursu Ankara, hasta kayıt kabul elemanı, MEB hasta kabul kursu, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı‎, hasta kayıt kabul ders programı, hasta kabul işlemleri kurs planı, hasta kabul kursu modülleri megep, hasta kabul kursu ismek, hasta kabul kursu sınav soruları, hasta kabul işlemleri maaş, hasta kabul kursu işkur, hasta kabul kursu halk eğitim, hasta kabul işlemleri iş ilanları, hasta kabul kursu ne işe yarar, hasta kabul kurs eğitimi ve sertifikası, hasta kabul sekreterliği ve danışmanlığı, hasta kabul sekreterliği nedir, hasta kabul sertifikası ne işe yarar, hasta kabul maaşları, hasta kabul sertifikası nereden alınır, hasta kabul sekreteri iş ilanları, hasta kabul sekreterliği kursu bursa
error: Content is protected !!