Aile Danışmanlığı Eğitimi Uzaktan Eğitim

Aile Danışmanlığı Eğitimi Uzaktan Eğitim

 

Aile danışmanlığı sertifika programı da artık uzaktan eğitim yoluyla verilmektedir.

Uzaktan Eğitim Aile Danışmanlığı Eğitimine, Bulunduğu şehirde örgün eğitim fırsatı olmayan veya yoğunluktan eğitime zaman ayıramayan kişiler için ideal bir sistem olup özellikle Ankara, İzmir, İstanbul, Adana, Bursa, Kocaeli, Kayseri ve Konya gibi Türkiye’nin büyük ilerinde çalışan, Doktor-Hekimler, Lisans mezunu Hemşireler, PDR Mezunları, Psikologlar, Çocuk Gelişimi, Sosyal Hizmet Uzmanları ve Sosyolog lar için kaçırılmayacak bulunmaz fırsat

Aile Danışmanlığı Sertifikası Uzaktan Eğitim ile  alınan Aile Danışmanlığı sertifikasının, örgün öğretim ile alınan aile danışmanlığı sertifikasından hiçbir farkı yoktur. Uzaktan Eğitim sistemi, eğitiminiz boyunca Evinizin rahatlığından ayrılmadan trafik sıkıntısı çekmeden bilgisayarınızın, dizüstü bilgisayarınızın yada tabletlerinizin başında eğitiminizi tamamlama fırsatı sunmaktadır.

Aile Danışmanlığı Sertifikası ile; Kendi Aile Danışmanı Merkezlerini açabilir, Aile Danışmanlığı Merkezlerinde aile danışmanı olarak ve Resmi kurum ve kuruluşlarda oluşturulacak Aile Danışmanlığı birimlerinde aile danışmanı olarak görev alabilirler.

Bilindiği üzere 04.09.2012 tarihinde   yeni “Aile Danışmanlığı Yönetmeliği” Resmi gazetede yayımlandı. Yönetmeliğin yayımlanmasıyla beraber 300 saat teorik30 saat süperviyon olmak üzere toplam 150 saatlik uygulama eğitim süresinden oluşan 450 saatlik eğitim süresi resmileşerek kesinlik kazandı. Yönetmelikte “Sosyoloji” mezunlarına Aile danışmanı olma yolu açıldı. Merkez açma ve eğitim verme standart ve koşulları yeniden düzenlendi. Daha önce Aile Danışmanlığı Sertifikası alan kişilerin, eğitimlerini 3 yıl içerisinde 450 saate (300 saat teorik + 30 süpervizyon + 120 uygulama olmak üzere) tamamlamaları gerekiyor. Bununla beraber yayımlanan yönetmelik, daha önce Aile Danışma Merkezi ruhsatı alan kurumların da en geç 1 yıl içinde yönetmelikte belirtilen standartlara göre revizyona gitmelerini zorunlu kılıyor.

-Yeni yönetmeliğin “Aile danışmanının eğitimi ve nitelikleri” başlığında yer alan “Yükseköğretim kurumları dışında aile danışmanlığı eğitimi sertifika programı açmak isteyen kurum ve kuruluşlar Milli Eğitim Bakanlığından izin alırlar.” 

-Yeni yönetmeliğin “Aile danışmanının eğitimi ve nitelikleri” başlığında yer alan “Yükseköğretim kurumları dışında aile danışmanlığı sertifika programı eğitimini yürütecek kurum ve kuruluşlarda görev alacak eğiticilerde ulusal ve uluslararası standartta sertifikaya sahip ve aile danışmanlığı konusunda en az beş yıl çalışmış olmak ya da aile danışmanlığı alanında yüksek lisans veya doktora programlarında eğiticilik yapmış olma şartı aranır.” (Madde 14 – 4)ulusal ve uluslararası standartta sertifikaya sahip ve aile danışmanlığı konusunda en az beş yıl çalışmış ve aile danışmanlığı alanında yüksek lisans veya doktora programlarında eğiticilik yapmış olan eğiticilerimiz bulunmaktadır.

 

KAMU ÜNİVERSİTESİ ONAYLI ÖZEL VE KAMU KURUMLARINDA GEÇERLİ ” AİLE DANIŞMANLIĞI ” SERTİFİKASI ALMAK İSTER MİSİNİZ?

 

AİLE DANIŞMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMLARI HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

aile danışmanlığı sertifikası uzaktan eğitim veren üniversiteler, aile danışmanlığı sertifikası veren üniversiteler uzaktan eğitim, aile danışmanlığı yüksek lisans uzaktan eğitim, uzaktan eğitim aile danışmanlığı sertifika programı, MEB Onaylı Aile Danışmanlığı Eğitimi uzaktan eğitim, Uzaktan Eğitim Aile Danışmanlığı Kursu, Aile Danışmanlığı Eğitimi Örgün ve Uzaktan Eğitim Sistemi, Uzaktan Eğitim Aile Danışmanlığı
error: Content is protected !!