Aile Danışmanlığı Kursu-Aile Danışmanlığı Sertifikası Uzaktan Eğitim


Aile Danışmanlığı Kursu Uzaktan Eğitim; Aile danışmanlığı sertifika programı da artık uzaktan eğitim yoluyla verilmektedir.

Aile Danışmanlığı Eğitimi Uzaktan Eğitim; Bulunduğu şehirde örgün eğitim fırsatı olmayan veya yoğunluktan eğitime zaman ayıramayan kişiler için ideal bir sistem olup özellikle Ankara, İzmir, İstanbul, Adana, Bursa, Kocaeli, Kayseri ve Konya gibi Türkiye’nin büyük ilerinde çalışan, Doktor-Hekimler, Lisans mezunu Hemşireler, PDR Mezunları, Psikologlar, Çocuk Gelişimi, Sosyal Hizmet Uzmanları ve Sosyolog lar için kaçırılmayacak bulunmaz fırsat

Aile Danışmanlığı Sertifikası Uzaktan Eğitim ile alınan Aile Danışmanlığı sertifikasının, örgün öğretim ile alınan aile danışmanlığı sertifikasından hiçbir farkı yoktur. Uzaktan Eğitim sistemi, eğitiminiz boyunca Evinizin rahatlığından ayrılmadan trafik sıkıntısı çekmeden bilgisayarınızın, dizüstü bilgisayarınızın yada tabletlerinizin başında eğitiminizi tamamlama fırsatı sunmaktadır.

Uzaktan Eğitim Aile Danışmanlığı Sertifikası ile; Kendi Aile Danışmanı Merkezlerini açabilir, Aile Danışmanlığı Merkezlerinde aile danışmanı olarak ve Resmi kurum ve kuruluşlarda oluşturulacak Aile Danışmanlığı birimlerinde aile danışmanı olarak görev alabilirler.

Bilindiği üzere 04.09.2012 tarihinde   yeni “Aile Danışmanlığı Yönetmeliği” Resmi gazetede yayımlandı. Yönetmeliğin yayımlanmasıyla beraber 300 saat teorik30 saat süperviyon olmak üzere toplam 150 saatlik uygulama eğitim süresinden oluşan 450 saatlik eğitim süresi resmileşerek kesinlik kazandı. Yönetmelikte “Sosyoloji” mezunlarına Aile danışmanı olma yolu açıldı. Merkez açma ve eğitim verme standart ve koşulları yeniden düzenlendi. Daha önce Aile Danışmanlığı Sertifikası alan kişilerin, eğitimlerini 3 yıl içerisinde 450 saate (300 saat teorik + 30 süpervizyon + 120 uygulama olmak üzere) tamamlamaları gerekiyor. Bununla beraber yayımlanan yönetmelik, daha önce Aile Danışma Merkezi ruhsatı alan kurumların da en geç 1 yıl içinde yönetmelikte belirtilen standartlara göre revizyona gitmelerini zorunlu kılıyor.

-Yeni yönetmeliğin “Aile danışmanının eğitimi ve nitelikleri” başlığında yer alan “Yükseköğretim kurumları dışında aile danışmanlığı eğitimi sertifika programı açmak isteyen kurum ve kuruluşlar Milli Eğitim Bakanlığından izin alırlar.” 

-Yeni yönetmeliğin “Aile danışmanının eğitimi ve nitelikleri” başlığında yer alan “Yükseköğretim kurumları dışında aile danışmanlığı sertifika programı eğitimini yürütecek kurum ve kuruluşlarda görev alacak eğiticilerde ulusal ve uluslararası standartta sertifikaya sahip ve aile danışmanlığı konusunda en az beş yıl çalışmış olmak ya da aile danışmanlığı alanında yüksek lisans veya doktora programlarında eğiticilik yapmış olma şartı aranır.” (Madde 14 – 4)ulusal ve uluslararası standartta sertifikaya sahip ve aile danışmanlığı konusunda en az beş yıl çalışmış ve aile danışmanlığı alanında yüksek lisans veya doktora programlarında eğiticilik yapmış olan eğiticilerimiz bulunmaktadır.

 

AİLE DANIŞMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMI HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

error: Content is protected !!