Size bir telefon kadar yakınız
0 544 644 9664
Dil Seçin
trende

Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi Sertifika Programı

ÇOCUK RESİMLERİ YORUMLAMA EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

Uzaktan Eğitim ile Devlet Üniversitesi Onaylı, Kamu ve Özel Kurumlarda Geçerli Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi Sertifika Programı

SON BAŞVURU 27 NİSAN 2018 Saat 23:59

çocuk resimleri yorumlama, çocuk resimleri analizi, çocuk resimleri yorumlama eğitimi, çocuk resimleri yorumlama kursu, çocuk resimleri yorumlama sertifikası

Eğitimin Amacı

Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi Sertifika Programı ile çocukları tanımak ve onların iç dünyalarını öğrenmek için en etkili yöntemlerden birisi olan resim yorumlama teknikleri öğretilecektir.

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi ile, resimdeki önemli belirtilerin uzmanlar için ne anlama geldiğini ifade etmek ve resmin yorumlanmasında dikkat edilecek noktaları anlatmaktır.

Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi ile çocukları tanımak ve onların iç dünyalarını öğrenmek için etkili yöntemler öğrenmiş olacaksınız. Çocuklarımızın çizdiği resimlerin ne anlama geldiği ve ne atlatmak istediklerini çözeceğimiz bu eğitimin sonunda Üniversite onaylı Çocuk Resimleri Yorumlama sertifikasına sahip olacaksınız.

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi Neden Gerekli?

Çocuklar kendilerini en iyi  iki yol ile ifade ederler: Resim ve Oyun. Yetişkinlerin ruhsal dünyası hakkında bilgi edinmek için sorular sormak yeterli olurken çocuklar için bu yeterli olmamaktadır. Çocukların yaşamlarında resim ve oyuna sürekli olarak yer vermektedirler. Rastgele çizildiğini kabul ettiğimiz resimlerde aslında analiz edildiğinde çok önemli bilgiler bize vermektedir. Bu yüzden resim analizi ilk olarak çocuğun yaşıtlarına göre zeka geriliği olup olmadığını fark edebilmek amacıyla gereklidir. İkincisi Çocuğun resimlerde vermiş olduğu  veya vermemiş olduğu figürler, ayrıntılar, renk seçimi, figürleri büyüklüğü, silik-baskın çizimi, bunların kağıt üzerinde yerleşimi bu gibi yorumlama anahtarları hakkında bilgi sahibi olduğumuzda çocuk hakkında çok değerli bilgilere sahip olacağız. Çocuktan ailesini bir kağıda resim etmesini istediğimizde çocuk kağıt üzerine aile bireylerini kendi ruhlarındaki yansımalarına göre çizerler, örneğin anne baba eğer anlaşamıyorlarsa çocuk anne babayı resimde yan yana çizmez, ya da evde şiddet görüyorsa şiddeti uygulayan aile bireyinin bazı uzuvlarını eksik çizer, yada eğer şiddeti tekme atarak yapıyorsa o kişinin ayaklarını resimde çizmez, kendi çocuk zihninde bir şekilde o ayaklarla ona bir daha vuramasın diye bunu yapar.

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimini Niçin Almalıyım?

Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi Neden alınmalıdır. Çocukların içe kapanıklık, dürtüsellik, hiperaktivite, dikkat dağınıklığı, iletişim kopukluğu, özgüven eksikliği, okul fobisi, yalan söyleme, tırnak yeme, alt ıslatma, ebeveyn kaybı, okulda başarısızlık, cinsel istismar, sosyal fobi, obsesif-kompulsif davranış, öğrenme problemleri, zeka geriliği, üstün zekalılık gibi ruhsal problemler hakkında teşhis ve tedavi yapılabilmek için resim analizi eğitimi gerekli olmaktadır.

Teknolojik gelişmelerin hızlı yayıldığı dünyamızda resim analizi ve psikolojik resim testleri eğitimimizden herkesin faydalanabilmesi için online sistemler üzerinden de eğitimlerimizi sizlere sunmaya karar verdik. A senkron sistemimiz sayesinde eğitimlerimize Türkiye’nin neresinde olursanız katılma imkanı bulacaksınız.

Bu Eğitim Kimler için ?

Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi Sertifikasını Kimler Alabilir, Çocuk Resimlerinin Analizi Eğitimine Kimler Katılabilir?

 • Çocuk ve Ergen Psikiyatristleri ve Asistanları,
 • Psikologlar,
 • Psikolojik Danışmanlar,
 • Rehber Öğretmenler,
 • Sosyal Hizmet Uzmanları
 • Çocuk Gelişim Uzmanları,
 • Özel Eğitim Uzmanları,
 • Aile Danışmanları,
 • Sınıf Öğretmenleri,
 • Doktorlar,
 • Sosyologlar,
 • Okul öncesi / Anaokulu Öğretmenleri,
 • Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenleri,
Bu Eğitim ve Sertifika Ne İşe Yarar?

Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi Sertifikasını Alanlar ;

 • Özel eğitim merkezleri
 • Anaokulları ve kreşler
 • Özel danışmanlık merkezleri
 • Psikolojik Danışma merkezleri
 • Hastaneler vb. yerlerde bu eğitim ve sertifikayı kullanarak resimler aracılığı ile çocuklar hakkında daha net bilgi alabilirler.
Eğitim İçeriği

Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi İçeriği ;
1-Çocuk ve Resim
2-Bir İfade Aracı Olarak Çocuk Resmi
3-Çocuk Resminin Gelişimsel Özellikleri
4-Çocuğun Çizgisel Gelişim Aşamaları
5-Çocuk Resmindeki Sembolik İfadeler
6- D-10 ve Good-¬Enough Harris Bir Adam Çiz Testinin Tanıtımı
7-Çocuk Resimlerinin Analizinde Uzmanların Dikkat Etmesi Gereken Noktalar Nelerdir?
8-Çocuğun Resim Etkinliği Karşısında Anne-Baba ve Okulun Rolü Ne Olmalıdır?
9-Resim Yapma Etkinliği
10-Örnek Resim İncelemeleri

Eğitim Süresi ve Şekli

Çocuk Resimleri Okuma Analizi Eğitimi, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi Sertifika Programı Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dökümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 60 Ders Saati

Eğitim Şekli : Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron)

Katılımcı Sayısı : 20 kişi

Sınav Tarihi: Sınav Tarihi Eğitimin Görüleceği Uzaktan Eğitim Sistemi Üzerinden Duyurulacaktır.

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme : Sertifika, Kamu Üniversitesi Onaylı

Uzaktan Eğitim Nasıl Alınacak?

Uzaktan Eğitim Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi Sertifika Programı nasıl alınacak?. Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi Sertifikası Uzaktan Eğitim Programının işleyiş süreci;

 • Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderimi sağlanır.
 • Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.
 • Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
 • Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.
 • Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olursunuz.
Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi Sertifika Programı Fiyatları

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi Ücretleri: Kampanya 900 TL Yerine Kampanya Fiyatı 500 TL

Ödeme Seçenekleri: Havale / EFT / Bankamatik

Eğitim Bilgi Formu

Bu Eğitim Programı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?. İletişim Bilgilerinizi Bırakın. Eğitim Danışmanlarımız En Kısa Sürede Sizi Arasın. 

 

Adınız ve Soyadınız (Gerekli)

Telefon Numaranız (Gerekli)

E-Posta Adresiniz (Gerekli)

REFERANS (Bize Nasıl Ulaştınız) (Gerekli)

Yaşadığınız Şehir (Gerekli)

Bilgi Almak İstediğiniz Kursu Seçin (Gerekli)

İletmek İstedikleriniz

Kayıt Olmak ve Kayıt Formunu Doldurmak için TIKLAYINIZgri danışmanlık kayıt formu, gri danışmanlık, kayıt formu, kursa kayıt formu, eğitime kayıt formu